g-3 Torn niet aan rechtsbijstand Geen cel voor Duitse Schalke-hooligans 3 1 4 2 5 Kunst 2 Op de elfde van de elfde haalt Harold Ruben zijn prinsenpak uit de kast. Als prins Rubens den eersten vertegenwoordigt hij tot en met carnaval zijn Kloorianenland, oftewel Kloosterzande. Btof brengt nieuwe single uit DITA ELFDE VAN DE ELFDE ELF VRAGEN Commentaar Iinister Sander Dekker voor Rechtsbescherming denkt de oplossing te hebben voor de hoge kosten van de sociale advocatuur. Wie zelf geen advocaat kan beta len, moet zijn zaak voortaan eerst voorleggen aan een onaf hankelijke instantie. Pas als die akkoord is, komt er geld voor rechtsbijstand. Zo wil Dekker de uitgaven beperken. De Tweede Kamer moet maar eens goed nadenken over deze aanpak. Want Dekker staat toe, dat de rechtsgang voor arme Nederlanders moeilijker wordt - op zijn minst omslachtig. Dit lijkt op klassenjustitie. De wens van Dekker om het aantal rechtszaken te beperken is prima. Nederland schiet er inderdaad in door. Dat een rech ter serieus moet reageren op de wens van Emile Ratelband om zijn leeftijd te vervalsen, is absurd. Dus Dekker moet rechters en advocaten inderdaad beschermen, ook in pro-Deozaken. De minister begint bij de instroom. Dat lijkt logisch. Maar daar beginnen de moeilijkheden niet. In Nederland zijn de re gels zo complex dat burgers vaak geen andere uitweg zien dan procederen. Dat moet een minister voor Rechtsbescherming eerst oplossen. Verder is er veel winst te halen als zaken in een vroeg stadium worden geschikt. Dat gebeurt nu veel te weinig. Bovendien slepen talloze rechtszaken aan. Dat probleem is ur genter dan de overschrijding van de budgetten voor rechtsbij stand. Dekker moet ervoor zorgen dat iedereen in Nederland even gemakkelijk en redelijk snel zijn recht kan halen. Dat een rechter serieus moet reageren op de wens om je leeftijd te vervalsen, is absurd Twee verdachten werden door het hof vrijgesproken. De acht mannen maakten deel uit van een groep van zeventig Schalke '04-Ultra's. Die waren na de thuiswedstrijd tegen Freiburg vanuit Gelsenkirchen naar Renesse gereden. Het was een af scheidsfeestje voor één van hen die snel erna de gevangenis in moest. In Renesse ging het echter hele maal mis. Rond half drie die nacht ontstond er ruzie bij het verlaten van een discotheek. Twee voorbij gangers werden mishandeld en daarna kwamen politie en beveili gers van de horeca erop af. Daarop keerde het geweld zich tegen hen. Agenten werden geslagen en ge schopt, sommigen ook toen ze al op de grond lagen. Een agent werd met een bierpul op z'n achterhoofd ge slagen en een ander kreeg een kara tetrap. Eén agent raakte door het geweld bewusteloos. Uiteindelijk werden elf raddraai ers vervolgd. Acht werden twee en drie jaar geleden veroordeeld tot straffen van drie, vier of vijf maan den cel. Drie werden vrijgesproken. De mannen die uiteindelijk voor de rellen zijn veroordeeld hebben van het hof taakstraffen van 100,120 en 150 uur gekregen. Allemaal kregen ze daar bovenop een halfjaar voor waardelijk cel. Tegen de mannen waren celstraffen geëist tot zeven maanden cel. Dat vond het hof niet nodig. ALMANAK Smaken verschillen, zeker als het over kunst gaat. Op de Ter- neuzense Scheldeboulevard staat sinds kort een nieuw beeld, Het Tij, van de Schouwse beeldend kunstenaar Wilco van Hoogdalem. De gemeente pu bliceerde dit vol trots op de ei gen facebookpagina. De reacties waren wisselend, van zeer posi tief tot heel afwijzend. Hoewel negatief, verdient één reactie wel een originaliteitsprijs. 'Voor kunstliefhebbers zal het waar schijnlijk prachtig zijn, maar dan kunnen ze beter ergens een expositie inrichten. Nu MOET iedereen ernaar kijken'. Xenos als laatste in nieuw jasje Praat mee over plastic zwerfafval ARNEMUIDEN Mozambiquesijs is Europees kampioen Het prinsenkostuum aantrekken vóór de elfde van de elfde: dat voelt heel erg ongemakkelijk voor Ha rold Ruben (39). „Dat hoort eigen lijk niet. Ik hang het pak in maart in de kast, en haal het er pas op 11 november weer uit." Het is een bijzonder jaar voor prins Rubens den eersten, want hij neemt na ze ven jaar afscheid als prins. „Ik probeer vooral veel waardering voor de deelnemers te uiten en ik vind het belangrijk om de jeugd bij carnaval te betrekken. Het wordt steeds moeilijker om carna val voort te zetten. Je hebt vrijwil ligers nodig en het kost veel geld. We moeten ervoor zorgen dat de gemiddelde leeftijd van de vrijwil ligers en deelnemers straks niet zo hoog ligt, dat er niemand is om het over te nemen. Daar wil ik me voor inzetten." „Dat gaat niet overal hetzelfde. Ik zat al bij de Raad van Elf. Ik had wel de ambitie om ooit een keer prins te worden, maar ik vond dat ik eigenlijk nog te kort in de Raad van Elf zat. Maar toen het bestuur van de vereniging me vroeg, dacht ik: 'het is nu of nooit'. Toen ben ik erin gestapt en unaniem gekozen door de leden." „Als jongetje bleef ik altijd wach ten tot de wagen met de prins voorbij gekomen was. Ik wilde al tijd graag bij de Raad van Elf. Ik wilde prins worden, omdat ik het een uitdaging vind om er mijn ei gen draai aan te geven, en een ei gen verhaal te vertellen." „In mijn toespraken benoem ik bepaalde mensen specifiek. Men sen die misschien eerst niet gezien werden. Ik geef ook carnavalsles op de basisschool, voorafgaand aan carnaval. Ik leg kinderen uit waar carnaval vandaan komt. Ik help ook bij bouwlessen: de kinderen leren technieken, zoals papier ma- ché. Ik wil ze laten zien hoe je een voudig iets kunt creëren. Zo hoop ik ze enthousiast te maken." „Ja, je bent toch even het uithang bord van het dorp. Ik doe het niet omdat ik zo graag een koppositie MIDDELBURG Blof heeft gisteren een nieuwe single uitgebracht. Het gaat om een remix van het num mer Zachtjes zingen, afkomstig van het jongste album Aan (2017). De Zeeuwse band zegt 'super- trots' te zijn op de single en kijkt ernaar het bij de komende concer ten te spelen. Op 30 november ver zorgt Blof zijn eerste grote show in België (in de Lotto Arena in Ant werpen). Op 14 en 15 december sluit het kwartet het jaar af in Ahoy in Rotterdam. zaterdag 10 november 2018 Het gerechtshof in Den Bosch heeft de celstraffen van zes Duitse hooligans gisteren omge zet in taakstraffen in combinatie met voorwaardelijke celstraffen. De zes gingen op 12 april 2015 in Renesse op de vuist met politie, portiers en beveiligers. Pieter van Klinken Den Bosch Tip? redactie@pzc.nl GOES De Xenos aan de Ganze- poortstraat in Goes her opent vandaag de deu ren. In navolging van de winkels in Hulst en Zierik- zee, is ook het Goese fili aal omgebouwd tot de vernieuwde formule. Aanvankelijk zouden alle Xenos-winkels in Zeeland overgaan naar de Belgi sche winkelketen Casa. In augustus is besloten dat vijftien winkels, waar onder Zierikzee, Goes en Hulst toch beter bij de formule van Xenos pas sen. De vestigingen in Middel burg en Terneuzen zijn wel omgebouwd tot Casa-filiaal. MIDDELBURG Hoe voorkomen we dat plastic afval in ons milieu terechtkomt? Daarover gaat de VPRO Tegenlicht Meet Up Zeeland op dinsdag in het nieuwe ge bouw van de HZ, Groene Woud 1 in Middelburg. Boyan Slat (foto) bedacht een manier om plastic in de Stille Oceaan op te ruimen. Fragmenten van de uitzending over hem worden vertoond tijdens de bijeenkomst. Gasten van de Meet Up zijn: Anne Wijers van Green- peace en Cees van Hou- welingen van Dow Che micals en studenten van de HZ die actief zijn met opruimen van zwerfafval. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Jaap van Belzen van vo gelvereniging Zanglust uit Arnemuiden heeft bij de Europese kampioen schappen in het Deense Herning de titel Europa meister gewonnen. De Nederlandse bonden voor kleindieren, vogels en sierduiven zijn altijd vertegenwoordigd op de driejaarlijkse Europa Schau. Van Belzen won in de categorie 'vinkachtigen' met een Mozambique sijs. De kampioenschap pen duren tot en met morgen. Nog 'n keer Cornelleke Blok Kloosterzande En, wat is jouw verhaal dan? Hoe word je prins carnaval? Hoe doe je dat? Waarom wil je graag prins zijn? Vind je het een eervolle taak prins te zijn? E Y E W E A R Lange Vorststra optiek de |onge at 40, 4461JP Goes www.optiekdejonge.nl Tel.: (0113) 21 12 72 Mob.: 06 83 87 51 44 Q 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30