M bolderman.nl Kerstreizen met vertrekgaranties! bolderman.nl 4 Rechter blokkeert oliepijpleiding Als risico's groot zijn, wil organisatie vaker Het Rode Kruis gaat de hulpverlening bij grote evenementen moderniseren. De organisatie trekt harde lessen uit een incident in 2016, waarbij een hardloopster om het leven kwam. De bouw van de omstreden oliepijpleiding Keystone XL moet voorlopig worden stilge legd. Een Amerikaanse rechter in Montana oordeelde dat er meer onderzoek nodig is naar de gevolgen voor het milieu, voordat het bouwproject van 8 miljard dollar eventueel verder mag gaan. De pijpleiding van 1900 kilo meter van energieconcern TransCanada moet ruwe olie uit teerzandvelden van Canada vervoeren naar het zuiden van VS. De capaciteit is 830.000 va ten ruwe olie per dag. Het plan stuitte op veel verzet van milieugroeperingen en be langenorganisaties van Ameri kaanse Indianen. Vorige maand was de bekende Indiaanse acti viste Madonna Thunder Hawk nog in Nederland om aandacht te vragen voor de zaak. Na een gesprek met haar trok Pensi oenfonds Zorg en Welzijn zijn investering van 11 miljoen euro in TransCanada terug. Het project van TransCanada heeft door alle protesten al veel vertraging opgelopen. In het ergste geval moet ik een nieuw nummer. We zien wel Geen geld na bizar ongeluk tijdens seks Een in 2013 tijdens de seks zwaargewond geraakte Britse vrouw heeft een rechtszaak te gen de verkoper van haar bed verloren. De rechtbank in Bristol wees haar klacht giste ren af. De rechter omschreef de val, waardoor de vrouw zware verwondingen aan haar wervelkolom had opgelopen, als tragisch. De 46-jarige vrouw werd tijdens de seks met haar partner uit het bed 'gekatapulteerd' en kwam op haar hoofd terecht. Volgens de klaagster was het bed defect. Kliniek sluit woensdag Goed wijnjaar in Frankrijk 'Forse' eis tegen verkrachters „Het is tijd voor een cultuurom slag", zegt Marieke van Schaik, de nieuwe directeur van het Rode Kruis. „Hulpverlening wordt inge wikkelder: doordat we steeds meer evenementen hebben, maar ook door bijvoorbeeld terreurdreiging en meer extreem weer. Daaraan moeten wij ons aanpassen. We moeten onze mensen beter voor bereiden, en als organisatie moe ten we beter leren van momenten waarop het misgaat." Het Rode Kruis onderzocht de inadequate hulpverlening aan een 25-jarige vrouw die in 2016 onwel werd tijdens de Dam tot Damloop in Amsterdam. Zij overleed enkele dagen later in het ziekenhuis aan Hilton Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! w 6-daagse kerstreis Dresden en omgeving 8-daagse kerstreis Van der Valk Hotel Barcarola, Catalonië 8-daagse kerstreis Schotland 6-daagse kerstreis Van der Valk Parkhotel Spreewald 6-daagse kerstspecial 5" Hilton Prague Hotel in Praag 6-daagse kerstreis Hotel Van der Valk Berlijn zaterdag 10 november 2018 HELENA Premier Mark Rutte reageert op het feit dat een groep studenten zijn telefoon nummer heeft achterhaald. BRISTOL LELYSTAD De kliniek van de failliete IJsselmeer- ziekenhuizen, waar mensen verblijven die een of meer dere dagen in het ziekenhuis moeten blijven, sluit woens dag. Dat blijkt uit het afschalingsplan dat gistermiddag is toegelicht aan per soneel en patiën ten. Mensen die na 14 november nog moeten blijven, wor den in een ander ziekenhuis onder gebracht. PARIJS Franse wijnboeren hebben een goed jaar achter de rug. Volgens het Franse ministerie van Landbouw wordt dit jaar 46,55 miljoen hectoliter gemaakt. Dat was een jaar eerder nog 36,83 miljoen hectoliter. ANTWERPEN Tegen vier Vlaamse mannen die worden verdacht van de ver krachting van twee Nederlandse vrouwen in Antwerpen zijn gis teren fikse celstraffen geëist. De zaak werd op verzoek van de verdediging achter ge sloten deuren behan deld. De exacte straf eis is onbekend. De vrouwen van begin twintig deden in maart aangifte van groeps verkrachting na een avondje stappen. Uit spraak 23 november. Rode Kruis: Peter Groenendijk Den Haag Marieke van Schaik brengt vandaag de vrijwilligers op de hoogte van het actieplan voor de mo dernisering van de hulp verlening. FOTOEPA v.a. slechts HOTELS RESORTS v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 21 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 21 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4