140.000 0,Stotlml Anahita Soltanpour (31) Cijfers „Op mijn 24ste heb ik voor het eerst botox gebruikt. Niet om er mooier van te worden, maar tegen de hoofdpijn die ik toen vaak had. Ik was op vakan tie in Iran en bezocht er familie. Daar zijn botox-injecties al langer normaal en toen mijn tante naar een botoxkliniek ging, nam ze me mee. Zo ben ik ermee in aanraking geko men. Van nature ben ik heel ijdel en ik lees alles wat los en vast zit over schoonheids behandelingen. Weer terug in Nederland ben ik doorgegaan met de botoxinjecties. Fijne bijkomstigheid is dat mijn fronsrimpel daardoor niet zo diep wordt. In maart van dit jaar heb ik lipfillers laten zetten. Puur voor de nieuwsgierigheid, want eer lijk gezegd heb ik van mezelf al heel mooie lippen. Ik wist dat de filler na drie maanden so wieso is uitgewerkt. Ik heb het laten doen bij Maison Du Belle in Utrecht. Daar kost een be handeling ongeveer 250 euro; in Amsterdam ben je al snel het dubbele kwijt. Ik was behoor lijk zenuwachtig, maar de pijn viel mee. En het hielp dat ik alle vertrouwen heb in de vrouw die de behandeling deed, zij doet ook mijn botoxbehande- lingen. In mijn omgeving zijn injecta- bles heel normaal. Bijna ieder een die ik ken, heeft weieens iets aan zichzelf laten doen. In Nederland is dit onderwerp misschien nu pas een hype, maar in veel andere landen speelt dit al heel lang en is het niet meer dan normaal." In 2016 werden volgens onderzoek van het Erasmus MC 140.000 fillers gezet in Neder land. Daar horen lipfillers bij, maar ook fillers in de neus-lippenplooi en jukbeenderen. 10.000 Volgens cosmetisch arts Tom Decates van het Erasmus MC zijn er in 2016 meer dan 10.000 lipfillers gezet bij jonge mensen (voor namelijk vrouwen) onder de 30 jaar. Volgens hem is het aantal lipfillerbehandelingen in deze leeftijdscategorie sindsdien met onge veer 10 procent gestegen. Bij een behandeling wordt gemiddeld 0,5 tot 1 milliliter filler ingebracht. Bijna alle huidige fillers zijn gemaakt op basis van hyaluronzuur. 160 Wereldwijd zijn er zo'n 160 merken fillers op de markt. De kwaliteit varieert. 0,04% Decates: „Bij goede, tijdelijke fillers, ingebracht door een bekwame dokter, is de kans op com plicaties heel klein, minder dan 0,04 procent. Helaas zijn er ook minder bekwame dokters, die slechte fillers inspuiten. Goedkoop is in dat geval duurkoop." Permanente fillers zijn sinds 2015 verboden, omdat het risico op complica ties bij deze fillers te groot is. ZATERDAG 10 NOVEMBER 2018 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 118