Vikorn Oost-Souburg verwelkomt nieuwe slager La Viande M* t/ WW- 18 WALCH Gemeente wil aanblik wijk verbeteren De gemeente gaat bewoners in de Vlissingse wijk Bossenburgh die op hun voorerf illegale schuurtjes, afdakjes, tuinhokken en andere aanbouwsels hebben staan aanschrijven. Te beginnen in Bossenburgh-Zuid. Merrie Danique (1) is de mooiste jonge Zeeuwse De actie tegen de bouwsels komt voort uit één van de storende zaken die de wijkraad met het wijkplan wil aanpakken, de verrommelde aanblik van de wijk. Wrakke schut tingen, her en der achtergelaten meubilair, carports vol afgedankte spullen en hardnekkige vuilnis dump bij de ondergrondse afval containers horen daarbij. Maar ook de lange traditie om op de voorerf jes de al bestaande schuren aan te vullen met kleine blokhutten, con- tainerhokken, tuinkasten of zelfge- timmerde schuurtjes verfraait het straatbeeld bepaald niet. De ge meente pakt het probleem nu, in samenspraak met de wijkraad, aan. Gelijk behandelen „Er waren signalen uit de wijk van mensen die last hadden van zulke bouwwerken waarvoor geen ver gunning is aangevraagd. De ge meentelijke handhavers hebben een ronde door de wijk gedaan en er is een plan van aanpak gemaakt. „Wij als wijkraad hebben gezegd: als je er één op twee aanpakt op grond van klachten, moet je dat door de hele wijk doen en iedereen gelijk behandelen", zegt voorzitter van de wijkraad Bossenburgh Liane Stork. „Aan de voorkant van je huis mag je veel minder doen dan aan de achterkant. Schuurtjes moeten aan bepaalde eisen voldoen." De opruimronde begint in Bossen burgh-Zuid, omdat daar al eerder handhavingsverzoeken over bin nenkwamen bij de gemeente. Als er voor een bouwsel geen vergun ning blijkt te zijn, wordt gekeken of die alsnog kan worden afgegeven. Zo niet, dan volgt een poging om de bewoner 'op minnelijke basis te overtuigen dat afbraak en verwij de ring noodzakelijk is', schrijft het college aan de gemeenteraad. Als dat niet lukt, volgt een aanzegging, een aanmaning en zonodig een dwangsom. Zodra de zaken in Zuid zijn ge regeld, volgen tegen de klok in de wijkdelen Oost, Noord en ten slotte Zuid, tot heel Bossenburgh is afgewerkt. Als de gemeente ver zoeken om handhaving van het bestemmingsplan krijgt voor ille gale bouwsel, spaart ze die op tot het wijkdeel aan de beurt is. Als het zo ver is, krijgen de inwoners van dat wijkdeel een informatie brief. Hondenpoep De wijkraad heeft meer actiepun ten. Zo is de werkgroep Milieu aan de slag met zwerfafval en honden poep, dat wordt besproken bij de eerstkomende wijkvergadering. In januari begint de werkgroep Ver keer en Veiligheid. Zeeuwse trekpaarden uit alle hoe ken van de provincie waren zater dag in Vrouwenpolder voor de Na jaarskeuring. In de rijhal van manege De Een dracht werden de paarden - met en zonder staart - in hun beste doen voorgebracht voor de jury. Traditie getrouw werden vooral veel jonge paarden, veulens van dit jaar en één- en tweejarigen ter keuring aangebracht. De eenjarige Danique van Sluis- hoek van Adrie de Buck uit Oostka- pelle werd jeugdkampioene. De ze venjarige Quinta van Roosjeshof van Bart van der Wekken uit Kerkwerve werd kampioene. De re- servetitel was voor de één jaar jon gere Mieke van 't Roetaart van Coen Minderhout uit Zoutelande. DE SMAAK VAN TOEN Appelflap €0,99 Pakje speculaas €2,99 Suikerbrood €1,99 OOST-SOUBURG „Mooi dat jul lie er zijn, nu hoef ik niet meer naar Vlissingen voor mijn lams vlees", constateert een oudere man tevreden. De slagerij annex eethuis La Viande in de Kanaal straat kreeg zaterdag in Oost- Souburg een warm onthaal. Slager Necati Izmirli haalde druk entrecote, kip en biefstuk uit de vitrine, in het restaurant wachtten schalen vol gevulde da dels, honinggebak en gevulde groenten. „De laatste dagen voor de opening waren hectisch", ver telt Özlem Izmirli. „Twee, drie uurtjes slaap en weer door! Maar de buren van John's Mannen mode hielpen twee dagen met schoonmaken en de winkeliers om ons heen kwamen met pre sentjes. Dat heb ik in Goes, bij onze vorige winkel echt nooit meegemaakt!" De slagerij verkoopt vlees, maar Necati grillt het desgewenst ook om in het eethuis op te eten of om mee te nemen. La Viande is zeven dagen per week open, doordeweeks van 10.00 tot 22.00 uur, 's zondags opent de zaak wat later. Binnenkort is er weer een ope ning in de Kanaalstraat te vieren, als op de oude stek van Pulze IT de Pearl opticiën opent. IN DE REGIO Ryley Walker Archieflezing Artyom Anikin Verkoopdag voor Israël MIJN DORP, MIJN STAD maandag 12 november 2018 WA Illegale schuurtjes worden aangepakt Claudia Sondervan Vlissingen Afval bij ondergrondse afvalcontainer in de Vlis singse wijk Bossenburgh. Wie dat belangrijk vindt, kan zich aanmelden als vrijwilliger bij wijkcoordinator@vlissingen.nl. VROUWENPOLDER Wel 75 Voor de volledige uitslag: na- jaarskeuringtrekpaarden.nl €1,99 Dinsdag: €1,75 De Smaak van Toen Langeviele 67 Middelburg www.desmaakvantoen.nl MIDDELBURG Ryley Walker komt op maandag 12 no vember naar de Kloveniersdoelen in Middelburg. Walker eindigde in zowel 2015 als 2016 in de OOR top 10 bij de beste albums. De komende twee maanden gaat hij de wereld rond ter promotie van zijn nieuwe album. Hoofdzakelijk wor den de Europese hoofdsteden aan gedaan met grote zalen als Paradiso, Botanique en Vega. De aanvang is om 20.00 uur. Kaarten kosten 13,50 euro. MIDDELBURG Artyom Anikin van New York State Ar- chives geeft een le zing in het Zeeuws Museum. De lezing vindt plaats op woensdag 14 no vember van 15.00 uur tot 17.00 uur en gaat over de koloni ale ambities van Zeeland in het ver leden. De lezing is gratis, maar een kaartje voor het Zeeuws Museum kost 9,50 euro per persoon. Reserve ren: rondleidin- gen@zeeuwsmu- seum.nl of tel. 0118 653000. SEROOSKERKE Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt vandaag een verkoop van Israëli sche producten. Er worden verschil lende producten af komstig uit Israël verkocht zoals: wijn, textiel, cosme tica, thee, Dode Zee producten en crèmes. De op brengst gaat naar het Jaffa project. De verkoopdag is in de Meijstraat 32 in Serooskerke van 10.00 uur tot 18.00 uur. Voor meer in formatie: 0118- 552128. MIDDELBURG Het bos van landgoed Ter Hooge in Middel burg wordt grondig gerenoveerd en daartoe schoten giste ren leden van de drie Walcherse Rotaryclubs te hulp. Ze plantten een kleine honderd jonge bomen. Bij de eerste zil verlinde, vlak aan de vijver achter het kasteel, assisteerde de gouverneur van de Rotarians, Fred Dijkers (foto). Door boomcertificaten te verkopen brachten de Rotaryclubs geld bijeen voor de aankoop van nog eens duizend jonge bomen voor Ter Hooge. Het wordt de grootste verjongingsoperatie sinds het park, na de verwoestende inundatie, in 1947 is aan geplant. FOTO RUBEN OREEL DOMBURG Strandhotel Duinheuvel, 12.00- 17.00 uur: Expositie Peter van Berkel, Diaz Marrero, Sheila van Berkel, Marius Weststrate en Daniël Steenbergen KOUDEKERKE Sporthal De Couburg, 09.15- 10.15 uur: Activiteiten gymnas tiekvereniging 55plus; De Cou burg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burge meester Adelaarstraat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegings- gymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Se- niorensoos MIDDELBURG ZB, 13.00-20.00 uur: Tentoon stelling 'At Home, samen bou wen, samen wonen'; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volks dansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Wad, overleven op de grens van water en land'; Kloveniersdoe len, 20.00 uur: Optreden folk muzikant Ryley Walker OOST-SOUBURG raamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peuters leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, Pablo Picassoplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Wijkcentrum De Burgerij, 09.30-11.00 uur: Taaihuis Wal cheren organiseert workshop 'Geldzaken, begrijp jij het?'; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3,19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night WESTKAPELLE Achterweg, 19.30-20.30 uur: Wandelbootcamp JONGE BOMEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18