Ik wil mijn leeftijd omarmen' Mishel Bronx (21) „Mensen op straat spreken me wei eens aan en dan zeggen ze: oh, jij hebt echt mooie lippen, zijn die van jezelf? Dan zeg ik gewoon dat ik lipfillers heb. Ik weet niet waarom ik er geheimzinnig over zou moe ten doen. Een jaar geleden heb ik ze laten zetten. Het was gratis - ik ben make-up ar- tist en actief op social media, daardoor werd ik benaderd door een kliniek die me een behandeling aanbood in ruil voor promotie. Vooraf was ik bang dat het effect te over dreven zou zijn. Bij sommige mensen past het niet bij hun gezicht. Bij Kylie Jenner dacht ik: mèh, maar bij haar zus, Kendall, vond ik het prachtig. Zij heeft een beetje dezelfde lippen als ik. Gelukkig viel de behandeling honderd procent mee en vond iedereen in mijn omgeving het met een supermooi. Ik was niet onzeker over mijn lippen, maar de fillers hebben me wel mooier gemaakt. Ik zie er nu uit zoals ik eruit wil zien, dit past bij me. Ik heb ook weieens botox laten zetten in mijn voorhoofd. Dat is vooral preventief: als je eenmaal rimpels hebt, krijg je ze met botox niet meer weg. Maar ik wil niet zo'n vijftiger worden met heel volle lippen en een strakgetrokken hoofd, dat ziet er onnatuurlijk uit; ik wil mijn leeftijd omarmen. Als je 50 bent en je ziet eruit als 40, dat lijkt me dan wel weer leuk." Karolina Paskeviciute (28) „Sinds mijn 16de dacht ik over lipfillers, omdat ik heel dunne lippen had. Ik zag al die vrouwen met volle lippen op televisie en in tijdschriften en dan dacht ik: dat ga ik ook ooit doen. Ik was 19 toen ik voor het eerst niet-permanente fillers liet zetten. Ik was zo zenuwach tig, ik was helemaal aan het zweten. Gelukkig viel het hart stikke mee: het deed nauwelijks pijn en het inspuiten was bin nen vijf minuten gebeurd. Op mijn 23ste koos ik voor een permanente behandeling met siliconenfillers. Die heb ik nu, vijfjaar later, nog steeds. Permanente fillers zijn inmid dels illegaal, want er zouden harde bobbeltjes van in je lippen kunnen komen of zo. Gelukkig is er bij mij nooit iets misgegaan. Bij mij ziet niemand dat ik fillers heb, iedereen is verbaasd als ik het vertel. Ik ben wel blij dat het er natuurlijk uitziet, maar in mijn omgeving zijn fillers en andere cosmetische ingrepen helemaal geen taboe. Ik werk bij de Bijenkorf en bijna al mijn collega's laten regelma tig wat doen aan hun gezicht of lichaam. 'Even een fillertje laten zetten, hoor', zeggen mensen soms als ze de deur uit lopen. Naast fillers neem ik elke vijf maanden botox, en binnenkort heb ik een borstvergrotings operatie gepland. Na twee kin deren mag het allemaal wel weer wat mooier en strakker. Mijn vriend zegt dat het niet nodig is, maar ik wil het toch echt doen. Ik weet dat ik me straks veel lekkerder voel als ik een topje of een bikini draag." 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 115