Tweede shooting werd Tel' fataal 8 WILLEKE DOST SPEURACTIE DRENKELING SPAANSE KUST De spanning in Koekange stijgt tot een hoogtepunt, nu de politie maandag gaat graven naar het vermiste weeskind Willeke Dost. Twee mannen trokken haar zaak uit de vergetelheid. Zal Willeke na 26 jaar worden gevonden? Zijn moeder, Susan Orfanos, is to taal ontredderd. „In godsnaam, laat niemand me meer gebeden stu ren", schreeuwt de Amerikaanse. „Ik wil een strenger wapenbeleid." Telemachus Orfanos en zijn vrienden waren vorig jaar aanwezig op het countryfestival in gokstad Las Vegas toen de 64-jarige Stephen Paddock, vanuit een kamer in het Mandalay-hotel, het vuur opende op de menigte. Er vielen 59 doden en 527 gewonden. Orfanos, Tel voor vrienden, ontsprong de dans. Woensdag kwam hij, in de Border- line Bar Grill in het Californische Thousand Oaks, opnieuw oog in oog te staan met de dood. Dit keer was Tel minder gelukkig. Hij is een van de twaalf dodelijke slachtoffers die oud-marinier Ian Long maakte, alvorens deze de hand aan zichzelf sloeg. Het motief voor de schietpartij is vooralsnog onduidelijk. Long diende eerder in Afghanistan en kwam in beeld voor 'afwijkend' en 'irrationeel' gedrag. Hij leed aan een Slachtoffer overleefde slachting in Vegas, maar is nu gedood in Californië posttraumatische stoornis. Dat de gemankeerde ex-mili- tair desondanks over vuurwapens beschikte om zijn slachting in Thousand Oaks aan te richten, is voor moeder Susan onverteerbaar. „Mijn zoon ging met vrienden naar Las Vegas en kwam thuis", zegt zij. The Borderline was een zaak waar overlevenden van Las Vegas elkaar ontmoetten om het leven te vieren. Willeke Dost was nog geen twee jaar oud, toen allebei haar ouders omkwamen bij een verkeerson geluk. Anneke Mioch, die zich la ter over de hartsvriendin van haar dochter Geke ontfermde, denkt er vaak aan. Hoe anders was Willekes lot geweest, als haar vader en moeder niet waren ge storven? „Dan had ze een nor maal leven gehad." Maar Willeke ging na de dood van haar ouders van huis naar huis, tot ze terecht kwam bij een pleegfamilie in Koekange. Daar raakte ze bevriend met Geke. „Willeke was een hele lieve meid. Toen ze bij ons thuis kwam, speelde ze altijd met mijn jongste dochter, die toen een jaar was. Dan gingen ze met zijn drieën wandelen." Geke en Willeke wa ren zo hecht, dat ze soms voor een tweeling werden versleten. „Onlangs zei iemand nog: met Geke bloeide Willeke op." Maar er waren niet alleen die vertederende momenten. „Wil leke huilde vaak, omdat ze niet naar huis wilde. Ze was natuur lijk een puber van 15 en ik wist niet goed wat bij haar thuis speelde. Als ze me vroeg: 'Kan ik niet bij jullie wonen', ant woordde ik: 'Dat kan niet zo maar'." Had Mioch toen van de verhalen geweten die later naar voren kwamen, over seksueel misbruik binnen het pleeggezin, dan had ze Willeke nooit terug laten gaan. Zeker niet nadat het meisje zich wanhopig tot haar wendde. „Ze zei dat ze zwanger was. Ik kon daar toen niet met haar over praten, we zouden dat TIJDLIJN later doen. Ik heb Willeke na die dag nooit meer terug gezien." In eerste instantie werd ervan uitgegaan dat het meisje was weggelopen. Maar tot de dag van vandaag is onduidelijk waarheen - Willeke leek in het niets te zijn opgelost. Het onderzoek naar haar verdwijning leefde soms weer op, tot in 2010 Willekes pleegmoeder en pleegbroer wer den aangehouden. Rond die tijd werd ook de boerderij en het om liggende terrein uitgekamd. Toch werd niks aangetroffen en wer den beschuldigingen aan het adres van het pleeggezin niet hardgemaakt. Speurhonden Maar er is een plek in Koekange die nooit onder de loep is geno men, vlakbij de boerderij. Hier sloegen drie speurhonden onaf- S"- Januari 1992 2004 zaterdag 10 november 2018 De 27-jarige Telemachus Orfa- nos overleefde de bloedige mas saschietpartij in Las Vegas in ok tober vorig jaar, maar kwam woensdag om het leven bij de shooting in een bar in Thousand Oaks, Californië. David van der Heeden Thousand Oaks/Rotterdam 'Sterk het vermoeden dat we haar nu vinden' Sander van Mersbergen Carla van der Wal Koekange Een lid van de Spaanse Gu- ardia Civil sleept bij Canos de Meca een drenkeling op het strand. Het slachtoffer is een van de zeven vluchtelingen die de Zuid-Spaanse kust niet levend bereikten. Hun boot sloeg gisteren te pletter op de rotsen, waarna ze verdronken. De reddingsdienst van de Spaanse kustwacht meldde dat er de afgelopen dagen ze ventien migranten zijn ver dronken, maar dat er maan dag tachtig konden worden gered bij hun tocht vanuit Afrika naar Europa. FOTO'SAP De indertijd door de politie verspreide foto van Willeke DOSt. POLITIEFOTO Willeke Dost verdwijnt in Koekange. Ze zou alleen wat kleding en een foto hebben meegenomen. Een beloning van 30.000 euro wordt uitgeloofd voor een gouden tip. Het onder zoek wordt opnieuw beke- Willeke voor haar verdwij ning in 1992. privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8