Appelmoes uit een pot Evy is erg fier op de Dafne van Zwolle-Zuid Lekker makkelijk Ik heb nooit iets gegeven om slank zijn, maar ik wil me wel graag fit voelen serve 5. Jumbo 6. Ekoplaza de potjes met kaneel of grovere stuk jes, die vooral de grotere (huis) mer ken in hun assortiment hebben. „Gladde moes blijft het populairst", beaamt De Clercq. „Van baby's tot tandeloze bejaarden, iedereen smult ervan." Opvallend is dat zowel Hak als Jumbo en Albert Heijn op het etiket pronken met de stempel 'extra kwali teit' - door Albert Heijn uitgelegd als 'zorgvuldig geselecteerde appels'. Pure moesmakersmarketing, ver moedt de doorgewinterde fruitteler. „Ze gaan gewoon met klokhuis en al de machine in, hoor." Waar de goudrenet traditioneel het oogappeltje van de moesfabrikanten was, wordt tegenwoordig bovendien een mix van rassen in de blender gegooid. De hoofdmoot is vaak de elstar, weet De Clercq. „Dat is nu eenmaal het meest geteelde ras van Nederland." Al is die zoetzure smaak prima bij te sturen door de keuze van DOE-HET-ZELF 7. Servero de overige rassen. Liever wat zuur der? Wat granny smith erbij. Meer de zoete kant op? Gewoon meer jonagold in de mix. Wijn De precieze selectie wordt echter op geen van de potten gespecificeerd. Jammer, vindt De Clercq. „Hoe mooi zou het zijn als je, net als bij wijn, in het schap al je favoriete ras zou kun nen kiezen?" Toekomstmuziek? Wel licht. „De eerste rasspecifieke appel sap - op basis van uitsluitend één soort appel dus - is al een feit." Het zou zorgen voor wat meer on derscheid in het schap. De smaak van de zeven supermarktmoezen ligt im mers dicht bij elkaar, concludeert het panel. De potjes van Hak en Albert Heijn vallen met hun mooie balans tussen zoet en friszuur unaniem het meest in de smaak. De biologische moes van Ekoplaza en de suikervrije Servero zijn grotere twistappels. Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Afgelopen maand probeerde Nynke dé hardloophype van jaren terug, app Evy. Vroeger, toen fietsten mijn man en ik. Toen heette hij nog mijn vriend, en ons leven was zo zon nig en onbezorgd dat we elk week end het zeemleer aantrokken, op onze racefietsen sprongen en fiets ten waar de wind ons bracht. We waren een vleesgeworden Youp van 't Hek-conference, alleen re den we niet spontaan naar Parijs, maar naar Hamme-Zogge, Herzele of Reetveerdegem, of welk Bel gisch dorp er dat weekend ook maar een toertocht organiseerde. Het waren prachtige tijden, maar nu hebben we twee kleine kinderen en zijn we al blij als we, tussen de luiers en de speeltuin- bezoeken door, een uurtje kunnen sporten. Ik zocht dus een sportuitdaging voor erbij. Eentje die minder tijd kost, maar wel voldoening geeft. En dus downloadde ik Evy. Jaren geleden was zij dé hardloophype: de handige app waarmee je na tien weken trainen 5 kilometer kunt rennen. Dat leek me een prima uitdaging voor een vrouw die haar ontzwangerende lijf weer in be weging moet krijgen, maar die niet zoals Doutzen Kroes de buik dankzij een personal trainer bin nen tien weken weer plat heeft. Ik trok mijn te strak zittende sportbroek aan, plukte een paar hardloopschoenen uit een ver huisdoos, bad dat mijn bekken bodem niet zou protesteren, drukte de oordoppen in mijn oren en legde mijn sport-lot in handen van Evy. Voor Evy moet je wel je trots op zij zetten. Eigenlijk wil je pijlsnel wegrennen, zodat de buurt denkt dat Dafne Schippers in de straat is komen wonen. Maar de eerste les sen van Evy zijn een afwisseling tussen wandelen en hardlopen. En ook al is dat wandelen 'stevig doorlopen', het ziet er alsnog uit alsof je te moe bent om te rennen. 'Ik ben niet moe hoor!! Dit moet van Evy!!' wil ik een voorbijganger met een hond toeroepen. dan vergeet te melden dat ik al weer mag wandelen, waardoor ik mijn telefoon uit mijn achterzak moet vissen om te kijken wat ik moet doen. Maar na twintig mi nuten is Evy 'fier' op mij, en ben ik dat ook. Ik heb gedaan wat ik moest doen, en een dag later heb ik spierpijn. Om alsnog een rondje te rennen, want van Evy moet dat drie keer per week. Het voelt goed om een sportdoel te hebben. Om eventjes iets voor mezelf te doen. Ik heb nooit een snars gegeven om slank zijn, maar ik wil me wel graag fit voelen. En hoe sloom ik ook loop, het is het begin van wederom een fitter le ven. Mijn man noemt me inmiddels gekscherend 'de Dafne van Zwolle-Zuid'. Hij doet maar. Over tien weken loop ik 5 kilometer. -Nynke de Jong Appelmoes 100% APPELMOE GO ZATERDAG 10 NOVEMBER 2018 €0,78 voor 350 g Geen onaardige poging, maar het zoet wordt, ook door het licht gron derige bijsmaakje, te veel naar de achter grond gedreven. €1,37 voor 350 g De enige biologische moes valt op door zijn lichtoranje tint, splintertjes schil en ietwat grovere structuur. Het zuurtje zakt in de mond echter te snel weg. Mag spannender. Waarom appelmoes uit een pot als je het makkelijk zelf kunt maken? Ingrediënten 750 g zoetzure appels schepje suiker 1 ei citroensap evt. 1 tl kaneel Schil de appels, ver wijder de klokhuizen en kook ze in een laagje water in tien minuten gaar. Pureer de appels met een staafmixer of een stamper tot moes. Doe er (basterdsui ker en citroensap bij, en eventueel kaneel. €1,15 voor 350 g De enige variant zonder toegevoegde suikers. Zoet en zuur worden helaas te veel onder gesneeuwd door een moeilijk te duiden bij smaakje. Vrij vochtig. Het jammere is dat Evy zo nu en Nynke de Jong (33), Hanneke Hendrix (38) en Alex van der Hulst (41) hebben kinderen in de leeftijd van O tot 7 jaar. Ze heb ben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijk namige boek. EKOPLAZA appelmoes a jezoet met rietsuiker 3 lompote de ponmei m* n-rnvecdu siicredecanne 3 uppfr sauce mvieiHtl w/r/i r gne sugar ORICINAL Gladde appelmoes is populairder dan moes met kaneel of stukjes. FOTO JEAN PIERRE JANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 82