Nieuwbouw in 'gat van Scharendijke' komt eraan Wachten op de trein ineen 'huiskamer' 6 Aandacht Werkt en Nireas werken samen Mensen die thuis zijn komen te zitten, komen dikwijls niet zo gauw meer buiten. Dat is zonde, vond Karin Roelofs van het Zierikzeese zorgbureau Aandacht Werkt. Karin Roelofs zocht een ontmoe tingsplek voor deze mensen én on dernemers die wel wat handen kunnen gebruiken, en vond die in Renesse. Autisten die op reguliere werk plekken te veel prikkels ervaren, mensen die na een burn-out de draad niet meer kunnen oppakken, gepensioneerden die zich geen raad weten met hun vrije tijd, status houders zonder zinvolle dagbeste ding. Kortom: iedereen die talent heeft, maar om de één of andere re den buiten de boot valt. Die men sen begeleidt Karin Roelofs door papieren en langs instanties. Impuls Dat gaat goed, maar er miste iets. Die ene impuls om weer écht voor uit te gaan. „Ik zocht een plek waar al deze cliënten samenkomen, om dingen te leren en om lokale onder nemers te ontmoeten die wel wat hulp kunnen gebruiken", vertelt Roelofs. „En toen was daar ineens iemand die zei dat het pand tegen over de nieuwe VVV in Renesse leeg staat. Het is perfect." Aandacht Werkt mag het pand, een voormalig pannenkoekenhuis naast het transferium, in elk geval voorlopig gebruiken van de ge meente. Voor verder gebruik wordt een plan opgesteld. Roelofs stelt zich voor dat haar cliënten en de ge meente veel voor elkaar kunnen be tekenen. „We kunnen bijvoorbeeld zwerfafval rapen of de openbare toiletten exploiteren." Maar ook voorbereidend werk doen voor de horeca. „De plaatselijke horeca zit om mensen verlegen. Onze men sen kunnen mis-en-place voorbe reiden. Of toeristen op weg helpen in Renesse. Of het gras maaien. Eerst hier en dan later bijvoorbeeld op een camping." Roelofs gaat de ontmoetingsplek, die ze Ambachtshuis heeft ge doopt, niet alleen leiden. Ze heeft aansluiting gevonden bij zorggroep Nireas uit Ellemeet. Ze gaan het sa men doen. „Ons initiatief is niet commercieel en we willen geen subsidie, hooguit sponsoring. We regelen gewoon alles zelf. We hoe ven geen geld te verdienen en zor gen dat het ons geen geld kost." Vrijwilligers Behalve cliënten en lokale onder nemers staan de deuren van het Ambachtshuis straks ook open voor vrijwilligers, vertelt Roelofs. „Maar ook voor mensen die om een praatje verlegen zitten. Het wordt geen arbeidsbureau, maar een kweekvijver. Eentje waar heel veel sociale kanten aan zitten." Aandacht Werkt en Nireas hopen het Ambachtshuis in de tweede helft van 2019 te openen. Met de verhuizing naar de dorps- rand liet supermarkt Plusmarkt twee jaar geleden een groot gat ach ter in de kleine kern van Scharen dijke. Om dat beeld te verbloemen werden schotten geplaatst die schoolkinderen op hun beurt van vrolijke kleuren hebben voorzien. Prachtig, vinden de inwoners, maar waar blijft de nieuwbouw? Die komt eraan, belooft Boogert van het gelijknamige bouwbedrijf. „We bevinden ons in de voorberei dende fase. De vergunningen zijn er, maar de uitwerking is nog niet helemaal rond. We zijn bezig de materialen te bestellen, maar de le vering is momenteel niet heel vlot. En wij moeten ook nog de tijd vinden om aan het werk te begin nen." Boogert gokt dat de eerste paal in het voorjaar van 2019 de grond in gaat. Het complex, bestaande uit negentien woningen en drie com merciële ruimten, zou dan voor het zomerseizoen van 2020 klaar moe ten zijn. Op de vraag of de woningen al verkocht en de winkels al verhuurd zijn, geeft Boogert geen antwoord. „We zijn nu contracten aan het op stellen, dus ik kan er nu nog niet op ingaan. Maar de ondernemers zijn geregeld." Ongeduld Boogert begrijpt het ongeduld van de bewoners van Scharendijke. „Maar ik kan er even niks mooiers van maken. Ook van de bouwplaats niet. Het is en blijft nu even zoals het is. Gelukkig kan ik garanderen dat het er uiteindelijk heel mooi uit komt te zien. En dan is iedereen deze periode gauw genoeg weer vergeten." IN DE REGIO Expositie schilderijen Concert van Zonnebloem Pilateslessen in dorpshuis van JorFytaal MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 10 november 2018 SD Re-integratie in Ambachtshuis Wendy Wagenmakers Renesse Het Ambachtshuis. GOES Wachten op de trein of even iets eten of drinken na aankomst kan nu wel heel comfortabel op het station in Goes. Gisteren werd naast de kiosk een zogeheten stationshuiska mer geopend. Daar staan onder meer comfortabele fauteuils en een grote tafel met stoelen. Daar kunnen treinreizigers eventueel aan werken met hun computer. Er is gratis wifi. De NS opende eerder al huiskamers op grote stati ons in onder meer Rotter dam, Arnhem en Den Haag. Nu zijn een aantal kleinere stations aan de beurt. Goes heeft de primeur in Zeeland. Het is de bedoe ling dat er in 2020 dertig stationshuiskamers zijn in Nederland. Het is nog even doorbijten voor de inwoners van Scharendijke. Nog een jaartje of anderhalf. Dan is het grote gat in de Dorps straat eindelijk bebouwd. Wendy Wagenmakers Scharendijke ZIERIKZEE In de maanden no vember en decem ber exposeert Tonny van Gelder van Wijk een deel van haar werk in de bibliotheek van Zie- rikzee. Haar bijzon der realistische weergaves van ver schillende soorten groenten en fruit maken de schilde rijen nauwelijks van foto's te onder scheiden. De expo sitie is vrij toegan kelijk tijdens de openingsuren van de bibliotheek, zie bibliotheekooster- schelde.nl. DREISCHOR De Zonnebloem af deling Schouwen- Duiveland houdt in de Adriaanskerk in Dreischor een con cert. Het repertoire is gevarieerd en herkenbaar. Het concert vindt vandaag plaats vanaf 14.00 uur. In loop vanaf 13.30 uur. De toegang be draagt tien euro in clusief koffie, thee en versnaperingen. Kaarten zijn ver krijgbaar via 06- 12894756, knfm@zeeland net.nl of aan de kassa. NOORDGOUWE JorFytaal start met de pilateslessen in het dorpshuis van Noordgouwe. Onder leiding van fysiotherapeute Jo- rinde Praet leren deelnemers hun rug- buik-, bekken spieren en adem haling beter her kennen en gebrui ken. De cursus start op maandag 12 no vember om 20.15. De lessen duren een uur. Opgeven kan via jorinde@jor- fytaal.nl of 06-1093 7642. ZATERDAG BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis De Schutse, 18.30 uur: Playbackshow; Excursie- schuur Boswachterij, 13.30 uur: Excursie Strandjutten; Parkeerplaats Groene Duin en Boswachterij, 11.00-16.00 uur: Vijftigste Mosselloop; DREISCHOR Adriaanskerk, 14.00 uur: Con cert Vlasdagorkest; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.30 uur: Jaaruit voering Muziekvereniging O&U; ZIERIKZEE Borrendamme, 9.00-16.00 uur: Expositie Kunstpoort; Brogum, 21.00 uur: Stormvloed in Bro gum met A.F. Dwaalzin, OvertrackedMitchel Verhoe ven Janick Megroot; FiZi, 20.00 uur: The Children Act; Galerie Het Moment, 11.00- 17.00 uur: Expositie Lands cape; Kinderboerderij de Punt, 10.00-14.00 uur: Repaircafé; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Con cert Middelburgs Kamerkoor; Theater de Verdieping, 14.00 en 20.00 uur: De Revisor; ZONNEMAIRE PKN kerk Professor Zeemans traat 2,19.30 uur Concert door Nut en Uitspanning 'Wa tersnoodramp 65 jaar'; ZONDAG BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.30 uur: Familie- rondvaart Laagwater; NIEUWERKERK Johanneskerk, 10.00 uur: Dienst met Theo van Teijlin- gen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.00-11.30 uur: Kerkdienst Christengemeente; ZIERIKZEE FiZi,14.00 uur: De Film van Dylan Haegens, 20.00 uur: Doris. BLOEMEN VOOR MANTELZORGERS ZIERIKZEE Vier Schouwen-Duivelandse bloemisten en 130 vrijwilligers hadden er een megaklus aan. Zij zorgden gisteren voor de aanvoer van 1048 bossen bloemen om mantelzorgers te bedanken. Wethouder Cees van den Bos haalde de eerste bloemen bij Bolle in Zierikzee op (foto) en leverde ze af bij mantelzorger Jacqueline Lefèvre, die voor haar dochter Joyce en haar moeder zorgt. De Dag van de Mantelzorg, die vandaag is, wordt door de gemeente Schou wen-Duiveland jaarlijks aangegrepen om mantelzorgers te eren. Ze zijn, benadrukt Van den Bos, onmisbaar voor de zorg op Schouwen-Duiveland. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 138