Politie overtreedt massaal de Arbeidstijdenwet Prins Charles wordt 70 jaar Max Verstappen Walcheren mm Kroonprins is enorm toegewijd voelt zich bestolen in Brazilië Nu de druk op de natuur toeneemt, valt er niet aan te ontkomen. Zeeuwse verenigingen moeten gaan betalen voor sportwedstrijden ineen natuurgebied. Lekker rennen in het bos, zoals zaterdag bij de Mosselloop in de Boswachterij bij Burgh- Haamstede, blijft mogelijk, maar dan wel tegen extra betaling. De politie beschermt iedereen, be halve zichzelf. Eind vorige maand stond de teller op 173.000 overtre dingen van de Arbeidstijdenwet (ATW), die bedoeld is om werkne mers te behoeden voor te lang wer ken. De politie houdt deze overtre dingen zelfbij. De verwachting is dat het aantal dit jaar verder op loopt tot ongeveer 208.000. Vorig jaar was het aantal overtredingen zelfs nog hoger: 228.000. Het aantal getelde overuren is ook enorm: 1,5 miljoen in 2017 en dit jaar een ver wachte 1,36 miljoen uur. Politievakbond NPB is er zeer ontstemd over. „Het zijn absurd veel overtredingen", vindt vak bondsvoorzitter Jan Struijs. „Over werk is bij de politie structureel ge worden. Na vijfjaar nationale poli tie zijn agenten het zat steeds te moeten overwerken of achterelkaar nachtdiensten te draaien. De rek is eruit, mensen zijn op." De korpsleiding erkent het pro bleem, maar ziet ook gunstige per spectieven. „Gelukkig is er sprake Overwerk is bij de politie structureel geworden. De rek is eruit van een dalende lijn", zegt een woordvoerder van de korpsleiding. „Als je ziet waar we vandaan ko men, hebben we flinke stappen ge zet. We streven naar zo min moge lijk overtredingen." Ruim een derde van de overtre dingen ontstaat door piketdiensten, wanneer agenten opgeroepen wor den voor calamiteiten. Ook hebben agenten te weinig rust, werken ze te lang of draaien ze te vaak nacht diensten. Vooral jonge agenten doen relatief veel nachtdiensten, omdat de meeste oudere collega's daarvan zijn vrijgesteld. Omdat het politiekorps vergrijst, is dat een steeds groter probleem. „Het legt een ongezonde druk op hun privé- leven", aldus Struijs. Volgens de korpsleiding is het werkelijke aantal ATW-overtredin- gen lager dan wordt geregistreerd, omdat het systeem niet voldoet. In 2013 sprak de toenmalige korpschef Gerard Bouman nog het voorne men uit om het aantal overtredin gen van de Arbeidstijdenwet naar nul te brengen. De korpsleiding zegt afspraken met de ondernemingsraad en vak bonden te hebben gemaakt over verlaging van de werkdruk van agenten. „We zien dat de druk op hen toeneemt, door wat van hen wordt gevraagd." Nieuwsmedia Pv LliOCP •jVCSilUOCPl Pu SPORT8 P16&17 FOTO MARIEKE MANDEMAKER Agenten zijn opgebrand De werkdruk bij de politie is zo hoog dat de Arbeidstijdenwet dit jaar ruim 200.000 keer wordt overtreden. Politievakbond NPB noemt dit 'absurd veel'. Koen Voskuil Utrecht Jan Struijs, vakbondsvoorzitter P5 maandag 12 november 2018 12°C Regen op een herfstdag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1