J 23 BuU na m n 3 m m m m m FORMULE 1GP VAN BRAZILIË Joost Luiten weggezakt 'Kromo': twee keer tweede Weertman wint wereldbeker FLITSEN Het was in maart 2010, op de inter nationale kartbaan van La Conca in het uiterst zuidoostelijke puntje van Italië. Die eerste indruk die hij kreeg van Max Verstappen, Pierre Gasly weet het nog goed. Hij had het Hollandse ventje met de be roemde vader een jaar eerder al zien trainen. In La Conca kwam het tot een eerste duel tussen de net 14 jaar geworden Gasly en de anderhalf jaar jongere Limburger. „Max zat in alle heats net achter me bij de start en twee van de vier keer duwde hij me bij de eerste de beste bocht met een het gras in. Echt, zo agressief als hij nu is als racer, was hij toen ook al." In de paddock van Interlagos haalt de in Rouen geboren Gasly aan een borreltafeltje bij Torro Rosso met zichtbaar plezier herin neringen op aan de kartrace, waar van nog een briljant filmpje rond zwerft op YouTube. Het was een onbezorgde tijd. Lol stond nog voorop, de toekomst was ongewis. Vijfjaar later debuteerde Verstap pen namens Toro Rosso al in een Formule t-wagen. Gasly schurkte als Red Bull-junior lang tegen de koningsklasse aan en belandde via omzwervingen langs de GP2 en de Japanse Super Formula eind 2017 uiteindelijk ook op een van de twintig begeerde stoeltjes. Vrienden Promotie wacht voor de Fransman. Morgen nog de Braziliaanse GP, over twee weken Abu Dhabi en dan komt zijn raceverhaal weer samen met dat van Verstappen, die hij in 2019 teamgenoot mag noemen bij Red Buil Racing. „We hebben bei- GP van Brazilië den een andere route doorlopen, maar het contact is altijd gebleven", vertelt Gasly, die Verstappen tot zijn vrienden rekent. „Aanvankelijk waren we niet heel close, want er zat eerst nog wel wat rivaliteit in de weg. Maar toen we elkaar wat beter leerden kennen, bleek het heel goed te klikken." Begin dit jaar logeerde Gasly nog een week bij de Nederlander in Mo- Rï~ naco, waar hij met vierkante ogen weer vertrok. „Max houdt wel van videogames. Ik was daar voor een week trainen met mijn trainer, maar heb ook heel veel FIFA ge speeld. Mijn bed heb ik niet zoveel gezien, nee. Maar ach, het was pas januari. Dat was toen niet zo'n pro bleem." Komende winter zal de focus an ders zijn. Debuteren naast het won derkind van de Formule 1 is geen si necure. „Natuurlijk is Max een sterke persoonlijkheid, een klasse coureur. En hij heeft een heel sterke entourage om zich heen. En ja, ik heb wat langer de tijd nodig gehad om hier te komen. Maar wat maakt dat uiteindelijk uit?", zo vraagt hij zich hardop af. „De wereld kent Pierre Gasly nog niet zo goed, maar dat gaat volgend jaar zeker verande ren." Voordeel Zijn doel? „Niet anders als dat van Max: wereldkampioen worden. Red Buil Racing is een schitterend po dium op weg naar dat doel. Ze draaien altijd mee in de top 3 en ho pelijk zijn 'we' met Honda straks in staat om nog hoger te eindigen dan de laatste twee jaar." Die Honda-motor, Gasly rijdt er al een seizoen mee namens Toro Rosso. Of dat een voordeel is? „Mwah, zet Max straks in die auto en na drie rondjes heeft hij ook wel door hoe die motor werkt, hoor", antwoordt hij nuchter, om daarna te beloven dat hij gaat vechten met 'vriend' Verstappen. „Natuurlijk, zoals alle coureurs doen. Onze vriendschap hoeft daar niet onder te lijden, zolang er maar respect is. Volgens mij zijn we beiden slim ge noeg om onderscheid te maken tussen wat er op en naast de baan gebeurt." Gasly heeft met de GP op Paul Ricard sinds dit seizoen weer een Franse thuisrace. Wat denkt hij, Mijn doel is niet anders als dat van Max: wereld kampioen worden krijgt Verstappen er spoedig ook eentje? „Ja, Zanvoorrrr, hè", zo blijkt hij volledig op de hoogte van de geruchten rondom de terugkeer van de Nederlandse GP in Zand- voort. Waar de Oranjefans ook Ver stappens nieuwe teamgenoot zul len aanmoedigen. „Gaan ze straks ook voor mij juichen, ja? Tof! Ik ge niet wel van dat sfeertje, hoor. Ze zijn echt een beetje gek en barsten van de passie voor de sport. Dat is precies wat de Formule 1 nodig heeft." zaterdag 10 november 2018 GOLF Joost Luiten (32) is in de tweede ronde van de Nedbank Golf Challenge in het Zuid-Afrikaanse Sun City weggezakt in het klas sement. De Nederlander kwam tot een score van 75 slagen, drie boven par, en daalde af naar de gedeelde 45ste positie. „Twee dub bele bogeys zorgen ervoor dat je niet kunt scoren", luidde het commentaar van Luiten na afloop. ZWEMMEN Kira Toussaint heeft bij wereldbekerwed strijden in Tokio (korte- baan) Ranomi Kromowid- jojo (foto) net afgetroefd op de 50 meter rugslag. Toussaint klokte 26,21 en Kromowidjojo was 0,03 langzamer. Ook op de 50 meter vrij werd 'Kromo' tweede. Ze zwom 23,40, de Zweedse Sarah Sjöström won (23,26). ZWEMMEN Ferry Weert man (26) heeft de wereld beker openwater gewon nen. Hij werd tijdens de laatste wedstrijd in Dubai zevende en dat was vol doende om zijn belangrijk ste uitdager, de Brit Jack Burnell, voor te blijven. „Ik heb al olympische titels, wereldtitels en Europese titels, nu is het klaar." Amber Gersjes (tot 48 kg) en Sanne Verhagen (-57 kg) zijn er de GP-wed- strijden in Tasjkent net niet in geslaagd om een me daille te veroveren. Beide judoka's verloren in de strijd om brons. Arjen Robben ontbreekt bij Bayern München, dat vandaag op bezoek gaat bij de koploper in de Bundes- liga, Borussia Dortmund. Atleet Giovanni Codring- ton zet per direct een punt achter zijn loopbaan. De 30-jarige sprinter heeft te veel last van blessures om als topper door te kunnen gaan. In 2012 veroverde hij met het Nederlands esta fetteteam goud op de EK (4x100m). 'Max was altijd al zo agressief' De Fransman Pierre Gasly (22) is komend seizoen de nieuwe teammaat van Max Verstappen. De twee kennen elkaar al bijna tien jaar, zijn goede vrienden. „Gaan al die Oranjefans straks ook voor mij juichen? Tof!" Arjan Schouten Sao Paulo •RAUCH Mobil a Pierre Gasly (I) en Max Verstappen, morgen tegen standers, vol gend jaar teamgenoten bij Red Buil. Verstappen op Interlagos. FOTO'S EPA/AP Autódromo José Carlos Pace zondag 11 november DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt I, V" Jr Heinekeri A'Heineken Z?. Heineken rX Morgen, Ziggo Sport 15 18.10 u DRS inhaalzone Snelheid (km/u) Rondes Circuit 4,309 km Afstand 305,909 km Winnaar 2017 S. Vettel (Ferrari) - Pierre Gasly (22)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23