/inspraak 'Ik kijk met plezier terug op die affaires' BV DE LIEFDE Theo (58) heeft de afgelopen jaren de bloemetjes buitengezet, met instemming van zijn vrouw Dorine (55). 'Het was een heel kort gesprek. Dorine stond te strijken en ik had haar net gevraagd wanneer we weer eens tijd voor elkaar zouden maken. Wanneer we weer eens zouden vrijen. Want na ons derde kind was de seks al twee jaar praktisch nul. Ze antwoordde: 'Ik heb er gewoon geen zin in. De hele dag zitten de kinderen aan me, ik heb geen ruimte meer. Je moet geduld hebben.' 'Hoe lang dan?' vroeg ik. 'Tien jaar', bedacht ze heel snel. 'Tot ze naar de middelbare school gaan.' Ik voelde me enorm afgewezen, totaal de klos. Was dit de uitkomst van een gezin hebben? Toen zei Dorine: 'Je bent niet mijn bezit. Als je wilt kun je iemand anders zoe ken om het mee te doen.' En dat gaf opeens lucht. Ik wilde beslist niet weg; ik wilde leven met haar en de kinderen. Maar het kon, het mocht met iemand anders, en alleen die wetenschap haalde al veel druk van de ketel. Maar ik was ook moe, van het gezinsleven en van een volle baan. Bovendien was ik verlegen. Dus ik ben niet meteen het huis uitgerend om de buur vrouw te bespringen. Er gingen zelfs jaren overheen voor ik voor het eerst gebruik maakte van de ruimte die Dorine me had gegeven. Samen vreeën we geleidelijk ook weer wat vaker, maar het bleef een zeldzaamheid. En toen, voor mij volkomen onverwacht, werd ik op een feestje verleid door een kennis. Ze kwam naast me zitten, legde haar hand op mijn been. Ze keek me aan, lachte, en ik smolt. Dat ik kennelijk nog goed in de markt lag, was een fijn gevoel. We hebben een paar keer met elkaar in bed gelegen, maar daar is het bij gebleven. Zij voelde zich bezwaard vanwege Dorine. Die wist ervan en had er geen moeite mee. Mijn vrouw vond het in de eerste plaats belangrijk dat we het als gezin goed hadden. Uit elkaar gaan wilde ze niet. Ze zei: 'Mijn gescheiden vriendinnen hebben het ook niet beter.' Ik werd voor een tweede keer verleid, dit keer door een getrouwde collega. Ook in haar huwelijk was weinig erotiek. Jarenlang deden we het vaak en op allerlei verschil lende plekken. En toen kwam er nóg een vrouw bij, een bekende van de tennisclub. Ze vroeg of ik kinderen had. Of ik getrouwd was. 'Ja', zei ik. 'En dat blijft ook zo.' Deson danks werd het een affaire. Ze heeft me nooit gevraagd om weg te gaan bij Dorine, maar eiste wel een steeds groter deel van mijn tijd. Als ik halverwege de nacht bij haar weg wilde gaan, zei ze: 'Blijf toch, we liggen nog zo lekker'. Van een uitdaging werd deze affaire steeds meer een belasting. Op een gegeven moment heb ik het uit gemaakt. De getrouwde collega bleef mijn minnares. Intussen waren de kinderen groter en werd mijn geduld beloond. De relatie met Dorine bloeide in alle opzichten op. We maakten steeds vaker leuke uitstapjes en hadden veel meer seks. Mijn minnares trok zich terug - wat ik jammer vond, want ze is een erg aantrekkelijke vrouw. Maar sindsdien ben ik volledig monogaam. Tijd doorbrengen met Dorine vind ik het aller leukste. Zij is mijn thuishaven, mijn ware liefde. Ik heb mijn bekomst van affaires. Wat niet wegneemt dat ik later, als ik oud ben, met plezier zal terugkijken op die periode met drie vrouwen. Ik heb de bloe metjes goed buitengezet." 14 TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De achternamen van de Theo en Dorine zijn bij de redactie bekend. Wil je ook pra ten over je relatie? magazine@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103