m sm fV m -mm Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet... ...het CARFAX rapport van je volgende auto. AutoTrack m 22 VOETBAL FINALE COPA LIBERTADORES De Argentijnse derby Boca Juniors- River Plate staat voor hysterie. Vanavond (21.00 uur) voor het eerst in de finale van de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse Champions League. S jo, zaterdag 10 november 2018 Sjoerd Mossou Buenos Aires Toen de 49.000 kaarten deze week in de verkoop gingen in La Bombo- nera, het stadion van Boca Juniors, moest er een peloton ME'ers aan te pas komen om de gemoederen te bedaren. De kassahokjes in Buenos Aires werden urenlang bewaakt door mannen met wapenschilden, uit vrees voor de vele duizenden te leurgestelde fans zonder kaartje. „Zelfs twee Bombonera's was niet genoeg geweest voor deze finale", verzuchtte voorzitter Daniël An- gelici even later. Naar de Superclasico moet je vooral niet gaan kijken om fris en fruitig aanvalsvoetbal te zien, met dartele acties en verfijnde looplij- nen. Hier draait alles om hysterie, om voetbal veel belangrijker dan leven en dood. Grondgevechten Boca-River zijn wedstrijden als woeste grondgevechten. Wie een uurtje door de hoogtepunten gaat struinen op YouTube, verzuipt al snel in een zee van vechtpartijen, rode kaarten, provocaties en sup portersincidenten. Mannen met donkere wilde ha ren, vechtend om een bal in de modder. Slecht licht. Meeslepend kabaal. Schuddend hekwerk. Op gefokte beveiligers, cameraman nen, ME'ers en clubofïicials. Alles is rauwer, vuiger en emotioneler dan bij ons. Neem alleen al het pepperspray- incident in 2015, destijds in de achtste finales van de Copa Liber tadores, waarbij een Boca-suppor- ter traangas in de spelerstunnel van River Plate spoot. Of het le gendarische kippendansje van Carlos Tévez in 2004, toen beide clubs elkaar in de halve finales Sinds 1990 zijn er 210 doden gevallen in relatie tot de derby troffen: Tévez kreeg rood voor zijn provocerende juichgedrag. En dan was er nog het enorme opblaasvarken dat de River-fans voor het uitvak van Boca Juniors lieten zweven in 2012, bij een regu liere competitiewedstrijd. Ogen schijnlijk een grap, maar een inci dent dat tot hevige rellen en ge wonden leidde. Sindsdien worden uitsupporters niet meer toegelaten bij de Superclasico, ook nu niet. Doden Daar zijn nog meer gegronde rede nen voor trouwens: sinds 1990 zijn er volgens de Argentijnse autori teiten 210 doden gevallen in relatie tot de derby. Afgelopen week nog stak een supporter het huis van een rivaal in brand in Buenos Ai res, na een hevige discussie over de wedstrijd. „De verliezer zal twee decennia VS M Boca-fans in de hekken. De hysterie kent geen grenzen bij de Superclasico. fotogetty images lang de pijn voelen", zei de Argen tijnse president Mauricio Macri deze week, voormalig voorzitter van Boca Juniors. Dat zijn land voor de zoveelste keer in een diepe monetaire crisis is gestort, dat de werkloosheid schrikbarende vor men aanneemt: ach, welja. Dat zien we later wel weer. Misschien gaat het over twee weken weer over het leven van al ledag, als ook de return van de Su perclasico is gespeeld, op 24 no vember in El Monumental. Tot die tijd draait alles in Argentinië, en in heel Zuid-Amerika, om de Moeder aller Derby's. Nog nooit werd de meest bela den derby ter wereld op het hoogst denkbare podium gespeeld. De Copa Libertadores is de Zuid- Amerikaanse variant op de Cham pions League: qua status net zo groot, maar dan zonder de glitter en de glamour. Aandacht Nog nooit trok de Superclasico zo veel internationale aandacht bo vendien, tot ver buiten Zuid-Ame- rika. Boca Juniors ontving dik 2.500 persaanvragen uit heel de wereld, terwijl er maar 259 pers plaatsen zijn in La Bombonera. Boca Juniors is het symbool van de armen in heel Zuid-Amerika, met stadion La Bombonera als epi centrum. River Plate staat voor klasse en rijkdom, voor stijl en verzorgd voetbal. Die tegenstelling zal altijd blijven. Boca Juniors werd glorieus kam pioen afgelopen seizoen, River Plate had het veel moeilijker. De blauw-gelen zijn ook daarom favo riet, maar Superclasico's zijn lastig te voorspellen, al is het maar omdat het met voetbal - het spel - weinig te maken heeft. Ze trekken voorbij als een orkaan. Doe uw stoelriemen vast. Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je de geschiedenis van een auto. Inclusief een gratis CARFAX rapport met complete APK-historie. Dan ken je het verleden van je toekomstige auto. GO Stoelriemen vast, hier komt Boca Juniors - River Plate!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22