<D O O DE WEEK VAN PHLIPPEN November belangrijke maand 14 INTERVIEW JAN-WILLEM ROEST Onlineshopping via de smartphone is hot, ja zelfs 'red hot'. En PayPal Nederland wil meer dan een graantje meepikken. Als iedereen ertegen is, dan moet het wel in balans zijn, was de reactie van minister Koolmees (Sociale Zaken) op de bakken kritiek die hij kreeg na de presentatie van de nieuwe Wet Ar beidsmarkt in Balans. klinkt als een ideaal. Wat voor ideaal is dat eigenlijk? Voor mij be tekent het dat vaste banen en flexi bel werk - in termen van zekerheid - meer op elkaar gaan lijken. Net als bij een weegschaal wordt er aan de kant van de vaste banen een ge wichtje weggehaald, dat bij de flexibele banen wordt bijgezet. Het gevolg is balans, waardoor arbeids- stromen en innovatie op gang ko men, die de welvaart verhogen. Het gevolg is meer zekerheid voor ons allemaal op de lange termijn. Natuurlijk zijn er ook ongenoe gens, vooral van ouderen met een vast contract die in hun ogen veel hebben te verliezen. Daar staat te genover dat collega's die de boel be wust zitten te traineren, en met hun negatieve energie de rest van het team naar beneden trekken, straks met een opeenstapeling van goede redenen en een fikse zak geld wél eindelijk weg kunnen. De sfeer klaart direct op. Een ander voordeel van Kool mees' arbeidswet: het bedrijf waar je werkt, kan meer leuke innova tieve projecten starten die bij suc ces ook kunnen worden uitgerold. Dat komt doordat werkenden vaker en makkelijker van baan verande ren, en dan eerder weer een vast contract krijgen als het bevalt. Mis lukt het project en word je ontsla gen, dan krijg je - ook zonder vast contract - geld mee. Je baas zal door een soepeler ontslagrecht eerder mensen aan nemen die nodig zijn om als bedrijf te overleven. Veruit de meeste werkgevers zijn mkb-bedrijfjes die Flitsen zelf ook keihard moeten knokken om niet om te vallen. En dat zij niet omvallen, is ook in het belang van de werkenden. Maar vergeet ook je oude dag niet. Als alle werkenden pensioen opbouwen, is de basis gelegd voor een pensioenstelsel in balans. Als vaste krachten en flexwerkers meer op elkaar lijken, liggen onze pen- sioenbelangen ook minder uit el kaar en valt er straks meer te verde len. Een arbeidsmarkt in balans, dat klinkt als een ideaal. Wat voor ideaal is dat eigenlijk? daar kómen is iets anders. Een grote groep werkenden moet eerst een paar zekerheden loslaten, voordat de delen van de weegschaal in be weging komen. Al die verandering is eng. Zolang werkenden niet we ten hoe ze grip op hun toekomst krijgen, zal dat loslaten hevig verzet opleveren. iets fundamenteels in uw balans- verhaal. Wie helpt ons bij het dur ven loslaten van het oude? Waarom weten wij niet welke nieuwe kan sen er voor ons klaarliggen? En wat moeten we doen om die kansen te kunnen grijpen? Als u eerst met een Wet Veilig Loslaten was geko men, was de arbeidsmarkt eerder in balans geweest. Unilever Signify Aperam Thyssen- Krupp Geen eyecatcher langs de Aio, maar een etage in een gebouw met een ver zameling bedrijven op de Amster damse Zuidas is de uitvalsbasis van PayPal Nederland. Het van oorsprong Amerikaanse bedrijf probeert vanuit deze toren de grootste (online) be taaldienst van ons land te worden. „Twee miljoen Nederlanders hebben een PayPal-rekening en we zijn nog lang niet uitgegroeid", zegt een enthousiaste Jan-Willem Roest (43), directeur van PayPal Benelux en Ierland. „Ik geef toe dat er meer mensen zijn die wat anders verwachten bij een onderneming die alleen al in Neder land dik twee miljoen rekeninghou ders telt en wereldwijd 250 miljoen. Hier in Amsterdam werken ongeveer twintig mensen, ze houden zich voornamelijk bezig met het verwer ven en onderhouden van klanten voor ons betalingsplatform. In Ier land hebben we een callcentrum waar 3500 mensen werken, dat zijn heel andere getallen. We richten ons zowel op ondernemers die een web winkel hebben, als op consumenten die producten online bestellen. Wij zijn er om de betalingen tussen deze partijen snel en veilig te regelen." „Onze troef is dat je met één klik vei lig je online aankopen kunt betalen. Je maakt direct geld over naar een an der, zonder in te hoeven loggen op internetbankieren van je eigen bank. Zolang je bankrekening of creditcard maar is gekoppeld aan je account. PayPal is op steeds meer webshops te vinden als betaalknop. Dan heb je het over 75 procent van de tweehonderd grootste webwinkels. Ander voorde len die we bieden, zijn de aankoop bescherming en de terugbetaling van de retourkosten. Consumenten die hun online aankopen niet ontvangen of bij wie het gekochte artikel wezen lijk afwijkt van de omschrijving, kunnen hun geld terugkrijgen van PayPal. Ook de kosten die je maakt om een artikel terug te sturen, wor den vergoed." „De marktpositie in ons land is an ders, aangezien hier meerdere betaal diensten actief zijn. In de VS bood eBay lange tijd alleen PayPal als be taalmethode aan, dus dan gaat het snel. Maar e-commerce groeit mo menteel heel hard in Nederland, dan heb je het over een gemiddelde stij ging van 20 procent per jaar. Omdat DETAILHANDEL @sandraphlippen Veilia loslaten Een arbeidsmarkt in balans, dat Okay, dit is dus het ideaal, maar Dus minister Koolmees, er mist Sandra Phlippen is Hoofd Neder land bij het Economisch Bureau van ABN Amro en docent aan de Erasmus School of Economics. Tankopslagbedrijf Odfjell heeft het afgelopen kwartaal afgesloten met verlies. Het bedrijf had veel last van het grote olielek in de Rotter damse haven. In juli lekte 200 ton stookolie uit een olietanker, daardoor was een aantal terminals niet bereikbaar. De zware importheffingen die Colombia heeft ingevoerd op diep vriespatat uit Nederland, België en Duitsland zouden in strijd zijn met de internationale handelsregels. De Europese Commissie gaat het conflict daarom voorleggen bij de Wereldhandelsorganisatie WTO. O zaterdag 10 november 2018 GO Het levensmid delenconcern zou willen meebieden op het Chinese Weimeizi. Op de beurs koers van de oude lichtdivisie is nauwelijks een peil te trekken. De roestvrijstaal- maker kreeg een ferme tik mee van het nieuws over ThyssenKrupp. De toekomstige Duitse partner van Hoogovens leed het grootste koersverlies in twee jaar. O c 'Uiteindelijk wordt het een wereld zonder contanten' Sanne Schelfaut Amsterdam Jullie huisvesting is opvallend on opvallend. iDeal is hier al jaren dé marktleider als het gaat om online betalen. Hoe gaan jullie het gat dichten? PayPal is in 1998 opgericht in de VS en was lange tijd eigendom van eBay, sinds 2015 staan jullie weer op eigen benen. November is voor de detailhandel een van de belangrijkste verkoop maanden van het jaar. Met sinter klaas en Kerstmis voor de deur wordt er veel gekocht. November is ook de maand van Singles Day (11 november), Black Friday (23 no vember) en Cyber Monday (26 no vember). Tijdens deze dagen wor den extreem hoge kortingen gege ven. Singles Day is overgewaaid uit China, waar vier studenten in 1993 een dag claimden waarop ze vier den dat ze single waren. 11/11 leek hun perfect, omdat in die datum vier keer het getal 1 zit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14