Raad kraakt plan parkeren Havendijk Bewoners balen van 15 meter hoge zendmast Kapelle strooit met moties 6 Oog voor bedrijven oesterputten Yerseke De bedrijven die op de Yersekse oesterputten zijn gevestigd, moeten tóch eigen parkeerplekken krijgen op de Havendijk. Dat vinden alle fracties in de gemeenteraad van Reimerswaal, bleek gisteravond tijdens de opinieraad. De fracties sturen daarmee wet houder Jaap Sinke terug naar de te kentafel, waar nu een heel lastige puzzel ligt. De raad vindt namelijk dat óók toeristen op de dijk moeten kunnen blijven parkeren. Al bijna drie jaar werkt de ge meente Reimerswaal aan een plan om de Havendijk opnieuw in te richten. Alle partijen lieten zich in grote lijnen lovend uit over het an derhalf miljoen kostende plan, maar vinden dat de onderne mers tekort worden gedaan. „On dernemers kunnen nu al hun eigen auto niet meer kwijt, omdat als ze even weg zijn er toeristen staan", zei Marjolein Sinke (PvdA). Ook Rien Sinke (SGP) vond dat er on voldoende rekening was gehouden met 'de mensen die hun brood moeten verdienen' op de oester putten. „We kunnen het maar één keer goed doen, het zou zonde zijn als we nu de verkeerde keuze ma- ken", vond Ida Sinke (VVD). Wethouder Jaap Sinke (SGP) voelde aanvankelijk niets voor ex clusief vergunnen van parkeer plaatsen aan ondernemers. „Dat doen we in geen enkel dorp voor ondernemers", zei hij maandag nog in de PZC. Olaf Buteijn (CDA) vond dat geen goed argument. „Want nergens in onze gemeente hebben we zo'n toeristische trekpleister als in Yerseke." Andries Jumelet denkt dat de gemeente een modus moet vinden om iedereen tegemoet te komen. „De parkeerdrukte het hoofd bieden zal nooit lukken op de Havendijk." Hij opperde om twee a drie parkeerplaatsen per bedrijf te reserveren. Wethouder Sinke hielp hem snel uit de droom. „Als we alle onderne mers twee parkeerplaatsen geven, zijn alle plekken aan de Havendijk al vergeven en kan er geen enkele toerist meer parkeren." Hij waar schuwde de gemeenteraad voor het gevolg van zo'n parkeerverbod, de hoeveelheden toeristen die Yerseke bezoeken moeten volgens hem niet onderschat worden. „We hebben zeker aandacht voor goede beweg wijzering naar de parkeerterreinen in de omgeving. Het gevaar is dat het een chaos in het dorp wordt." Een inspreker die 'weer een pest- bende, maar dan op nieuw asfalt' voorspelde, opperde een vergun ningsysteem voor bepaalde uren. Na 17.00 uur en in het weekend zouden de parkeerplekken dan bij voorbeeld weer kunnen worden ge bruikt door bezoekers van de ho reca op de oesterputten. Een aantal fracties reageerde hier enthousiast op. Wethouder Sinke heeft nog drie weken om uit te zoeken of dat mis schien dé oplossing is: dinsdag 27 november moet een definitief be sluit worden genomen over het herinrichtingsplan. De bekende argumenten als bloot stelling aan straling en waardever mindering van omliggende wonin gen, daar heeft Van der Horst het niet meteen over. Wel over hoe het ministerie van Veiligheid en Justi tie de 15 meter hoge telecommast zonder vergunning heeft kunnen plaatsen. En waarom bewoners daar vooraf niet over zijn geïnfor meerd. „Dat is toch vreemd?" Van der Horst heeft burgemees ter en wethouders van de gemeente Tholen schriftelijk om opheldering gevraagd. Tot nu toe zonder resul taat. En daar baalt ze van. Net als de bewoners uit de rest van de straat, die op de mast uitkijken. „We zijn hier absoluut niet blij mee en wil len weten hoe dit kan." Voor het plaatsen van de mast is volgens Van der Horst een vergun ning nodig. „Het gaat hier om een beschermd stadszicht. Dan is een vergunning vereist." Ze begrijpt niet waarom is gekozen voor plaat sing in het centrum, terwijl daar buiten, zoals op het bedrijventer rein, volop plek is. Zowel in de raadscommissie ruimte als in de gemeenteraad is gesproken over de zendmast in de Oostsingel. „Toch heb ik nog altijd geen reactie gekregen", zegt Van der Horst. „Inmiddels zijn we vier maanden verder. Wél zijn er twee raadsleden komen kijken. We zijn benieuwd hoe dit kan." Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen willen nog niet reageren, omdat ze eerst me vrouw Van der Horst en de ge meenteraad willen informeren. IN DE REGIO Bijeenkomst met Kamerlid Gedenkdag Bits, Bytes en Bewustzijn MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 7 november 2018 BE' Joeri Wisse Kruiningen A De belangen op de Ha vendijk zijn divers. FOTO MARCELLE DAVIDSE KAPELLE Acht moties kwamen er gisteravond aan te pas in de Kapelse gemeenteraad. Aanleiding voor die moties vormde de bespreking van de begro ting 2019 en de meerjaren raming 2020-2022. De on derwerpen van de moties liepen uiteen van het plaat sen van zonnepanelen tot het opnieuw onderzoeken van de bouw van een nieuw sportcentrum. Slechts één van de acht moties haalde de eindstreep. Als gevolg daarvan verdubbelt de ge meente Kapelle de capaci teit voor duurzaamheid. Het voorstel om de halve fte die de gemeente al in dienst heeft om te zetten in een hele, kon rekenen op een meerderheid. Alleen de SGP en CU waren tegen. Alle andere moties werden ingetrokken of wegge stemd door de raad. Bewoners van de Oostsingel in Sint-Maartensdijk kijken sinds kort uit op een 15 meter hoge zendmast. Terwijl daar geen ver gunning voor is verleend. „Zon der overleg of vooraankondiging stond die mast er ineens", zegt bewoonster Corrie van der Horst. Timo van de Kasteele Sint-Maartensdijk GOES De SP in Goes houdt vrijdag 9 no vember een bijeen komst over de re sultaten van de westerse interven- tiepolitiek in het Midden-Oosten. Het Westen steunt het Midden-Oosten al zeventien jaar in de hoop terrorisme tegen te gaan en politieke rust te creëren, maar heeft dit wel zin of trek ken we aan een dood paard? SP- Tweede Kamerlid Sadet Karabulut en Stichting Vluchtelin genhulp spreken hier over tijdens een bijeenkomst in Goes, Rommerswa- lestraat 1. De aan vang is 19.00 uur. KAPELLE De stichting 'Als kanker je raakt' houdt vrijdag 9 no vember de regio nale ontmoetings dag 'Rouw in mijn Hart' in Kapelle. Deze bijeenkomst is voor iedereen die een familielid, vriend(in), collega, naaste heeft verlo ren. ledereen is welkom, ongeacht achtergrond of le vensovertuiging. De samenkomst is van 10.30 tot 15.30 uur in Plein 5. Aanmel den: www.alskan- kerjeraakt.nl. KLOETINGE Yfke Laanstra (fu turist) geeft van avond een lezing over de invloed van computertechnolo gie op ons menszijn en onze werkelijk heid. Laanstra is initiator van het platform Soulvalley en de Holistic Hac king beweging. Plaats: Dorpshuis AMICITIA. Aan vang: 20.00 uur. Toegang: 9,- per persoon. YERSEKE De gemeente Reimerswaal heeft afgelopen maand een dwangsom opgelegd voor de verwaarloosde wo ning aan de Hartoogstraat in Yerseke (foto). In de gemeente staan diverse panden met ernstig achterstallig onderhoud; lege woningen of verwaarloosde tuinen. Dit kan overlast op leveren voor de omgeving of zelfs gevaarlijk zijn. „Eigenaren van zulke panden en percelen worden eerst aangeschreven. Een dwangsom wordt pas ingezet als dat niet heeft gehol pen." De eigenaar krijgt volgens de gemeente genoeg tijd om het perceel op te ruimen en de woning te laten voldoen aan de huidige eisen, foto joeri wisse COLIJNSPLAAT Voorstraat 45,12.00-18.00 uur: Maritieme leestafel; ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 12.00 uur: Seniorenmiddag m.m.v. Vlissingse zanggroep Zokan- took; GOES Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Singelstraat 5,14.00- 16.00 uur: Inloopsoos Vrou wengilde Goes; Zeelandhallen, 14.00-22.00 uur: Netwerk- beurs Contacta; HANSWEERT Zorgcentrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00-17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond; KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 20.00 uur: Lezing Yfke Laanstra, 'Bits, Bytes Bewustzijn'; KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+; RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00- 11.15 uur: Wandeling in groeps verband; THOLEN Oudelandestraat 11,10.00 uur: Thema-ochtend van de Vrijzin nige Geloofsgemeenschap Tholen met als thema pallia- tieve zorg door verzorgenden; YERSEKE Zorgcentrum Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidin gen door Oosterscheldemu- seum; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing. DWANGSOM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51