f J L Graffiti-kunst lïaiikxy In het trapportaal van het Moco-museum zijn de woorden Ifgrajfity changed anything it would be illegal op de muur gekalkt, inclusief druipletters. Het valt op, omdat de muren van de art- decovilla aan het Museum plein in Amsterdam verder brandschoon zijn, maar het past in de tentoonstelling rond de mysterieuze Britse graffity-kunstenaar Banksy. Moco, het Modern Con- temporary Museum dat in het voorjaar van 2016 zijn deuren opende, is opgericht door Lionel en Kim Logchies. De Amsterdamse kunst handelaren hebben even verderop, in de Spiegelstraat, een eigen kunstgalerie. Daar zijn onder meer werken van Banksy te koop. Hoewel de Logchies uiteraard hopen te profiteren van de wissel werking tussen museum en galerie, wordt er in het mu seum geen reclame gemaakt. Het idee voor Moco kreeg vaste vorm toen het echtpaar merkte hoeveel belangstel ling er was voor de Banksy- werken in hun galerie. Twee jaar geleden sloten ze een vijfjarig huurcontract voor de stadsvilla. Het was de be doeling dat er regelmatig van expositie zou worden gewis seld, maar Banksy hangt er al vanaf dag één. Wel heeft Andy Warhol, wiens werk ook bij de opening te zien was, plaatsgemaakt voor de Iraanse graffity-kunstenaars Icy&Sot. Moco, dat bewust voor 'gemakkelijk toegankelijke kunst' kiest, profiteert van de toeristen in het Amster damse museumkwartier. Volgens de gemeente deden vorig jaar ruim 400.000 mensen het museum aan; daarmee staat het op de 13de plaats van Amsterdams meestbezochte attracties. Op een doordeweekse dag komen voornamelijk jonge ren die bekend zijn met het iconische werk van Banksy. pstairs NOHERO Hengelosestraat 2/4, Delden Entreeprijs volwassenen: €12,50. Museum kaarten worden niet geaccepteerd. Openingstijden: woensdag tot en met zondag van 11 tot 17 uur Initiatiefnemer: Geert Steinmeijer Geopend: april 2018 Gespecialiseerd in: Niet van toepas sing. De persoon lijke smaak van Steinmeijer is de enige rode draad in deze bonte collectie. Aantal bezoekers sinds opening in april: 10.000 I lil] IA REA MOCO Honthorststraat 20, Amsterdam Entreeprijs vol wassenen: €13,50. Korting op vertoon Museumjaarkaart Openingstijden: zondag tot en met donderdag van 9 tot 19 uur; vrijdag en zaterdag van 9 tot 20 uur. Initiatiefnemers: Kim en Lionel Logchies Geopend: april 2016 Gespecialiseerd in: Moderne heden daagse kunst Aantal bezoekers in 2017: 400.000 ZATERDAG 10 NOVEMBER 2018 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 108