'Veere moet inzetten op duurzaamheid' VI IK zie er wei wat //S 9 Plannen voor kazerneterrein Doorn gaan in de ijskast Bij nader inzien H PÜkHÖFfS 2^1<CRNCENTBAt€" Middelburg I Segeersweg9 BOG i ri Jk Ws vMi versluis willeboer DOORN De toekomstplannen voor het terrein van de huidige marinierskazerne in Doorn gaan voorlopig de ijskast in. Dat hebben de gemeente Utrechtse Heuvelrug en de provincie Utrecht bekend gemaakt. De gemeenteraad van de Utrechtse Heuvelrug stemde be gin maart in met het plan om het huidige kazerneterrein en het om liggende gebied in Doorn te ont wikkelen tot een woonwijk met onder meer twee scholen en sportterreinen. Nu de verhuizing van de mari niers richting de beoogde nieuwe plek in Vlissingen onzeker is, gaan ook de nieuwbouwplannen voor Doorn voorlopig de ijskast in. Pas als de aanbesteding voor een nieuwe kazerne in Vlissingen weer wordt opgestart, gaan ze ook in Doorn weer verder met de plan nen. Overigens liet de staatssecretaris vorige week weten dat de mari niers sowieso niet in hun oude vertrouwde kazerne in Doorn kunnen blijven. Visser beschouwt Doorn als een, reeds in 2012, ge passeerd station. Een definitieve beslissing is pas mogelijk als alle kosten bekend zijn. Dat is op zijn vroegst medio volgend jaar. De fracties van CDA en coalitiepar tij DTV steunden ook een amende ment van PvdA/GL om vier ton ex tra te reserveren voor de bouw van multifunctionele accommodaties in Westkapelle, Oostkapelle, Aagte- kerke en Serooskerke. Het vorige college beloofde dat er in de kernen nieuwe zouden ko men. Maar door allerlei aanpassin gen en aanvullende wensen vallen ze veel duurder uit dan het oor spronkelijk geraamde bedrag van twintig miljoen. PvdA/GL en CDA probeerden via een reeks voorstel len extra geld bijeen te krijgen voor die voorzieningen. Dat lukt alleen via dat ene amendement. Alle an dere werden door de meerderheid van SGP/CU, WD en DTV verwor pen. Het college onderzoekt momen teel wat er wel en niet gebouwd kan worden. Tijdens de raadsvergade ring pleitte Petra de Witte uit Westkapelle voor bouwen van de voorziening in haar dorp. Volgens haar zijn er verwachtingen gewekt en zou het de manier zijn om daar een goede sporthal te krijgen, een brede school en een ontmoetings ruimte. Ze zei dat een goede multi functionele accommodatie echt no dig is om ervoor te zorgen dat de sportverenigingen vooruit kunnen. „Ze kunnen nu niet groeien, noch innoveren." En zo'n voorziening zorgt er volgens haar ook voor dat de jeugd niet wegtrekt. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl VLISSINGEN In het verslag van de begrotingsraad Vlissingen in de krant van gisteren stonden fouten. De totale schuld van Vlissingen zal eind 2019 244 miljoen euro zijn. Dat is gerekend zonder de miljoenen die Vlissingen nog extra hoopt te krijgen uit het Gemeentefonds vanwege de artikel 12-status. POV, SGP, WD, CDA en PvdA probeer den via een wijzigingsvoorstel niet de bouw van beide scholen in Oost-Souburg te stoppen, maar al leen die van De Burcht-Rietheim. Die kan volgens de partijen nog ja ren mee. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen COR DE JONGE 3 december 2018 Rijksmonument Villa Rozenburg (ca. 525 m2) met 4 (deels verhuurde) appartementen AUCTIONS zaterdag 10 november 2018 WA De gemeente Veere zet vol in op duurzaamheid. De raadsfracties namen donderdagnacht una niem een motie van het CDA aan waarin opgeroepen wordt om daar absolute prioriteit aan te geven. Zo vinden ze dat de ge meente onder meer actief op zoek moet naar manieren om burgers en bedrijven daarbij te betrekken zoals het stimuleren van zonnepanelen op bedrijfs gebouwen. Emile Calon Domburg De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Europees marktleider in online veilingen Makelaar: Synchro Bedrijfshuisvesting BV Dhr. P.S. Nienhuis T: +31 (0)88 - 796 2476 Notaris: De Zeeuwse Alliantie Dhr. mr. A.M. van der Weide T: +31 (0)118 - 65 96 00 BEDRIJFSHUISVESTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37