II 11 Waarom stop je? Buurman schreeuwt stel wakker bij brand Merkendagen 3 wil hebben. Ik doe het voor het dorp." „Nou, dat weet ik niet hoor. Ik ben gewoon een inwoner, die één keer per jaar een pak aantrekt. Maar het eerste jaar heb ik me er wel over verbaasd hoeveel foto's er van me gemaakt werden. Bizar was dat. Als ik een winkel binnen kwam, zeiden mensen: 'hee, daar is de prins'. Dat had ik niet verwacht." „Je bent een soort ceremonie meester. Je doet allerlei aankondi gingen en prijsuitreikingen. En je zet mensen in het zonnetje met huldigingen. Het is ook de bedoe ling dat je een eigen carnavals nummer uitbrengt. Onze hofkapel Windkracht 9 heeft het nummer Meewind gemaakt, en ik mocht het Ik heb er zin in. Ik hoop er met een knal uit te gaan terzande is een klein dorp, maar ik ben er trots op wat we met z'n al len voor elkaar boksen." „Nee, vanaf nu hebben we bijna elk weekend wel een activiteit. Dit weekend bezoeken we het prin senbal in Lamswaarde, volgende week zijn we in Vogelwaarde en in Gent. We gaan nog naar het kwar- tettenbal in 's-Heerenhoek. Van de prins wordt verwacht dat-ie overal bij is. Op 8 december neem ik sa men met mijn hofdames alvast af scheid, en dan presenteren we de carnavalsnummers." „Twee jaar geleden hebben mijn hofdames Ynske en Suzanne en ik al aangekondigd aan het bestuur dat we zouden stoppen. Iemand anders moet ook de kans krijgen. Het erg ste vind ik als je te lang blijft zitten. Dit jaar maak ik carnaval extra be wust mee, denk ik. Ik heb er zin in. Ik hoop er met een knal uit te gaan." inzingen. Ik ben daar helemaal niet goed in, maar het heeft zelfs Giel Beelen gehaald." „Sommige verenigingen zet ten hun prins aan de cola, maar onze vereniging niet. Je bent ook vrijwilliger, dus je moet ook plezier hebben. Ik mag een biertje drinken, zo lang ik maar niet als een dweil rondloop. De leden van de Raad van Elf hebben afgesproken dat we tot ongeveer middernacht in functie zijn. Daarna kleden we ons om en kunnen we doen wat we willen. Als prins mag je ook lol hebben. Als je er 's ochtends maar weer staat." „Ik beleef de carnaval nu veel in tenser. Vroeger ging ik alleen 's avonds naar de kroeg, maar nu pak je veel meer mee. Je bent nuch terder: het geeft wel lol als je dan 's nachts om twee uur om je heen kijkt. Ik zie nu ook hoe veel mensen bij de carnaval be trokken zijn. Er zijn zo veel vrijwilligers: daar ben ik wel van onder de indruk. Kloos- De eigenaar van het huis aan de Beethovenlaan in Goes, waar gis terochtend een felle brand woedde in de carport, is zijn overbuurman eeuwig dankbaar. De buurman alarmeerde hem en zijn vrouw tij dens de brand door te bonzen op de deur en te schreeuwen door de brievenbus. De schade is fors. Niet alleen de boot en de carport gingen in vlam men op. Ook scheurde de buiten muur van de woning en er is flinke schade aan de schuur. „We zitten met een hoop ellende, het is een grote ravage", zegt eigenaar K. Vinke. „Maar ik ben blij dat ik nog leef." De overbuurman ontdekte de brand rond 02.30 uur en rende naar het huis. Door de vlammen was de lamp in de carport gespron gen, wat kortsluiting veroorzaakte in het hele huis. De bel en lichten werkten daardoor niet. De buur man sloeg alarm. Vinke, zijn vrouw en twee poezen konden daardoor snel naar buiten. Wat de oorzaak van de brand precies was, weet hij niet. „Daar over kan ik alleen maar speculeren, maar het blijft raar dat het midden in de nacht gebeurde." De brand weer wist het vuur snel te blussen en voorkwam dat de vlammen oversloegen naar het huis. Tot 40% korting op onze showroommodellen De ambtsketen. zaterdag 10 november 2018 los als prins De versierselen. De staf en de steek. Prins Rubens den eersten van Kloorianen- land. foto's peter nicolai 6 Heb je als prins aanzien? 7 Wat doet een prins tijdens carnaval? - Harold Ruben, prins Rubens den eersten En trek je na dit week end je pak weer uit, tot de carnaval? 8 Je mag toch wel een biertje drinken? 9 Beleef je carnaval anders als prins? Bas Bareman Goes We vernieuwen onze Leolux showroom leolux Volare fauteuil met poef 11 november geopend van 12:00-18:00 Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematio Keukenstudio op de 1e verdieping Berden interieur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31