14 ZE Na de 1-0-zege op 1. FC Köln is Rick van Drongelen met HSV de koploper in de Tweede Bundesliga. Deze krant ging op bezoek in Hamburg en zag hoe een 19-jarige Axelaar de Abwehr-Chef' is, de baas van de verdediging. „Mijn ploeggenoten moeten zich nu aan mij op kunnen trekken." REPORTAGE AXELAAR IN HAMBURG Als veel van de bijna 54.000 toeschouwers deze avond met een tevreden gevoel naar huis gaan, zit Rick van Drongelen nog in een kamertje van het Volks parkstadion. Hij is aange wezen voor de dopingcontrole, maar plassen kost moeite. „Ik heb twee flessen water leegge dronken en moest 90 milliliter inleveren", zegt hij later, als de nacht al over Hamburg is geval len. „Met veel moeite kwam ik tot 91 milliliter." Nadat er ook bloed is afgenomen mag hij weg. Douchen doet hij thuis wel. Het duel met 1. FC Köln, tot dat moment de koploper, is een slijtageslag. Rick van Dronge len vecht pittige duels uit met Simon Terrode, met 13 goals topscorer van de Tweede Bundes liga, en komt steeds als winnaar uit de strijd. Hij praat, schreeuwt, coacht, kopt ballen weg, wijst en pept iedereen op. Het is bijzonder om te zien. De jongeman die volgende maand pas 20 wordt, is één van de kapiteins op het rood-witte schip. Je kunt hem ook steeds zien praten tegen Het is heel belangrijk om te voetballen. Spelen, spelen, spelen. Dat doe ik hier spits Terrode, die uit de wedstrijd wordt gespeeld door Van Drongelen en Leo Lacroix, zijn boom lange kompaan achterin. Voor de achtste keer in twaalf competitiedu- els houdt HSV de nul. Goed, er zijn ook negatieve uitschieters ge weest, thuis nog wel, tegen Hol- stein Kiel op de eerste speeldag (0-3) en later Regensburg (o- 5). Maar over het algemeen is het moeilijk om te gen de Ham- burgse ploeg te scoren. „De nul houden dat is het ultieme gevoel voor een verdediger", zegt Van Drongelen. „Als je het doet terwijl je ook nog wint, dan is het hele maal heerlijk. Een 0-0 voelt toch minder lek ker. De laatste twee competitiewedstrijden hebben we met 1-0 gewonnen." Hij heeft een veelzeggende grijns op zijn gezicht. „Dat vind ik zelf de mooiste uitslag." Indrukwekkend In de uren na de wedstrijd praat hij hon derduit, in het appartement dat hij samen met vriendin Puck bewoont. Van Dronge len zit vol adrenaline. „Na een avondwed strijd kan ik altijd pas om 4 uur slapen." Zijn vader Frank, die twee vrije dagen heeft en naar Hamburg is gevlogen, kijkt trots naar zijn zoon. Tijdens het rondje om de supporters te bedanken, is Rick van Drongelen even de hoofdtribune opge klommen. Zijn vader maakt een selfie en geniet. „De sfeer in een vol Volksparkstadion, ik vind het iedere keer weer indrukwekkend", zegt pa Van Drongelen. Zijn zoon zegt dat hij gaat douchen, kleedt zich uit maar loopt anderhalf uur later nog steeds in zijn boxershort rond. Rick van Drongelen zoekt foto's op van de wedstrijd, kijkt de samenvatting zaterdag 10 november 2018 GO Van Dro is nu een grote meneer Barry van der Hooft Hamburg -Rick van Drongelen (19)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42