Aankleden naar eigen smaak K o m is o Klusvrouw HiekeGrootendorst m 11 GELD VERDIENEN @joelixjoelix Hieke Grootendorst geeft elke week klustips en een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een nieuwbouwhuis inrichten. Sluifje ogen Kies voor licht -1 Beslis niet alles vooraf Toilet in de badkamer Onenigheid met de buren GO ZATERDAG 10 NOVEMBER 2018 Social influencers, mensen op Insta- gram met grote vol gersaantallen en foto's die veel geliket worden, bereiken moeiteloos een grote, zeer betrokken doel groep. Dat maakt hun Instagramaccount aantrekkelijk voor bedrijven als Karwei, Ikea, Kwantum, Fonq, H&M en Artifort. Zij werken graag samen met deze instagram- mers. In ruil voor het noemen van de naam krijgen zij geld. Als je dus wilt verdienen aan je Instagramaccount, zijn volgers en betrok kenheid van die vol gers noodzakelijk. Een originele, herkenbare stijl en een mooie, eenduidige feed met goede foto's zijn daar voor het belangrijkst. Wees ook sociaal: reageer op comments van je volgers, maar ook op foto's van accounts die jij volgt. Meer weten? Het boek tnstaproof van Kirsten Jassies en Joyce Nafzger gaat dieper in op het on derhouden én laten groeien van een Insta gramaccount. @bintihome Echte naam: Souraya Hassan (29) Stijl: modern etnisch 59.700 volgers Woonplaats: Hoofddorp Lisanne van de Klift is leerkracht in het basisonderwijs. Ze houdt van stoer én gezellig. Oma's kastje wordt niet geverfd, maar in ere gehouden en naadloos ingepast in het stoere, warme geheel dat haar huis is. Lisannes feed ver raadt tevens een liefde voor bloemen. Die bloemen gecom bineerd met haar fa voriete kleurenpalet van warme aardetin- ten, grijzen en blau wen, maken dat de foto's van haar huis soms bijna de sfeer hebben van een oud- Hollands stilleven. Lisanne is feitelijk een soort hedendaagse Hollandse meester... Of is het juf? In Binti Home komen Souraya Hassans Egyptische en Neder landse dna samen. Binti is Arabisch voor 'mijn dochter, mijn meisje'. Souraya's stijl is de perfecte balans tussen Hollandse nuchterheid en oos terse Duizend-en- een-nachtmystiek. Haar posts gaan van tafelstylingtips voor het Suikerfeest tot keukenstylingtips voor een huurwoning. Daarbij deelt ze veel over haar leven in Nederland én Cairo, waar ze delen van het jaar woont als stylist, blogger en webwinke lier. Echte naam: Judith de Graaff (38) Stijl: groen industrieel 29.200 volgers Woonplaats: Oise, Frankrijk Judith de Graaff insta- gramt vanuit een ge weldig, voormalig kan toorpand in de buurt van Parijs, dat ze om toverde tot een indu strieel, pastelkleurig woon- en planten- paradijs. Ze is mede oprichter van de urban jungle-scene: de wereldwijde ge meenschap van plant- liefhebbers. Ze is overigens geen zweverige planten- knuffelaar. Integen deel. Op haar account is ze net zo eerlijk over die plant die het geweldig doet, als over dat exemplaar dat ze per ongeluk om zeep hielp. Dat, en de moderne plantstyling- ideeën die ze deelt, maken haar tussen alle plantentrendmen- sen die Instagram rijk is, zeker volgwaardig. @lisannevandeklift Echte naam: Lisanne van de Klift (34) Stijl: warm en stoer 55.000 volgers Woonplaats: Veenendaal @ensuus Echte naam: Suzanne de Jong (39) Stijl: Scandinavisch-bohemian 47.600 volgers Woonplaats: Alphen aan den Rijn chalante, bohemian sfeer aan toe. Haar foto's stralen het hele jaar een strandhuis sfeer uit. Suzannes bijschriften zijn regel matig bijzonder grap pig. Onder een foto die ze maakte op de locatie van een foto- shoot: „De oude de tails in deze ruimte ontbreken helaas. Mij niet meegerekend." Als u het principe 'doe maar normaal, dan doe je al gek genoeg' huldigt, dan moet u &Suus zeker aan uw tijdlijn toevoegen. De basis van het huis van stylist Suzanne de Jong van &Suus is zoals een Scandina visch huis: wit en strak. Met accessoi res in aardetinten, etnische prints en natuurlijke materialen voegt ze er een non- In een van de eerste straten van de Utrechtse nieuwbouw wijk Leidsche Rijn ging ik wonen, nu zo'n zeventien jaar geleden. Wat leuk, dacht ik, een nieuwbouwhuis dat ik he lemaal naar eigen smaak kan aankleden. Wanden laten spuiten. Boven zelf behangen. Boven vloer bedekking laten leggen. Bene den zelf laminaat leggen. Alles was helemaal naar mijn zin. En toen begon de ellende. Geen kip op straat. Een nood- supermarkt. Een bushalte die alleen door het zand te berei ken is. Twee jaar heb ik het uit gehouden. Ik was zo blij dat ik daarna van een huis met tuin weer naar een kamertje drie hoog achter kon. Nieuwbouw tussen bestaande bouw: JA! Een nieuwbouwwijk: NEE! Je koopt iets van een plaatje en daar moet je dan allerlei beslissingen over nemen, terwijl je niet écht weet hoe de ruimtes er precies uit komen te zien. Ook hoe groot je een deel van de ruimte ervaart, is moeilijk in te schatten. Het vraagt dus veel van je inbeeldingsvermogen. Sluit je ogen! Zelf vind ik het belangrijk dat een huis licht is. In een donker huis voel ik me niet goed, dan wordt het ook 'donker' in mijn hoofd. Neem, als het budget het toelaat, een uitbouw en dakkapel dus gelijk mee. Bouwvakkers zijn dan toch al bezig met de fundering. Probeer niet alles vooraf te willen x regelen. Soms kun je iets pas beslis- Aq sen als je in de ruimte bent geweest. - - - Spullen later bestellen kan natuurlijk alleen als ze niet noodzakelijk zijn om 1 er te kunnen wonen. Lampen bijvoor beeld. Tenzij je een lichtplan laat maken door een professional. Wat ik een volgende keer anders zou doen, is het plaatsen van een toilet in de badkamer. Het beviel me totaal niet om steeds naar beneden te moe ten. Het was een verkeerde kosten besparing, en zoveel bespaarde het niet eens. Naderhand aan- en afvoer regelen is veel duurder. m Helaas kreeg ik, heel klassiek, onenig heid met de buren; over de schutting ja. Probeer dat te voorkomen, want dit bederft je woonplezier. Je gaat je namelijk sneller ergeren dan als je de buren sympathiek vindt. Je kent elkaar nog niet, dus wees voorzichtig. De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, BesteProduct.nl, Hardwarelnfo, intermediair, koken&eten, Nationale Vacaturebank en Tweakers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 84