Post hoopt met Zaamslag op O O) 0) O PStTI "ïnlslupm 12 ZE Julius Bliek doet zijn oude werkgever pijn Groene Ster boekt vierde overwinning Franse maakt er drie in Middelburg Karaktervolle ploeg rukt in de derde klasse op richting de subtop. Trainer JackWijnands hamert vooral op scherp verdedigen. DERDEKLASSER TREFT SSV'65 Julius Bliek had gisteravond twee minuten nodig om als invaller te scoren tegen zijn oude club FC Dordrecht. De verdediger van Go Ahead Eagles kwam na 70 minuten in het veld voor Istvan Bakx en kopte meteen daarna de 1-1 binnen. FC Dordrecht, getraind door Gé- rard de Nooijer was voor rust op voorsprong gekomen, leek een punt te pakken maar ging alsnog onderuit. Pieter Langedijk maakte in blessuretijd nog de 2-1 voor Go Ahead. Tom Boere maakte zijn achtste van het sei zoen voor FC Twente, maar ging wel onderuit met zijn ploeg. Het duel bij FC Den Bosch ein digde in een 2-1-nederlaag. Augustine Loof verloor met FC Eindhoven - dat lang met tien man speelde - thuis van Telstar (1-2). Groene Ster Vlissingen boekte gisteravond de vierde overwinning van het seizoen. In sport hal Baskensburg werd nummer vier FC Mar- lène met 5-3 verslagen. Halverwege het duel leidden de Vlissingers met 2-0 door een eigen doelpunt van Marlène-keeper Peter Rozen- beek en een treffer van Josimar Pattinama. Meteen na rust leek FC Marlène terug in de wedstrijd te komen (2-1). Groene Ster re ageerde echter alert en bracht de marge weer op twee, via Hoessein Bouzambou (3-1). Daarna werd het ook 4-1, na geklungel van Rozenheek en zijn ploeggenoot Stefan Dol. Vervolgens scoorden beide ploegen nog om en om: 4-2 door Hoessein Jabir, de 5-2 van Mourad Azzanagui en 5-3 via Iliass Bouzit. Derdedivisionist Goes was gisteravond in een oefenwedstrijd te sterk voor Zeelandia Mid delburg. De zondag-tweedeklasser, getraind door Salim Ben Sellam, keek bij rust tegen een 1-2-achterstand aan. Na een doelpuntrijke tweede helft werd het uiteindelijk 3-6. Top scorer bij Goes was Erwin Franse, die drie keer scoorde. Steve Schalkwijk maakte er twee voor de ploeg van trainer Rogier Veenstra, de zesde treffer kwam op naam van Remon de Vlieger. Hij benutte meteen na rust een straf schop. Voor Zeelandia Middelburg waren Ge- raldi Geerman (2x waarvan één strafschop) en Thomas de Rijke trefzeker. De laatste raakte in de slotfase ook nog de lat. Van de Ven Korfbal ij zaterdag-derdeklas ser GPC Vlissingen gaat het eindelijk weer lover voetbal. Krap een jaar geleden sprak toenmalig hoofdtrainer Niels Sla ger zijn ongenoegen uit. Twee spe lers besloten middenin het sei zoen te stoppen en Slager miste 'jongens die de mouwen opstro pen'. Begin februari 2018 stapte Slager op. Zijn taak werd voor de rest van het seizoen overgenomen door Abdoe Ben Khedda. In de winterstop was Jack Wij- nands al gepresenteerd als trainer voor het huidige seizoen. Volgt u het nog? Aan de Bosweg heerst nu rust en duidelijkheid. Bovendien heeft GPC sportief gezien de wind in de zeilen. De Vlissingers zijn te rug te vinden in het linkerrijtje, op plaats zes. „Dat hadden wij verre van ver wacht", zegt voorzitter Ron Huser, die Wijnands de credits geeft. „Jack heeft er vanaf het begin een hechte groep van gemaakt", aldus Huser. „Ik vind het knap dat een trainer dat in een paar maanden bewerk stelligt. Saamhorigheid vinden wij een heel belangrijk element." De huidige hoofdcoach is op zijn beurt trots dat hij GPC weer op de kaart aan het zetten is. „Ik heb soms 24 man op de training", glundert Wijnands. „Dan zie je de jongens plezier en lol hebben. Ik heb ook een ploeg die beseft: als wij niet het onderste uit de kan halen, redden we het niet. Wij moeten het van keihard werken hebben." Districtsbeker Wijnands is uitermate tevreden met de prestaties tot nu toe, maar wil niet te hard van stapel lopen. „Ik wil zo snel mogelijk naar 25 punten, want ik ga ervan uit dat dat lijfsbe houd betekent. Ik blijf het de jon gens voorhouden: eerst keihard werken en 25 punten halen, dan Eerst 25 punten halen. Dan zijn we safe en kunnen we wat frivoler spelen zijn we safe en kunnen we wat fri voler gaan spelen. Ik heb erop geha merd dat de nul heilig is. Er moet scherp verdedigd worden. Dat gaat goed en daar ben ik blij mee." Vandaag kruist GPC de degens met tweedeklasser SSV'65, in het toernooi om de districtsbeker. „Ik „Na een invalbeurt tegen GPC Vlis singen kreeg ik een basisplaats in een derby. Dat was natuurlijk al speciaal. Ik had nog nooit eerder voor zoveel publiek gespeeld en dan ook nog eens met een 5-1-overwin- ning van het veld stappen", kijkt de nu 24-jarige Koen Post terug. „Die overwinning tegen Terneuzense Boys blijft voor mij een van de mooiste momenten in mijn voet balloopbaan." In 2011 werd de derby nog op het niveau van de eerste klasse ge speeld. In de volgende jaren troffen de streekrivalen eikara nog zes keer in de tweede klasse. Zaamslag was drie keer de sterkste en verloor twee keer. Eén derby eindigde on beslist. Het zijn inmiddels andere tijden. Zaamslag komt voor het tweede seizoen uit in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Ter neuzense Boys is nog steeds twee deklasser, waarin het na een prima start koploper is. De loting in de districtsbeker koppelde beide ploegen aan elkaar, Mijn zaterdag is pas geslaagd als we als team alles hebben gegeven zodat de derby toch weer wordt ge speeld. De vraag is of het duel leeft, nu het niet om de punten gaat in de competitie. Post: „Het speelt daar door wat minder, maar er wordt op 't Durp best veel over gesproken. Zo'n wedstrijd leeft altijd wel bin nen de club. Mooi om te zien dat er van alles rond de wedstrijd wordt geregeld. Voor een voetballer blijft een derby ook aantrekkelijk." Post behoort, ondanks zijn jonge leeftijd, tot de routiniers van het elftal. Dominique D'Hooghe is al zijn vijfde trainer. Verhoene (2010- 2012), Ad Roovers (tot eind 2012), Hubert van den Hemel (2012-2016) en Tom Nieuwelink (2016-2017) waren zijn voorgangers. „Kenny Verhoene is de trainer van wie ik het meest heb opgestoken. Hij was tactisch ontzettend sterk. De sfeer onder Hubert is mij sterk bijgeble ven. De klik tussen de spelersgroep en hem was uitstekend en daar naast waren de resultaten goed. Ik zaterdag 10 november 2018 VOETBAL ZAALVOETBAL Josimar Pattinama was trefzeker voor Groene Ster. archieffoto dirk-jan gjeltema VOETBAL ■Voetballer Rick van Drongelen uit Axel is op genomen in de selectie van Jong Oranje dat een nieuwe fase ingaat. De verdediger van Hamburger SV krijgt te maken met negen de butanten die door coach Erwin van de Looi zijn opgeroepen. Jong Oranje oefent volgende week vrijdag (16 november) in Offenbach tegen Jong Duitsland. Op pagina 14 en 15 een reportage over Van Drongelen in Hamburg. Spartaan Levi Bouwense uit Goes staat op nieuw op de standby-lijst bij het Nederlands elftal voor spelers onder 19 jaar. Dat team werkt deze maand een vierlandentoernooi af in Armenië. Naast het gastland treft Onder 19 ook Duitsland en Portugal in Yerevan. PM Motorcrossster Nancy van de Ven heeft de samenwerking met Yamaha met twee jaar verlengd. De rijdster uit Vlisssingen staat nu tot 2020 onder contract bij het het Japanse motormerk. Met Yamaha, het merk dat de vrouwen cross domi neert, kwam Van de Ven in de laatste drie jaar telkens dicht bij de we reldtitel voor vrouwen. Fortis is door gedrongen tot de finale van het Zeeuws Korfbalspekta kel. De ploeg uit Oost-Sou burg won ver rassend ruim van Ondo uit Sint-Laurens: 30-20. Fortis staat vanavond om 20.00 uur in Middelburg in de finale te genover Swift. Die overgangs- klasser won za terdag al van Tjoba. In de kleine finale van 18.15 uur treffen Ondo en Tjoba el kaar. Bij GPC staat het Stefan Maas Vlissingen B -Jack Wijnands, trainer GPC Het was Zaamslag-trainer Kenny Verhoene die op zaterdag 9 april 2011 een basisplaats in ruimde voor een frêle tiener, in de derby tegen Terneuzense Boys. De Belgische trainer hul digde het standpunt wat goed is komt snel. Het werd voor de zes tienjarige Koen Post een debuut om nooit te vergeten. Aector Doorns Zaamslag -Koen Post (24) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40