Bouw van veertig woningen in wijk Aria in Goes van start Nieuwe locaties Zeeuwse Gronden Nieuw zwembad Kapelle mag duurder worden 9 Plannen voor kazerneterrein Doorn gaan in de ijskast siiKJrr** V'JKHOFFS 2*TjemNTfrUG IK 216 €1? WAT /N DOORN De toekomstplannen voor het terrein van de huidige marinierskazerne in Doorn gaan voorlopig de ijskast in. Dat hebben de gemeente Utrechtse Heuvelrug en de provincie Utrecht bekend gemaakt. De gemeenteraad van de Utrechtse Heuvelrug stemde be gin maart in met het plan om het huidige kazerneterrein en het om liggende gebied in Doorn te ont wikkelen tot een woonwijk met onder meer twee scholen en sportterreinen. Nu de verhuizing van de mari niers richting de beoogde nieuwe plek in Vlissingen onzeker is, gaan ook de nieuwbouwplannen voor Doorn voorlopig de ijskast in. Pas als de aanbesteding voor een nieuwe kazerne in Vlissingen weer wordt opgestart, gaan ze ook in Doorn weer verder met de plan nen. Overigens liet de staatssecretaris vorige week weten dat de mari niers sowieso niet in hun oude vertrouwde kazerne in Doorn kunnen blijven. Visser beschouwt Doorn als een, reeds in 2012, ge passeerd station. Een definitieve beslissing is pas mogelijk als alle kosten bekend zijn. Dat is op zijn vroegst medio volgend jaar. In deze zogeheten 'Fase F' komen ruim veertig gevarieerde wonin gen. Het gaat om rijtjeshuizen, twee-onder-een-kappers en vrij staande woningen. Gelijktijdig worden ook veertien herenhuizen gebouwd aan het Vedelplein. „Dat moet als het ware het centrale marktplein van de wijk worden", zegt Collin Hoondert van Kuub Makelaars. Volgens Hoondert is de wijk Aria in Goes nu zo'n beetje voor de helft klaar. Een paar volgende fases zitten alweer in de pijplijn. „Er is nog altijd krapte op de hui- memi zenmarkt, dus de vraag is groot." Aria is de meeste zuidelijk gele gen woonwijk van Goes. Hij sluit als het ware aan op de wijken Ou verture en Overzuid. De nu te bouwen woningen worden niet meer aangesloten op het gasnet, net als de al bestaande huizen in de wijk overigens. Bij de officiële handeling van gisteren waren on der meer toekomstige bewoners aanwezig. YERSEKE Twee nieuwe woonge bouwen van Zeeuwse Gronden zijn onlangs opgeleverd: in Yerseke verhuizen vijftien cliënten over anderhalve week naar hun nieuwe woning; de nieuwbouw in Goes wordt twee maanden later betrok ken. Zeeuwse Gronden is ruim tien jaar geleden opgericht in Zeeuws-Vlaanderen. De organisa tie biedt woonruimte en begelei ding aan mensen met een psychi atrische aandoening. De nieuwe locatie in Yerseke staat aan de Bur gemeester Sinkelaan, op de oude plek van bejaardencomplex Bos- burg. Aan de kant van de Dam straat heeft R&B Wonen huurwo ningen voor jongeren gebouwd. In Goes huurt Zeeuwse Gronden van RWS. BouwbedrijfFraanje leverde het gebouw, dat op het oude ter rein van Huize Den Berg is verre zen, deze week op. Namens het college van burge meester en wethouders gaat Her selman de gemeenteraad voorstel len bij de aanbesteding van het nieuwe Groene Woud niet de bouwsom, maar de toekomstige jaarlasten (nu nog ruim drie ton) als uitgangspunt te nemen. „Om een voorbeeld te geven: Optisport is jaarlijks 140.000 euro per jaar kwijt aan energie. In Zwolle, waar ze een modern complex hebben dat drie keer zo groot is, is dat bedrag 17.000 euro per jaar." Gestimuleerd Door de potentiële bouwers van het zwembad en de sporthallen ook te vragen een bedrag te noemen voor de exploitatie, verwacht Her selman dat de markt gestimuleerd wordt om met een energiezuinig en onderhoudsvriendelijk plan te ko men. Dat dit leidt tot een hogere bouwsom, vindt de wethouder niet erg. „We moeten ons niet blind sta ren op die 13 miljoen die we in de cember hebben gereserveerd als we straks misschien wel meer dan een ton per jaar kunnen besparen." Als de gemeenteraad eind deze maand instemt met de nieuwe ma nier van aanbesteden, kunnen de gesprekken met de gebruikers en de We moeten ons niet blind staren op die 13 miljoen die we in december hebben gereserveerd als we straks misschien wel meer dan een ton per jaar kunnen besparen exploitant beginnen. Op basis daar van wordt een programma van ei sen geschreven, dat weer het uit gangspunt is voor de aanbesteding. Herselman hoopt dat de klus nog voor de bouwvak 2019 kan worden aanbesteed. De bouw kan dan in 2020 begin nen. CORDEJONGE zaterdag 10 november 2018 BE Met het boren van de eerste bron voor een aardwarmte- pomp heeft wethouder Derk Alssema gistermiddag het startschot gegeven voor de bouw van een nieuwe serie wo ningen in de Goese nieuw bouwwijk Aria. Rob Paardekam Goes Wethouder Derk Alssema (witte jas) boorde gisteren symbo lisch de eerste bron voor een aardwarmtepomp voor de nieuwe fase van de wijk Aria in Goes. René van Rossum van Geo Energie geeft instructie, foto johan van der heijden Het nieuwe sportcomplex in Ka pelle kan zomaar eens duurder worden dan de 13 miljoen euro die de gemeente er voor heeft uitgetrokken. Maar als in ruil daarvoor de jaarlijkse onder- houds- en energiekosten fors omlaag kunnen, vindt wethou der Jon Herselman (VVD, sport) dat geen enkel probleem. Joeri Wisse Kapelle - Jon Herselman, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 142