OZCAN AKYOL Kabinet kijkt naar hogere huur voor scheefwoners Met de best geteste provider. GRATIS 6 Column In Pakistan hebben bloeddor stige extremisten de jacht ge opend op het hoofd van Asia Bibi, een katholieke vrouw die acht jaar in de cel zat vanwege een vermeende belediging van de isla mitische profeet. Ze is alsnog vrij gelaten vanwege een gebrek aan bewijs. Haar advocaat, Saif-ul-Malook, zelf een moslim, dook aan het be gin van deze week in Nederland op, waarmee de hele kwestie veel media-aandacht genereerde, mede door alle ijver van Tweede Kamerlid Joël Voordewind (CU), die zijn christelijke hart liet spre ken. met name de Christenunie, de SGP en het CDA tamboereren op het solidariteitsgevoel van Neder land. Voordewind: 'De slepende zaak van Asia Bibi maakt overdui delijk wat de kwetsbare positie van christenen en andere minder heden in grote delen van de wereld nog steeds is.' Het valt Voordewind niet te ver wijten dat hij het opneemt voor zijn geloofsgenoten, maar hij gaat hiermee wel voorbij aan de gevol gen van zijn goedbedoelde acti visme. In deze krant vertelde Pakistan- kenner Olivier Immig al dat wij er niet goed op staan in die regio. 'Als Bibi naar ons land komt, kun je re kenen op een nieuwe golf volks woede richting Nederland.' Hij verwijst hiermee naar de gecan- celde cartoonwedstrijd van Geert Wilders. Op Twitter schrijft journalist Harald Doornbos dat extremisten de Bibi-zaak zouden kunnen lin ken aan landen zoals Nederland, wat tot woede zou kunnen leiden, met alle gevolgen van dien. Kortom: die barmhar tigheid van de Chris tenunie en andere par tijen zou andere mensen weieens een flinke opta- ter kunnen op leveren. Mis schien wordt Nederland ook wel een doel. We weten allemaal dat we nooit moeten zwichten voor dreige menten van terroristen. Er is ech ter iets vreemds aan deze kwestie: de advocaat van Asia Bibi kwam via Italië op ons continent. De wet schrijft voor dat hij dan ook daar asiel zou moeten aanvragen. In andere dossiers zien we dat de Christenunie, gegijzeld door haar regeringsdeelname, plotseling erg rechtlijnig opereert als het om asielkwesties gaat. Voor de gele genheid wordt daar afstand van genomen. Dat is moeilijk te volgen in een tijd waarin er onverbiddelijk wordt gereageerd op het toewijzen van een kinderpardon. Vorige week zei premier Mark Rutte: 'Het draagvlak brokkelt af wanneer je de asielafspraken niet strikt na leeft.' Als dat de consensus is, hoeft advocaat Saif-ul-Malook dus nergens op te rekenen. Voordewind gaat voorbij aan de gevolgen van zijn activisme Minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken is 'graag be reid' een motie uit te voeren van VVD, CDA, D66 en Christen- Unie. In die motie vragen de rege ringspartijen om te bezien of de huur van extreme scheefwoners snel omhoog kan, om hen zo te dwingen op zoek te gaan naar een koophuis of particulier huurhuis. Nu is het nog zo dat scheefwo ners (huurders die meer dan 41.000 euro per jaar verdienen) jaarlijks niet meer dan 5,4 procent huurverhoging mogen krijgen. Als het aan de regeringspartijen ligt, gaat de huur van huishou dens die gezamenlijk 75.000 euro bruto per jaar of meer verdienen in één klap omhoog naar de maxi male maandhuur die bij de wo ning past, oplopend tot de huur- liberalisatiegrens van 710 euro. „Het kan niet zo zijn dat woning zoekenden die lang op de wacht lijst staan en recht hebben op een sociale huurwoning, worden op gehouden door mensen die met een te hoog inkomen een goed kope huurwoning bezet houden", zei CDA-Kamerlid Erik Ronnes bij de introductie van het plan. „Woningcorporaties moeten zich kunnen beperken tot hun i Minister gaat het voorstel van de coalitie uitwerken kerntaak: het huisvesten van mensen met een kleine porte monnee", vindt VVD'er Daniël Koerhuis. „Als een bewoner van zo'n woning meer gaat verdienen is dat prachtig. Daar moet alleen wel tegenover staan dat je dan op zoek gaat naar een meer passende woning in het middensegment." Minister Ollongren zegt toe om met de corporatiesector en de huurdersorganisaties om tafel te gaan om het voorstel uit te wer ken. De introductie van het plan leidde eind september tot ophef. Volgens de Woonbond hebben veel scheefwoners geen mogelijk heid om door te stromen. AKG koptelefoon t.w.v. 149,- zaterdag 10 november 2018 GO @OzcanAkyol Asia Bibi Het is natuurlijk geen toeval dat Het kabinet gaat onderzoeken of mensen die te veel verdie nen voor hun sociale huurhuis - met een inkomen vanaf twee keer modaal - een forse huur verhoging moeten krijgen. Zo wil de coalitie scheefwoners aanpakken. Peter Winterman Den Haag H li Samsung GalaxyS9 c \i" Of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6