'We waren op zoek naar mensen die tegen de stroom in roeien' houder in Noordwijk, die geld stopte in een noodlijdend sportcentrum en daar een hele gemeenschap mee redde. Kinderen gingen meer bewegen, ouderen hadden een plek om samen te kaarten, langdurig werklozen gingen biertjes tappen - iedereen knapte ervan op. Ik werd blij van dat verhaal. Ik schrok ervan hóé blij: eindelijk eens goed nieuws in plaats van al die ellende die je da gelijks over je heen krijgt. Als ik er zo'n op luchting bij voelde, zouden andere mensen dat vast ook hebben, dacht ik. Blijkbaar zijn we niet gewend om zo'n fijn verhaal te le zen, maar hebben we daar wel behoefte aan." Hummels: „Klopt, dit soort initiatieven ha len zelden het nationale nieuws. Er is alleen aandacht voor in de regionale media, meestal in de vorm van een kort bericht. Wij wilden ze nu eens uitdiepen en de mens erachter centraal stellen." Sitalsing: „Een Richard Branson of Elon Musk die met al hun miljoenen iets goeds doen voor de wereld - supertof, ga zo door, maar daarmee kan niemand zich identifice ren. Die initiatieven van 'gewone' mensen, daar kunnen jij en ik ook iets mee. Het zijn kleine, maar grootse verhalen die de wereld een beetje leuker maken. En die best wat meer aandacht verdienen." Hummels: „We moesten zelf onder de in druk zijn. Dat we dachten: wow! Maar er moest ook een verrassingsfactor in zitten. Mensen die al jaren taalles geven aan vluch telingen: fantastisch, ze veranderen echt de wereld, maar voor ons boek waren ze niet interessant. De Friese vrouwen die het dorpshuis kochten voor een vluchtelingen familie, waren dat wél. Zij deden iets heel onalledaags, namen risico, gingen de strijd Gewone mensen die bijzondere, hartverwarmende en heldhaftige dingen doen, spelen in dit boek de hoofdrol. Een fijn verhaal, zeker, maar ook een heel klein verhaal. Wat waren jullie selectiecriteria in de zoektocht naar blij makende initiatieven? WG ZATERDAG 10 NOVEMBER 2018 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 120