II SinkeKomejan VRIJWILLIGE VEILING 7 WIJKCOÖRDINATOREN VLISSINGEN De kloof dichten 'tussen wat mensen willen en wat er ten stadhuize wordt bekonkeld' Dat is het doel van MichelleRiemens en Matthijs Bode, de nieuwe wijk coördinatoren in Vlissingen. Kuipersweg 2, Middelburg Michelle Riemens en Matthijs Bode heb ben beiden ruime werkervaring in het Vlissingse stadhuis. Riemens had als ambtenaar bij de cluster veiligheid al regelmatig contact met bewoners en instel lingen in diverse wijken. En Bode was onder meer werkzaam als on afhankelijk klachtencoördinator van de gemeente en deed zo doende ruimschoots kennis op van fricties tussen burgers en het ambtenarenbolwerk. Dat er af en toe wrijvingen zijn, is onvermijdelijk, weten Riemens en Bode. Maar door rechtstreeks contact moeten veel irritaties en mis(ver)standen opgeruimd dan wel voorkomen kunnen worden. Dé slogan van de huidige coalitie in de gemeenteraad is: 'Samen zijn we Vlissingen'. De kersverse coör dinatoren willen bereiken dat bur gers, ambtenaren en bestuurders die leus werkelijk tot leven laten komen. De twee hebben de gemeente in twee werkgebieden verdeeld. De Sloeweg is de scheidslijn: Riemens is wijkcoördinator in het stadsdeel ten zuiden van die verkeersader; Bode is vaker aan de noordkant van de Sloeweg te vinden. „Ik ben dus ook coördinator voor Oost- Souburg. Hoewel Ritthem aan de zuidkant van de A58 ligt, kunnen inwoners van dat dorp ook bij mij terecht; ook al omdat veel Ritthe- mers op Souburg zijn gericht", legt hij uit. In het wild Schroom om de straat op te gaan, hebben Riemens en Bode niet. Ie dereen die hen in het wild tegen komt, mag hen aanspreken. „Graag zelfs. We bezoeken regel matig wijktafels en dorpsraden en laten ons gezicht bij clubs en in stellingen zien. Maar we zullen Wat de een graag ziet komen, is de ander een gruwel ook, al dan niet in gezelschap van bewoners, over straat zwerven. Om doelbewust zaken te bekijken, maar ook zo maar, om een indruk te krijgen van een buurt en de om geving. Iedereen die een van ons ziet rondlopen, kan ons aanspre ken", meldt Riemens. De twee coördinatoren moeten fungeren als 'verbindende schakel' tussen burgers, ambtenaren, be leidsmakers en -uitvoerders. Ze zullen dus letterlijk vaak worden ingeschakeld als het contact tus sen stadhuis en wijk of dorp stroef verloopt. Maar mensen hoeven hen niet alleen aan te spreken als zaken minder lekker lopen en er wat te klagen is. Ze mogen ook ideeën, wensen, aanbevelingen en adviezen spuien. Elk opkomend idee hoeft niet per se mondeling te worden gecommuniceerd. Een mailt je naar wijkcoördinator*® vlissingen.nl kan ook zaken in gang zetten. Wonderolie Bode en Riemens willen als ver bindende schakels ook groepen mensen met elkaar in contact brengen. „We willen dwarsver banden leggen, omdat ook hier geldt dat veel zaken makkelijker zijn te realiseren als we het samen doen." Idealiter zijn Riemens en Bode de wonderolie die de raderen van de Vlissingse samenleving soepel aan de praat houden. Maar Bode onderkent dat sommige wensen pas op termijn of niet in gewilligd kunnen worden. „Een bepaalde mate van stroperigheid is niet te voorkomen. We zijn, afge zien van het financiële budget, ook in Vlissingen gebonden aan wette lijke procedures en eisen. Daar naast zijn er botsende belangen: wat de een graag ziet komen, is de ander een gruwel. Als wijkcoördi natoren kunnen we iedereen wel laten weten wat mogelijk en on mogelijk is en waarom dat zo is." Woensdag 13 november 10.00 - ll.OOu Donderdag 29 november 15.00 - 16.00u zaterdag 10 november 2018 'We zullen over straat zwerven' René Hoonhorst Vlissingen Michelle Riemens en Matthijs Bode staan op een brug over de Vlissingse watergang. De wijkcoördinatoren willen een brug slaan tussen het stadhuis en de burgers, foto ruben oreel - Matthijs Bode, wijkcoördinator Op een uitstekende locatie, nabij alle uitvalswegen op het bedrijventerrein "Arnestein" te Middelburg, bieden wij u aan deze goed geoutilleerde bedrijfsruimte. Het object bestaat uit ca. 708 V.V.O. bedrijfs/kantoorruimte met ondergrond, erf, tuin, parkeermogelijkheden en een weg ten behoeve van bevoorrading. De veiling zal plaatsvinden op 7 december 2018 via de website www.bog-auctions.com om 10.00 uur. Arnestein II Kuiper5weg2 Arnestein I BEDRIJFSMAKELAARS TAXATEURS Sinke Komejan Bedrijfsmakelaars Tel. (0118) 62 00 62 www.sinke.nl/zakelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35