Geen gedoe om een paar euro g-3 Controle tankstations op instortingsgevaar Rossen lijsttrekker PvdA bij waterschap Kanjer 16 ZE De druk op de natuur neemt toe, mede door grote sportevenementen. De clubs moeten betalen voor wedstrijden in het groen. Dat wringt. Commentaar Wie zin heeft om een rondje te hardlopen in de Zeeuwse natuur of om er eens een route voor moun tainbikes te proberen, kan zijn gang gaan. Maar wie er wedstrijden wil houden moet sinds enige tijd rekening houden met de kosten die de beheerder maakt. Zeeuwse sportclubs zitten ermee in hun maag. Zij vinden hun activiteiten niet an ders dan het gewone recreatieve gebruik. Toch maakt het wat uit of gewone wandelaars of fietsers in groepjes door het bos trekken of dat een peloton van honderden sporters erdoor dendert. Staatsbosbeheer brengt alleen de extra kosten in re kening. Klinkt toch redelijk? De sportclubs zijn niet overtuigd. Deze kwestie kwam voor het eerst in het nieuws rond de Kustmarathon. De organisatie weigerde 647 euro te betalen en verlegde uiteindelijk het parkoers. Daarmee gaf de Kustmara thon het verkeerde voorbeeld. Want natuurlijk blijft de natuur niet onaangedaan als in een paar dagen tijd vele duizenden mensen er een route lopen of rennen. Dan is er altijd wat op te ruimen of te herstellen. Ook kleinere wedstrijden geven be heerders extra werk. Staatsbosbeheer vergelijkt de heffing te recht met de leges die gemeenten heffen op evenementen. De Zeeuwse natuurbeheerders kunnen prima uitleggen waar het geld voor nodig is. Wellicht is het handig als straks overal in Zeeland dezelfde regels gelden. Als dat ook op orde is, hebben de sportclubs helemaal geen reden meer om moei lijk te doen over een paar euro. Sportclubs moeten niet moeilijk doen over kleine bijdrage voor wedstrijden in natuurgebieden Langs tal van snelwegen zijn de lui fels van de tankstations ontdaan van de boarding, zodat technici de houten constructie kunnen beoor delen. In april bezweek de houten overkapping van een Total-ben- zinestation in 's-Heer Arendskerke. Zonder aantoonbare oorzaak knakte het dak om twee uur 's nachts doormidden en viel boven op de pompen. Er waren op dat mo ment geen automobilisten die wil den tanken. Twee maanden later bleek dat vocht, ouderdom en zwakke lijmverbindigen de sterkte ondermijnd hadden. De brandstofmaatschappijen hebben samen 250 tankstations langs de snelwegen. Shell zegt de luifels al geregeld te inspecteren, Zonder aantoonbare oorzaak knakte het dak om twee uur 's nachts doormidden maar nu ook achter de boarding te kijken. „Dit programma is versneld uitgevoerd na het incident bij Total. Net als andere maatschappijen doen we aanpassingen aan luifels met eenzelfde constructie als die van Total in Zeeland", zegt woord voerder Tim Kezer van Shell. ALMANAK Die twee kennen elkaar al jaren, maar de laatste tijd begint zij toch wat argwaan te krijgen. Na zijn werk als storingsmonteur komt hij vaak fluitend thuis en uit zijn borstzak steekt dan een lekkere reep chocolade. 'Hij zou toch niet..?' vraagt zij zich licht bezorgd af. Laatst gaat het mis. Met een harde klap valt een dikke reep op de vloer. In grote letters staat er op: Voor jou, kan jer! „En nu is het klaar. Waar ben jij mee bezig?", schreeuwt ze. Een brede grijns verschijnt op zijn gezicht. „Je moet eens weten hoe blij die oude dametjes zijn als hun tv het weer doet." Man rijdt dronken met duizenden euro's op zak Vrouw raakt gewond bij kop- staartbotsing VLISSINGEN Hinder doorwerk A58 blijft beperkt Maurice Steketee goed. „Het landelijk beleid is er N Vlissingen °P gericht om zoveel mogelijk mensen in beweging te krijgen -y Zeeuwse verenigingen moeten en ook te laten sporten. Het VV-:> gaan betalen voor sportwedstrij- duurder maken is niet echt sti- den in natuurgebieden. De eerste muierend", laat Vereniging Zee- facturen zijn al verstuurd. Som- land Atletiek (VZA), een samen- '\J mige clubs zijn nog in onderhan- werkingsorgaan van Zeeuwse 4 deling over de tarieven, maar het clubs weten weten, nieuwe beleid valt niet overal Natuurorganisaties geven aan f _T ..-Xi ;7- De PvdA heeft Maarten Rossen za terdag aangewezen als lijsttrekker bij de komende waterschapsverkie zingen. Hij maakt al deel uit van het algemeen bestuur van waterschap Scheldestromen. Fractievoorzitter Paul Weemaes staat niet op de kieslijst en komt dus na de verkiezingen op 20 maart 2019 niet terug. De tweede op de lijst is Kris Reijnierse. Zij wordt ge volgd door Ron de Kort, Tom Lie- vense en Kees Knuit. Zoals verwacht is Anita Pijpelink gekozen als lijsttrekker bij de ver kiezingen voor Provinciale Staten, die tegelijkertijd worden gehouden. Zij wordt tevens gedeputeerde, als haar partij opnieuw in het college komt. De huidige PvdA-gedepu- teerde Ben de Reu zwaait na de ver kiezingen af. Vier zetels Pijpelink is nu voorzitter van de fractie, die vier zetels telt. Ralph van Hertum staat op de tweede plaats van de kieslijst. Bayram Erbi- sim (niet op de lijst) en Anton van Haperen (onverkiesbare plaats) ke ren na de verkiezingen niet terug. De derde op de kandidatenlijst is Corina van der Vliet. Zij wordt ge volgd door Eddy Heerschop en Niekjoosse. maandag 12 november 2018 Honderden benzinestations met een houten luifel worden gecon troleerd op instortingsgevaar. De aanleiding is een ingestorte overkapping afgelopen voorjaar in 's-Heer Arendskerke. Ton Voermans Rotterdam Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een 24-jarige man uit Vlissingen is zaterdag ochtend aangehouden, omdat hij onder invloed van alcohol reed, een stopteken negeerde en een groot geldbedrag bij zich had. De politie gaf rond 03.50 uur een stop teken, toen de man voor bij reed. De automobilist negeerde het stopteken. Uiteindelijk stapte de ver dachte op de Glacis- straat uit, waar hij staande werd gehouden voor een blaastest. Daar uit bleek dat hij gedron ken had. Ook bleek dat hij een paar duizend euro aan contant geld bij zich had en meerdere mobiele telefoons. Daardoor is een verdenking van wit wassen ontstaan. VEERE Twee automobilisten zijn zaterdagochtend op el kaar gebotst op de Veer- seweg in Veere. Een vrouw is naar het zieken huis vervoerd. Door onbekende oorzaak reed de achterop ko mende auto op zijn voor ganger. Daarbij raakte de vrouw die het voorste voertuig bestuurde, ge wond. De bestuurder van de achterop komende auto bleef ongedeerd. Beide voertuigen raakten zodanig beschadigd dat ze weggesleept moesten worden. De overlast door de werkzaamheden aan de A58 bleef in het afgelo pen weekend binnen de perken. Het verkeer on dervond wel wat vertra ging, maar lange files bleven uit. De snelweg was in de richting van Bergen op Zoom tussen Goes en Rilland volledig afgesloten. Het verkeer werd over de Oude Rijksweg (N289) geleid of kon omrijden via de Zeelandbrug. De andere kant op (in de richting van Vlissingen) was er ook wat vertraging, doordat tussen Rilland en Kruiningen de vang rail werd vervangen. - Wi w v Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16