-€> 7 VRIJWILLIGE VEILING Sinke Komejan Kuipersweg 2, Middelburg 7\ GEMEENTERAAD SAMENWERKING Het betaald parkeren in de binnenstad afschaffen? Nou, doe maar niet! Een verbod op het oplaten van ballonnen? Ja, goed idee! Het regende donderdag moties in de Goese raadszaal. Ze hadden wisselend succes. De raadsvergadering waarin de begroting wordt vastgesteld, wordt door partijen in veel gemeenten traditioneel aangegrepen om steun te zoeken voor hun eigen wensen. In Goes is dat niet anders. Maar zoveel moties als afgelopen donderdag lagen er waarschijnlijk nog niet vaak op tafel: ruim der tig. Opvallend was dat coalitie- en oppositiepartijen meer dan in het verleden met elkaar samenwerk ten. Er was vooraf druk heen en weer gemaild tussen partijen in een poging al steun te verwerven. Zo kwam het dat veel voorstellen werden ingediend door meerdere fracties, vaak oppositie- en coali tiepartijen samen. Dat sluit mooi aan bij de nieuwe werkwijze die de coalitie van CDA, VVD en SGP/CU na de afge lopen verkiezingen beloofde. De oppositie zou meer worden be trokken bij het beleid. In het verle den mopperden oppositiepartijen nogal eens over het feit dat ze niks in de melk te brokkelen hadden. De PvdA kondigde zelfs aan geen moties meer in te dienen, omdat ze toch nooit werden aangeno men. Hoe anders was het donderdag. Het was geen coalitie versus oppo sitie. Fracties gunden elkaar een succesje. Waarmee natuurlijk niet is gezegd dat alles zomaar werd aangenomen. Zo haalde de motie van de SP om te onderzoeken of parkeren in de binnenstad weer gratis kan worden gemaakt, geen meerderheid. Evenals het tamelijk vergaande idee van SP en PvG om de hele woonboulevard te ver plaatsen. Nieuw Goes haalde bak zeil met het voorstel om kinderen uit arme gezinnen een presentje te geven met kerst. De PvdA kreeg het bevriezen van de lokale lasten voor ondernemers niet van tafel. Vriendelijker Toch was de sfeer goed. Een paar oppositiepartijen merkten op dat Het was geen coalitie versus oppositie. Fracties gunden elkaar een succesje SP» S?-®® ook het college wat positiever te genover hun voorstellen leek te staan. Waar in het verleden best veel moties werden afgeraden door de wethouders, lieten ze donderdag vaak horen dat een mo tie uitvoerbaar was om het oordeel vervolgens aan de raad over te la ten. „Dat klinkt al een stuk vrien delijker", vond Wiert Omta (PvdA). Balonnen Een kleine greep uit de moties die werden aangenomen: er komen in de toekomst toch verklarende tek sten onder straatnaambordjes, het oplaten van ballonnen in Goes wordt verboden, kinderen uit arme gezinnen krijgen een gratis identiteitskaart en Goes gaat bij de provincie pleiten voor aanpak van de drukke Deltaweg. SGP/CU, PvG en PvdA hadden succes met een motie die aandacht vraagt voor jonge moeders die geen woning kunnen vinden. De hele raad steunde het idee om sportvereni gingen ambtelijk te ondersteunen bij het aanvragen van subsidies voor duurzame projecten. Soms kwamen het college en de gemeenteraad er samen uit. Zo wilde bijna de hele raad dat voor elke inwoner van Goes een boom of bloeiende plant wordt ge plant. Maar dat zou volgens wet houder André van der Reest wel erg in de papieren gaan lopen. De motie werd afgezwakt. Het college moet nu z'n best doen voor meer groen te zorgen. :a'W' Woensdag 13 november 10.00 - ll.OOu Donderdag 29 november IS.00 - 16.00u c* 1 ,,A/ zaterdag 10 november 2018 BH Het regent moties in Goes Rob Paardekam Goes SGP ^PvoA 1 JMIIÜ' De grote en drukke kruising bij Goes. De raad vindt dat de doorstroming op de Deltaweg moet verbeteren, foto johan van der heijden v- - Op een uitstekende locatie, nabij alle uitvalswegen op het bedrijventerrein "Arnestein" te Middelburg, bieden wij u aan deze goed geoutilleerde bedrijfsruimte. Het object bestaat uit ca. 708 V.V.O. bedrijfs/kantoorruimte met ondergrond, erf, tuin, parkeermogelijkheden en een weg ten behoeve van bevoorrading. De veiling zal plaatsvinden op 7 december 2018 via de website www.bog-auctions.com om 10.00 uur. BEDRIJFSMAKELAARS TAXATEURS Arnestein I Kuipersweg 2 0 Arnestein I Sinke Komejan Bedrijfsmakelaars Tel. (0118) 62 00 62 www.sinke.nl/zakelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 141