Vrijen Voor gezinnen JONICA Monica heeft spijt dat ze niet eerlijker is geweest in het seksnummer. Ze doet een nieuwe poging: mensen, er is hoop! Een museum dat je adviseert vooral niet te lang te blijven, dat is hoogst onge bruikelijk. LAM doet het. Bezoekers die inloggen op het wifi-netwerk van het museum, krijgen vijf willekeurige kunst werken aangeraden, en horen dat ze er verstandig aan doen daarna te genieten van de prachtige omgeving. Het museum is gevestigd op landgoed Keukenhof in Lisse. LAM is een initiatief van Jan van den Broek, mede-eigenaar van de supermarkt ketens Dirk en Digros. Het museum toont kunstwerken die allemaal iets te maken hebben met consumptie en voeding. Een groot deel ervan heeft Van den Broek de af gelopen decennia zelf verzameld. Daarnaast is moderne kunstenaars als Zeger Reijers en Yinka Shonibare gevraagd speciaal voor LAM werk te maken. De opening is al een paar keer uitgesteld, maar volgens het museum komt het er bin nenkort toch echt van. De collectie bestaat uit schilderijen, video's, beelden en 'instal laties', maar uitleg in de zin van namen, jaartallen of kunststromingen ontbreekt. Het museum wil dat bezoekers een verras sende ervaring ondergaan. Het mikt daarbij vooral op gezinnen. LAM, wat officieel staat voor Lisser Art Museum, wijkt op nóg een manier af. Ook als het gesloten is, kunnen bezoekers kunst bekijken omdat door het nieuw gebouwde museum een openbaar voetpad slingert vanwaaraf wandelaars kunstwerken kun nen zien. De entreeprijs bedraagt 7 euro, maar wie via internet kaartjes bestelt, kan zich laten sponsoren door de stichting Van- denbroek. Dan is een kaartje gratis. In het seksnummer van twee weken geleden heb ik het netjes gehouden. Nieuwe Liefde en ik zitten samen op de bank en houden eikaars hand vast. Daar kwam het zo ongeveer op neer. Wat ik niet heb opgebiecht, is dat er een wereld voor me is opengegaan sinds we samen zijn. Gevaarlijk om op te schrijven, want 1) wat zeg ik daarmee over de mannen met wie ik eerder een relatie heb gehad? En 2) wat zeg ik daarmee over mezelf? Dus schreef ik het maar niet op. Maar misschien vertelt het feit dat het eerder niet spetterde meer over mij dan over de man nen, dus met die disclaimer durf ik het eerste voorbehoud wel te laten varen. En wat 2 betreft: ja, ik voel ergens in de diepte dat ik een beetje een slettenbak ben als ik toegeef dat ik ervan geniet om te vrijen. Maar juist daarom vind ik dat ik het moet opschrijven. Fuck de dubbele maatstaf. Ik wil het ook graag vertellen, want het leven (en de relatie) is zo veel leuker met goede seks, dat ik een soort missiedrang voel. Mensen, het kan ook anders! Er is hoop! Twee jaar geleden behoorde ik nog tot de ongelovigen. Seks, ach ja. Of ik het lekker vond? Een soort van. Eventjes. Maar al dat gedoe eromheen, dat hoefde van mij niet zo. Zonder dat gehannes kon ik het zelf ook wel en mis schien zelfs beter. Het hoorde er bij, maar levensvreugde kwam er verder niet van. In bed wilde ik vooral slapen. Om me heen hoorde ik ook geen jubelverha len, wat me doet denken dat veel vrouwen het hebben opgegeven met die seks. Maar nu ik het licht heb gezien, kijk ik terug en denk ik: wat een gemis! De grote vraag is natuurlijk hoe je aan die andere kant van het hek komt. Voor mij is dit de sleutel: bij Nieuwe Liefde voel ik me gezien, ik voel me veilig, hij ruikt zo lek ker en ik durf. Plus: een goed be gin is het halve werk, dus stop nooit met zoenen! En nee, het is echt niet alleen de nieuwigheid van de relatie, want die eerste lust is er na meer dan een jaar wel af. Ik geloof eerder de seksuoloog uit het seksnummer. Zij zei: van goede seks kómt goede seks. In mijn hoofd is er een nieuwe ver binding ontstaan tussen seks en lekker. Ik zie hem en ik heb zin. Hoe fijn is dat. Monica Beek (41) is journalist. Ze woont samen met haar dochters van 7 en 10 en heeft een vriend. ZATERDAG 10 NOVEMBER 2018 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 110