Neus INHOUD VOORWOORD Eveline Crone vindt pubers wél leuke mensen Deze kunstliefhebbers delen hun collecties met het grote publiek Vlakbij Londen ligt een eiland met een Nederlands stempel Niet zo lang geleden zat ik met mijn kinderen in de trein; 14 en 16 zijn ze. Er kwam een vrouw binnen van een jaar of 30. Ze nam plaats in een stoeltje naast de onze. Het vol gende station stapte ze weer uit. Ik keek naar mijn kinderen en wachtte wie er het eerst iets zou zeggen. Het was mijn zoon: „Daar kan ze toch iets aan laten dóén?" Hij doelde op de enorme neus van de dame in kwestie. Zijn stem klonk eerder meelevend dan naar. „Nou zeg", bromde ik niettemin, bij wijze van standje. Mijn zoon keek me niet-begrijpend aan. „Omdat je niet aan alles wat je niet zo mooi vindt iets hoeft te laten doen", zei ik. En ik pruttelde nog wat over de schoonheid van imperfectie en het lef om schijt te hebben aan heersende normen. Mijn dochter knikte. „Misschien kan die vrouw zo'n neuscorrectie ook helemaal niet betalen. Want dat is hartstikke duur, joh!" O ja, zei haar broer, dan begreep hij het ook wel. Ik besloot er het zwijgen toe te doen. Het voorval zette me aan het denken. Van mijn pubers - met beugel, uiteraard - be greep ik dat ze door alle Youtubers en Insta- grammers in hun leven niet opkijken van een schoonheidsingreepje meer of minder. Zo lijken we elke generatie een stukje op te schuiven. Want als ik iemand zie met een bril met jampotglazen, denk ik ook: joh, dat hoeft toch niet, schaf lekker een paar lenzen aan! Zo als mijn moeder destijds hartstikke blij was met een kunstgebit vol blinkend witte tanden, en niet begrijpt dat mensen met een gebit vol gaten door het leven willen. Laura Cnossen fotografeerde voor ons jonge mensen met lipfillers. „Bijna iedereen in mijn omgeving heeft wel iets laten doen", zeggen ze. Ik heb besloten daar niets van te vinden. Want bijna iedereen in mijn omge ving heeft inmiddels haar ogen laten liften. En ja, dat wil ik dus stiekem ook wel. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Eveline Crone 14 BV De Liefde 15 Fijn spul 16 Particuliere musea 21 Monica 24 Lipfillers 30 Lezen 36 Reizen 40 Eten 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille, Natasja de Vries Redactie Merel Dado, Suzanne Eijgenraam, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Jolanda van der Ploeg, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Annemarie Kleywegt, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Bart Jansen, Janneke Koorevaar Sales salessupport@persgroep.nl 088 572 28 88 Marketing consumentenverkoop @persgroep.nl Reageren? magazine@persgroep.nl fTTt Instagram lül @admagazine_ BFacebook @admagazine De foto op de voorkant is gemaakt door Laura Cnossen. ZATERDAG 10 NOVEMBER 2018 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 92