Comments likes EmmaTissing 'Daar kunnen andere ziekenhuizen nog wat van leren' 6 Ze verruilde het mantelpak en de hakken voor een bakkersjasen sportschoenen. EmmaTissing (45) zei het hippe en hectische leven in grote Engelse steden vaarwel toen de liefde haar naar Kattendijke bracht. „Het leek wel of ik twintig jaar terugging in de tijd." Wat leefde er de afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliked, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? Emma, toen nog met de achter- „We hebben zeker ook nagedacht over Enge- naam Curtis, groeide op in land. Dan had Jan zijn werk als fysiotherapeut Burton-upon-Trent, een stadje misschien weer kunnen oppakken (hij heeft in het hart van Engeland, be- nu een bedrijf dat zich richt op werkplekin- kend van zijn grote bierbrou- richting en ergonomisch advies, red). Maar ik werijen. Het plaatsje mag zich- had al vrij snel door dat hij een man van het zelf graag profileren als The water is. Hij houdt van de zee. Als we van Rot- world's most important beer town. Het is niet terdam naar huis rijden, neemt hij vaak de voor niets dat Emma af en toe wat bier ver- route langs de kust. Zelf woonde ik middenin werkt in haar bonbons. Want dat is wat ze nu Engeland. Geen zee in de buurt. Dus als we doet. Als chocolatier maakt de goedlachse En- voor Engeland hadden gekozen, was het waar- gelse sinds ruim twee jaar de lekkerste dingen schijnlijk ook op een verhuizing richting de in haar winkeltje annex chocoladestudio in het kust uitgedraaid. Waarom dan niet naar Neder- rustige Kattendijke. En dan te bedenken dat ze land?" vroeger als commercieel interieurontwerper een druk bestaan leidde in steden als Londen, Waar heb je het meest aan moeten wennen Manchester en Liverpool. Ze werkte er voor hier? grote jongens al Coca Cola. Als zo'n bedrijf een „De directheid. Ik verbaas me nog altijd over nieuw onderkomen zocht, begeleidde Emma wat mensen tegen elkaar zeggen. Dat het kle- dat van begin tot eind. Van het zoeken van een dingstuk van de ander wel heel erg strak zit. geschikt pand tot de complete inrichting ervan. Dat soort dingen. Ik ben zelf meer van het be- Een geweldige baan met dito salaris. leefd zijn, wat wij Engelsen politeness noemen. Ik zeg altijd: Ifyougot nothing nice to say, don't En toen was daar ineens je grote liefde uit say it at all. Dat probeer ik ook door te geven Nederland. aan onze drie kinderen. Maar er is hier ook zo- „Inderdaad, ongeveer twaalf jaar geleden. Ik veel moois. Dat mensen nog echt kunnen ge- ontmoette Jan voor het eerst toen ik voor mijn nieten als seizoensproducten als asperges of werk in Duitsland was. Later kwam ik hem aardbeien er weer zijn, bijvoorbeeld. Dat is op weer tegen op een beurs in Londen. Het klikte zo'n moment pure luxe. Ik was gewend dat je tussen ons. Ik weet nog dat hij vroeg ofik mis- altijd en overal alles kon krijgen." schien in Londen bleef. Maar ik moest naar huis. Ik woonde toen in Derby, een plaatsje Het moet raar zijn geweest om van de hec- tussen Birmingham en Nottingham. Later tiek van Londen in het piepkleine Katten- stuurde hij een berichtje. Dat het oké was als ik dijke te belanden. geen interesse in hem had. Maar dat had ik wel! „Natuurlijk is het heel anders. Maar ik heb ge- In het eerste jaar van onze relatie hebben we al- merkt dat het negatieve over kleine dorpjes, lebei veel heen en weer gereisd tussen Enge- waar helemaal niks meer zou zijn, vooral van land en Nederland. Dan kwam ik op vrijdag mensen komt die er zelf niet wonen. Ik vind naar hier en vloog ik op maandag in alle dat er hier juist heel veel is. Het water, de men- vroegte terug. Stond ik daar na de landing met- sen die voor elkaar zorgen, de heerlijke appels een met de telefoon aan mijn oor om van alles in het kastje lang de weg. Allemaal dingen waar en nog wat te regelen voor mijn werk." ik van geniet. En natuurlijk mis ik de Indiase ZorgSaam ziekenhuis in Terneuzen is uitgeroepen tot het beste streekziekenhuis van Nederland. Het staat bovenaan de lijst van streekziekenhuizen van Ziekenhuis Top 100. Het bericht kreeg op Facebook enkele afwijzende, maar vooral veel positieve reacties. 'Super fijne verpleging daar kunnen andere ziekenhuizen nog wat van leren', schreef Ingrid Sanstra Jessica De Rijke is het daar niet mee eens: 'Ik vraag mn eigen serieus af wie dit beslist. Ik hoor om me heen alleen maar missers van dat Zorgsaam' Maar Willemijn Bruning-Verhoef nuanceert: 'Weet je wat het ook is... mensen die tevreden zijn, die hoor je eigenlijk nooit. Mensen die niet tevreden zijn hoor je wel. Ik ben goed geholpen met mijn gebroken pols, en Quintisha is goed geholpen met haar vorig jaar gebroken arm. Tuurlijk zijn er in alle ziekenhuizen wel dingen die beter kunnen, maar dat is overal. Het is gelukkig nog werk uitgevoerd door mensen, en mensen maken helaas wel eens fouten.' Ook op de signeersessie van Jan Smit in de Mediamarkt in Middelburg wordt veel gereageerd op Facebook. Trouwe fan Nick van Antwerpen was als eerste aan de beurt voor een handtekening. 'Wat leuk Nick van Antwerpen. Je wordt zelf beroemd nu je in de krant staat', reageerde Mirna Jansen-Coenen Yannemique van Eijk baalde een beetje: 'Kim Kardux verdorie zijn we een keer niet in Zeeland, is er BN'er in Zeeland.' Nadat Arjen Lubach aandacht besteedde aan kernernergie, pleit VVD-fractieleider Klaas Dijkhoff voor nieuwe kerncentrales. De gemeente Borsele zegt niet bij voorbaat 'nee'. Wat twitteraar Peer de Rijk (@peerderijk) verlokt tot een reactie: 'Tjompie. Borssele draait al jaren met verlies, de aandeelhouders bedelen al jaren om steun van het Rijk en willen van de kc af ('blok aan het been') en dan een Klaascentrale welkom heten. Ben je dan blind of hondsbrutaal?' ZATERDAG 10 NOVEMBER 2018 GO Vanuit Engeland geland in Kattendijke ROB PAARDEKAM Die goede baan heb je opgegeven. Waarom is Nederland jullie thuisbasis geworden?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55