Opgelich Zorg om spionage en hacken 'Miljonair' zou huis kope - Kies voor jezelf, reis met anderen k Neder landse werf aange klaagd voor dwang arbeid Komt Asia Bibi naar Nederland en waarom? Hoe lang zien we deze nog? Walcheren „Chinese bedrijven, die werkelijk met een rugzak vol staatssteun ko men, kunnen hier van alles", waar schuwt WD-minister Eric Wiebes van Economische Zaken. Volgens hem geeft het kabinet topprioriteit aan de aanpak van China. „Het ka binet is hier heel serieus mee bezig, met acht bewindspersonen, onder leiding van de premier." China koopt belangen in de Rot terdamse haven. Ook zijn Chinese staatsbedrijven zeer geïnteresseerd in Nederlandse technologische start-ups. In Europa hebben ze al bedrijven overgenomen die zich bezighouden met drones, scheeps- en vliegtuigbouw en militaire in stallaties. „Begin volgend jaar ko men we met een nieuwe China- strategie", aldus Wiebes. Open armen Die zet is opvallend, omdat vorige maand nog een Chinese topdele- gatie door het kabinet met open armen werd ontvangen. In het bij zijn van de Chinese premier Li Keqiang werd voor zo'n 7 miljard euro aan contracten gesloten met Nederlandse bedrijven. Toen al klonken waarschuwende woor den, onder meer van China-des- kundigen. „Nederland is supernaïef als het om China gaat", zegt GroenLinks- Kamerlid Tom van der Lee. Hij waarschuwt dat China in ons land bezig is met illegale zaken, zoals bedrijfsspionage en het hacken van digitale systemen. Van der Lee: „Voorkom dat Nederland met zijn kennis de volgende prooi van China wordt." Ook D66 is bezorgd. „We zijn nu bezig met de uitrol van het snelle 5G-netwerk in Nederland", aldus Kees Verhoeven van de regerings partij. „Onlangs heeft Australië het Chinese bedrijf Huawei verboden om 5G in zijn land op te tuigen. De Australiërs vrezen dat Huawei ge- Nederland is supernaïef als het om China gaat voelige informatie doorspeelt aan de Chinese inlichtingendiensten. Ook Nederland moet deze drei ging serieus nemen", vindt Ver hoeven. Ondertussen is Nederland volop bezig om een graantje mee te pik ken van de handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China. Ter wijl de Amerikaanse president Trump de economische macht van China probeert te breken, grijpt Nederland zijn kans. De vrees is dat China misbruik maakt van die opstelling en ervandoor gaat met waardevolle kennis en bedrijfsge heimen. P15 Jan Foudraine uit Goes zit in de put. Een 78-jarige oplichter die zich voordeed als miljonair zou zijn huis kopen. Het geld stond op een Amerikaanse rekening. Maar de betaling kwam niet en Foudraine bleef met stress, ruzies en financiële problemen achter. De dader waarop geen cent te verhalen valt, zit inmiddels in de cel voor andere oplichtingspraktijken. SGP en CU willen van godslastering beschuldigde vrouw uit Pakistan opvangen PI Het gaat slecht met de bruine kiekendief in Zeeland. En ook met veel andere broedvogels KRAS Singlereizen die je bewege Tot voordeel p.p Kras.nl/singlereizen I TOP 100 14°C Nieuwsmedia Si c? P3 Kabinet wil plan tegen kennisroof door China Het kabinet werkt aan een nieuwe strategie om risicovolle bedrijfsovernames en spionage door China tegen te gaan. Be windslieden maken zich ernstig zorgen over de toenemende in vloed van het communistische land op Nederland. Peter Winterman Den Haag -Tom van der Lee, Kamerlid GroenLinks CC a O ZEELAND 4 »P4 - -• ïs ZEELAND4 of bel 088-0885 886 Zie kras.nl/actievoorwaarden I ZIEKE MülS li vrijdag 9 november 2018 Wisselend pzc.nl bewolkt Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1