bolclErman.nl Reizen 2019 met vertrekgaranties! L j 1 boldErman.nl EN 19 KUNSTPARK PRESENTATIE Kippenvel kreeg de Belgische kunstenaar Guy Timmerman zaterdag bij de presentatie van zijn sculptuur Netwerk inVlissingen. Hij kreeg kippenvel van de plaats, in de vrije ruimte en omzoomd doorbomen in het park rond de water gang tussen de Vlissingse wijken Vredehof en Paauwenburg. „Van de zeven, acht beelden van mij die buiten staan, heeft deze de mooi ste plaats", zegt de kunstenaar. Maar ook doordat zijn werk de meeste stemmen kreeg van de omwonenden, die konden kiezen uit drie kunstwerken die vanuit kunstwerkplaats KipVis waren ge selecteerd voor het park. „Dat be tekent dat het gedragen wordt", zei Timmerman. Of het ook begre pen wordt, is net het punt dat hij met het werk wil maken. „Van het leven valt ook niets te begrijpen." Draai er maar rondjes om en ver wonder je, raadt hij aan. Op het spanningsveld tussen begrip en kunst ging Ko de Jonge, de drijvende kracht achter het kunstpark, zaterdag nog even stevig in. Om Zeeland in 2033 uit geroepen te laten worden tot cul tuurhoofdstad van Europa moeten er in vijftien jaar bergen en bakens verzet worden, maakte hij duide lijk. 'Kunst is vogelvrij' De Jonge doelde op de forse bezui nigingen op kunstvoorzieningen, vooral in Vlissingen, maar ook op het sociale klimaat. Kunst in de openbare ruimte is vogelvrij, be toogde hij en hij riep het recente project op het Badstrand van de Middelburgse galerie Caesuur nog eens in herinnering. De uitnodi ging aan twintig kunstenaars om met vliegers hun gedachten en emoties rond de kwestie Palestina en de strijd in het Midden-Oosten te uiten, liep uit op een rel waar wethouder Rens Reijnierse, zater dag ook present bij de presentatie, knel in kwam te zitten omdat hij op Twitter zijn waardering uitte voor het evenement. Zó knel dat de gemeente Vlissingen het nodig Van de zeven, acht beelden van mij die buiten staan, heeft deze de mooiste plaats vond een verklaring te publiceren dat Reijnierse als privé-persoon bij de manifestatie op het strand was, en niet als vertegenwoordiger van het dagelijks bestuur van Vlissin gen. Kunst in de openbare ruimte krijgt geen kans als die ruimte niet van iedereen blijkt, maar die op sociale media geclaimd wordt door misverstanden, onbegrip en vervormde feiten, stelde De Jonge. „Dat blijft huiveringwekkend." 'Wethouder moet buigen' Reijnierse kreeg zaterdag van De Jonge de opdracht de 'barrières rond de kunst' te slechten. Letter lijk, door een rond het beeld ge spannen afzetlint los te knippen. Op de grond, zodat de „wethouder moest buigen voor de kunst", al dus De Jonge. Maar ook als poli tieke en bestuurlijke opdracht. Die aanvaardde Reijnierse. Hij be loofde die taak ter harte te nemen. Het kunstpark tussen de Vlis singse wijken telt inmiddels vier beelden. Die worden door de om geving wonderwel gevrijwaard van ongewenste en hardhandige aandacht, merkt De Jonge. De be doeling is dat er uiteindelijk veer tien beelden komen. 12 dagen Rondreis Roemenië 12 dagen Noordwest Schotland en het eiland Bute 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Corsica en Sardinië 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 699,- 699,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! maandag 12 november 2018 WA Laat ie verwonderen door dit beeld Claudia Sondervan Vlissingen -Guy Timmerman |j 1JP v.a. slechts j| v.a. slechts Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 n SCR Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. f Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten CVA 'V Kunstenaar Guy Timmerman (links), in gesprek met een passerende buurtbewoner, is verguld met de plaats die voor zijn beeld Netwerk gekozen is in het kunstpark tussen Paauwenburg en Vredehof. En met het welkom dat zijn werk krijgt in Vlissingen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19