9 hankelijk van elkaar aan. Ongeveer een jaar geleden stapte vrijwilli gersorganisatie Signi met haar aanwijzingen naar de politie Noord-Nederland en stuurde er een rapport met haar bevindingen naartoe. Dat gebeurt niet zo maar, bena drukt Jeannette Kruit van Signi. „Toch hoorden we na enkele maanden dat onze aanwijzingen onvoldoende waren voor nieuw onderzoek. Natuurlijk vonden we dat jammer, maar we hebben het stilgehouden. Het is toch nogal iets wat je beweert en het kan ook zijn dat de menselijke geur die de honden ruiken van iets anders af komstig is, van afval van kleding of matrassen." Onzekerheid Toch bleven de bevindingen niet onopgemerkt. Twee mannen bui gen zich al enige tijd over de ver dwijning van Willeke en weigeren zich neer te leggen bij de onzeker heid. Als we Willeke vinden, houden we een herdenkingsdienst en kunnen we haar begraven Ab Bruintjes en Jan Huzen stelden de politie vorige week een ultima tum: als jullie niet gaan graven, doen we het zelf. Hoewel de grond achter de boerderij waar Willeke als pleegkind woonde nog steeds privébezit van de familie is, zou Bruintjes er zonder twijfel de schop in steken. „Ik ga geen toe stemming vragen, want dan zeg gen ze nee. Dan bent u in overtre ding, zei de politie. En dan? Arres teer me maar. In de cel krijg ik er de kost nog gratis bij ook." Bruintjes vermoedt dat de me- diadruk het zetje heeft gegeven, om het onwillige politieteam als nog in beweging te krijgen. Maan dag wordt er gegraven, de plek wordt op dit moment bewaakt. De mannen die dat voor elkaar bok sten, hebben inmiddels een mediastilte ingelast. Huzen werd donderdag bij de politie ruim drie uur verhoord. Volgens Bruintjes lijkt het erop dat zij meer informa tie hebben dan de politie zelf. Plakboek De spanning loopt op in Koe kange. Voor Tante Klaasje Wob- ken, die Willeke in huis had wil len nemen, is het zo erg, dat ze nu niet meer over de ontwikkelingen wil praten. Ze heeft altijd geijverd voor duidelijkheid over het lot van haar nichtje, dat volgens jeugdzorg elders beter af zou zijn. De tante houdt nauw contact met Mioch. Willekes vriendin Geke heeft nog altijd een plakboek, waarin ze de artikelen over haar verdwenen hartsvriendin nauwkeurig bij houdt. Ze kan nu weer volop aan de slag. „We vergeten haar nooit." Mioch vertelt hoe ze snakken naar duidelijkheid. „Het is moei lijk om te zien hoe het onderzoek steeds ineens weer stopt. Alles is dan weer opgerakeld, ik lig er weer wakker van. Dan is er steeds weer die teleurstelling en daarna hoor je niemand meer over Willeke." Voorgevoel De pleegvader is inmiddels overle den, de pleegmoeder is niet langer in staat het woord te doen. Zo kan het dat Geke zo onderhand niet meer durft te hopen op een goede afloop. Maar moeder Mioch heeft een ander voorgevoel. De plek klopt met de tip die in het verle den bij de politie en nu bij de bur geronderzoekers is binnen geko men, over twee mannen die met een kruiwagen gezien zouden zijn achter de boerderij waar Willeke woonde. Ik heb sterk het ver moeden dat het dit keer lukt Wil leke te vinden." Als dat gebeurt, zijn er nog talloze vragen. Maar Willeke kan in elk geval het af scheid krijgen dat ze verdient. Mioch: „Dan houden we een her denkingsdienst en kunnen we Willeke begraven." Bij haar te vroeg overleden ouders. 2009 2010 2018 zaterdag 10 november 2018 GO Jan Huzen (r) met naast hem Ab Bruintjes, initiatiefnemers voor nieuw onderzoek, overleggen in Koekange met rechercheurs over de graafactie bij de boerderij, fotoanp -Anneke Mioch, moeder van hartsvriendin van Willeke Weer wordt nieuw onderzoek gedaan. De hoop is dat nieuwe opsporingstechnieken uitsluitsel geven over Willekes lot. Er wor den opnieuw mensen gehoord over de verdwijning. Pleegmoeder Herna Mulders en haar zoon worden aangehouden. Later worden zij niet langer als verdachte aangemerkt. Twee mannen eisen dat er op nieuw onderzoek wordt gedaan, op basis van informatie van speurhondenorganisatie Signi. De pleegouders in 2011. Er zal achter de boerderij A Ab Bruintjes (I) en Jan Huzen fotowilbertbijzitter worden gezocht, fotoanp eisen nieuw onderzoek, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9