Trots op vriend Denzei Dumfries II 15 tmirafes INTERNATIONAL even later dat de sfeer binnen de club duidelijk anders is dan vorig seizoen. „De mensen zien dat wij willen, het publiek staat achter ons. We willen laten zien dat we er nog zijn, dat niemand ons af moet schrijven. We moeten de eer van de club hoog houden en terugkeren in de Bundesliga." Hij maakt ook de vergelijking met Axel, waar al les klein en gemoedelijk is. „Je kent iedereen, je kent iedere straat." Dan is het contrast met Ham burg behoorlijk groot. „Het is een heel andere we reld. Misschien genieten wij hier als Zeeuws-Vla mingen dan veel meer van dan andere mensen zouden doen. Het is wel opvallend dat ik vaak de grootste mond heb. Buiten het veld ben ik een rustige, lachende, vriendelijke, grappenmakende jongen. In het veld ben ik heel anders. Ik wil altijd winnen en doe daar alles voor." Zijn vader heeft hij dan al naar het vliegveld ge bracht. De twee hebben een bijzonder sterke band. „Mijn ouders hebben me altijd gesteund, waarbij mijn vader een soort mentor is voor me", legt Van Drongelen uit. „Zonder woorden kan hij zaken aan me duidelijk maken. Mijn droom is zijn droom. Wat ik allemaal meemaak, dat beleeft hij net zo. Hij heeft me jarenlang overal naartoe ge bracht, heeft alles met me meegemaakt. Samen genieten we van wat we allemaal meemaken. En ik hoop dat er de komende jaren nog heel veel mooie momenten bij komen." Tegen Köln ramde ik in de slotfase een bal zestig meter weg. Heerlijk nog eens terug, ziet dat hij samen met matchwinnaar Pierre-Michel Lasogga de hoogste waardering van de krant Hamburger Morgen- post heeft gekregen, checkt zijn social mediakanalen en rolt over de vloer met hond Evy. Om 3.00 uur gaat hij nog een beetje Netflixen, om 9.30 uur stapt hij weer uit bed. Een paar minuten later stuurt hij zijn zwarte Mercedes door de straten van Hamburg, richting het stadion. Van Dronge len heeft zijn draai gevonden in de - na Berlijn - tweede grootste stad van Duitsland. De keuze voor HSV is de juiste geweest, zegt hij. „Ik zou het ook nooit meer willen terugdraaien. Toen ik hier een halfjaar was kon ik in de winterstop naar Ajax. Dat heeft toen ook overal in de media ge staan, ze boden zes of zeven miljoen euro. Maar het is heel belangrijk om te voetballen. Spelen, spelen, spelen. Dat doe ik hier." Zijn eerste seizoen is zwaar maar leerzaam ge weest, vertelt hij een paar uur later, tijdens een wandeling met Evy door het Hamburger Stadtpark. „Ik heb wel echt genoten van wat ik heb meegemaakt. Hoewel de resultaten niet goed wa ren, waren we wel een hechte ploeg. Ik heb hier vrienden voor het leven gemaakt. Kort na de de gradatie zaten we met een aantal jongens in de auto. Toen hebben we besproken dat we met een heleboel spelers bij elkaar moesten blijven, om sa men te proberen terug te keren in de Bundesliga. Nu loop ik met die jongens, waar je vorig seizoen mee hebt geleden, weer samen het veld op in een vol stadion. Dat is wel een vet gevoel. Samen wil len we iets moois neerzetten. We hebben een goede ploeg, die je ook steeds sterker ziet wor den." Heel intens Van Sparta naar HSV, van de eredi visie naar de Bundesliga, het was twee niveaus omhoog, weet Van Drongelen. „De intensiteit ligt hier veel hoger, je traint ook veel harder. Na wedstrijden ben ik vaak kapot. Dan heb ik echt een paar dagen no dig om te herstellen. De wedstrijden zijn heel in tens en fysiek, echt zwaar." In vijftien maanden tijd heeft hij al vier trainers meegemaakt. Sinds drie weken is Hannes Wolf (37) de nieuwe coach. „HSV is een bijzon dere en aparte club, met eromheen heel veel men sen die een mening hebben. Daardoor staat er al tijd veel druk op de ploeg, op de trainer, op alles wat HSV is. Als het dan niet loopt, worden er snel keuzes gemaakt. Ze wachten niet af of het mis schien beter zal gaan." Zeifis hij in Duitsland een betere voetballer ge worden, weet hij. „Ik ben ook sneller geworden, vooral door specifieke trainingen. Mijn motoriek, dus ook hoe ik draaide en keerde, is verbeterd." De moeilijkste ballen zijn voorzetten van de zij kant, zegt de 1.89 meter lange Van Drongelen. „Je kijkt naar de bal en ondertussen gebeurt er van al les in je rug. Dan moet je meedogenloos zijn, zegt mijn vader altijd. Als die voorzet komt en ik haal 'm snoeihard weg, daar kan ik echt van genieten. Tegen Köln ramde ik in de slotfase een bal zestig meter weg. Heerlijk." Hij kijkt kritisch naar zichzelf, blijkt ook uit een ontboezeming. „Ik was vroeger iets te makkelijk. Ik win nu meer duels, ook in de lucht. Tegen Köln heb ik ieder kopduel van Terodde gewonnen. Ik heb nu het gevoel dat ik er iedere wedstrijd echt moet staan. Vorig seizoen speelde ik, om vervol gens weer op de bank te zitten. Dat is nu anders. Ik verlang van mezelf dat ik alles geef en iedereen help. Als iedereen in onze ploeg dat doet, kun je moeilijk van ons winnen. Ik zeg het ook altijd voor een wedstrijd tegen de andere verdedigers. Spelen we tegen een goede spits? Nou en. Als wij met z'n allen dicht bij elkaar blijven, wat gaat er dan gebeuren? Niks! Niemand gaat ons iets ma ken, wij zijn de baas. Zo kom ik in de wed- Tandarts Overal in Hamburg wordt dui delijk hoe groot HSV is, hoe de club leeft onder de men sen. Van Drongelen moet een dag na de wedstrijd naar de tandarts, die ook een seizoenkaart heeft. Van Dronge len krijgt compli menten en vertelt zaterdag 10 november 2018 GO Eén van de beste vrien den van Rick van Dron- gelen is Denzei Dum fries. Ze speelden samen bij Sparta en Jong Oranje en zijn al tijd en overal kamerge noten. Dumfries debuteerde on langs tegen Duitsland in het Nederlands elftal, Van Drongelen zat die avond met de selectie van Jong Oranje op de tribune. „Toen ik Denzei daar zag staan tijdens het volkslied, kreeg ik tranen in mijn ogen", vertelt Van Drongelen. „Ik heb hem later ook verteld dat ik het even moeilijk had. Ik gunde het hem zo enorm, vond het zo gaaf voor hem. Ik weet wat Denzei heeft meegemaakt, wat voor mens hij is. Ik was gewoon hartstikke trots op hem. Hij appte me ook dat hij hoopt dat ik snel samen met hem bij het Nederlands elftal zit." Als dat in de toekomst inderdaad gebeurt wordt Rick van Drongelen de tiende Zeeuw in Oranje. „Ik speel nu in de Tweede Bundesliga, daar wordt toch minder naar gekeken. Ik denk trouwens wel dat het niveau van de Tweede Bundesliga wordt onderschat. Soms zie ik spelers in Nederland uitblinken. Dan denk ik: speel eens hier, uit bij Dynamo Dres- den of St. Pauli. Dan kun je zulke dingen niet doen." Erwin van de Looi, de coach van Jong Oranje, zat maandagavond op de tribune in Hamburg. In de laatste interland zette hij Van Drongelen linksback. Aanstaande vrijdag speelt hij met Jong Oranje in en tegen Jong Duitsland. „Ik speel het liefst centraal achterin, maar als ik bij het Nederlands elftal wil komen moet ik me misschien wel op de linksbackpositie richten. Er is heel veel concurrentie." Toch zegt hij nu niet bezig te zijn met Oranje. „Ik doe mijn ding en blijf nu een beetje onder de radar, denk ik. Als we dit seizoen kampi oen worden met HSV of promoveren, dan wordt er heel anders naar gekeken. Of mis schien kan ik vanaf hier weer een volgende stap maken, waardoor ik sneller in aanmer king kom. In het voetbal kan het snel gaan. Dat heeft ook Denzei bewezen." Rick van Dronge len krijgt na het duel met 1. FC Köln de microfoon van de fanatieke aan hang en zweept de fans van HSV nog maar eens op. foto WITTERS/PRO SHOTS -Rick van Drongelen Rick van Drongelen en vriendin Puck met hun hondje Evy. fototimgroot- HUIS/HSVLIVE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43