24 M ANGELA KIJKT TV INTERVIEW MARTI JN KRABBE /t m Ze moeten weten dat ze bij mij altijd liefde kunnen krijgen Met de spelshow Postcode Loterij De Wegnaar het Miljoen hoopt RTL4 morgenavond op een nieuwe kijkcijferklapper. Presentator is, hoe kan het anders, Martijn Krabbé. „Ik wil geen one-trick pony zijn." Toegegeven, ik ben er vroeg bij. De Zilve ren Televizier Ster van Beau heeft nog amper stof kunnen vangen sinds hij hem half oktober op zijn schoorsteen zette. Maar toch wil ik hier vandaag alvast een opvol ger voor 2019 voordragen: Sybrand Niessen. Het wordt tijd dat hij als presentator eindelijk de erkenning krijgt die hij verdient. Ik weet het, het is bon ton om vooral lacherig te doen over Sybrand. Heb je hem weer met zijn eeuwige grapjes, foute bruggetjes en onvermijdelijke fles drank in Droomhuis Gezocht of met z'n kabbeldebabbel-interview- tjes in Tijd voor Max. Ik zal me er ook heus wel eens schuldig aan hebben gemaakt op deze plek. Maar ondertussen is hij net zo'n kijkcij ferkanon als Antoinette Hertsenberg en Mat- thijs van Nieuwkerk. Droomhuis Gezocht was met 1,2 miljoen kijkers, na de journaals en Expeditie Robinson, het best bekeken pro gramma van de donderdagavond. Het lijkt zo makkelijk om een onderhoudend programma te maken over mensen die op zoek zijn naar een vakantiehuisje in het buitenland. De ene week gaat het ook redelijk vanzelf met een van enthousiasme overlopend stel dat een stekkie zoekt op schilderachtig Sardinië. Maar de andere week loop je vier van elektriciteit en stromend water verstoken blokhutten afin Finland, word je lek geprikt door de muggen en is de potentiële koper niet bepaald van het uitbundige soort, om het zacht uit te drukken. Dan moet je er ook iets van zien te maken in desolaat Lapland, dat herinneringen oproept aan de serie Twin Peaks. En dat doet Sybrand trouw. Zo nodig vouwt hij zijn boomlange gestalte drie keer dubbel in een ieniemienie badkamer, omdat hij weet dat een beetje slap stick altijd werkt. Maar het knapst vind ik dat hij zelden op een spoortje sarcasme of cynisme is te betrappen, hoezeer de situatie daar ook om schreeuwt. Hij blijft zich opgewekt in de handen wrijven, deelnemers op de schouders slaan en onver moeibaar proosten op de goede afloop, terwijl hij ook wel weet dat twee derde van de deel nemers het huis uiteindelijk toch niet koopt. Als de Zilveren Ster er niet in zit, moet Omroep MAX als ultiem eerbetoon misschien zelf een prijs in het leven roepen: De Gouden Sybrand. Voor mensen over wie we graag la cherig doen, maar op wie we stiekem stikja- loers zijn. Boete voor Enzo Knol Boys naar Ziggo Dome Eigen serie voor Loki Quote van de dag TheVoice Bijna een kwarteeuw later is Martijn Krabbé een van dé gezichten van RTL. Dankzij The Voice of Holland. „Dankzij John de Mol", stelt hij zelf. „The Voice, dat is de Champions League. Als ik The Voice niet had ge had, was ik een middelmatige pre- aart 2015. In Amsterdam wint Martijn Krabbé het TV Beeld, de prijs die een vakjury beschikbaar stelt voor de beste presentator van Nederland. Hij wordt bedolven on der de complimenten. Een daar van komt van Matthij s van Nieuwkerk, die de toenmalig RTL-directeur Erland Galjaard appt: 'Hoe krijgt die jongen het voor elkaar om zo veel verschil lende dingen te doen?' Drie jaar later vertelt Martijn Krabbé hoe zijn week eruitzag destijds. „Ik liep met een kandi daat in Uitstel van Executie door het bos. Ze vertelde een dramatisch verhaal. Haar man zei op een dag even een wandeling te maken om vervolgens nooit meer terug te keren. Dan sta ik op een middag in het bos keihard te janken, terwijl je de vol gende dag aan de bak moet met The Voice Kids", aldus de presentator die morgenavond op RTL4 te zien is met Postcode Loterij De Weg naar het Mil joen, een nieuwe gameshow. Zie daar de veelzijdigheid van de presentator, die gedijt bij een druk werkzaam leven en daarin houdt van diversiteit. „Ik wil geen one-trick pony zijn, maar ik verbaas me er wel eens over dat niemand dan eens vraagt: hoe doe je dat nou precies? Vind ik on-be-grij-pe-lijk. Ik mis dat wel eens, die interesse in mijn vak. Ik heb best wat te vertellen." Over zijn en tree in de televisiewereld, de crisis bij RTL en de toekomst van televisie. „En dan te bedenken dat RTL mij ooit cadeau heeft gekregen. Ik deed de Postcode Loterij Show bij de Tros, daar ontstond ruzie, waarna het pro gramma naar RTL verhuisde en ik meeging. Vervolgens kwam Joop (van den Ende) met de vraag of ik In Holland Staat een Huis wilde presen teren. Dat werd een hit. Het was pure mazzel." Sybrand zaterdag 10 november 2018 GO VLOGGER Enzo Knol is be keurd voor bel len achter het stuur. Dat is te zien in een You- Tube-filmpje dat de vlogger zelf online heeft gezet. Veilig Verkeer Neder land reageerde kort daarop zeer ontstemd: „Enzo moet zich bewust zijn van de impact die dit soort beel den hebben op zijn volgers." MUZIEK De Ameri kaanse boy band Back- street Boys komt op 23 mei naar de Ziggo Dome in Am sterdam. De kaartverkoop begint 16 no vember. De con certen staan in het teken van het nieuwe album DNA, dat 25 januari uit komt. Gisteren verscheen hier van de eerste single Chances. TELEVISIE Loki, de be kende schurk uit verschillende Marvelfilms als The Avengers en Thor, krijgt een eigen serie. Deze zal te zien zijn op het nieuwe video- on-demandplat- form Disney+. De abonnee- dienst ziet hal verwege 2019 het licht en wordt een grote concurrent voor Netflix. 'RTL en SBS vijfjaar —Actrice Nicole Kidman laat zich in het Australische blad Who uit over de adoptiekinderen (van 23 en 25) die ze deelt met ex- man Tom Cruise. Ze ziet de twee zelden, omdat zij kozen voor een leven als lid van de Scientologykerk. Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24