r Clubheid Katja ziet vereniging flink groeien m 11 Spektakel in Scheveningen 03 AMATEUR SPORT Hoe gaat het in zijn werk? VLISSINGENDe Red Buil Knock- Out is een groot spektakel. In totaal gaan er bijna rooo crossers tegelijk van start in de voor ronde. Vlak voor de Pier stuiven ze om 09.00 uur weg over een recht stuk van 2 kilometer. Over een bochtig traject langs de boulevard, met daarin een aan tal schansen, rijden ze dan terug. En dat een uur lang. De be ste 750 rijders plaat sen zich voor de fi nale, die om t3.30 uur begint en liefst twee uur duurt. Het is een uitputtings slag voor zowel de deelnemers als de machines. Naast Nancy en Ri- nus van de Ven, die beiden in de voor ronde vanaf de eer ste startrij mogen vertrekken, doen nog meer Zeeuwen mee in Schevenin gen. Onder hen zijn leffrey enDaniëlle van Kempen uit Oost-Souburg en Jordan-Lee van Maaren uit Vlissin- gen. sen", zegt hij. ,Je weet dat het ge vaarlijk is. Maar je wilt natuurlijk ook presteren. En als je niet pres teert, ben je nog chagrijnig ook. Ik sta er alleen nu wel iets anders in dan toen. Voordat ik dat ongeluk kreeg, kon ik absoluut niet accep teren dat anderen me voorbij rij den. Ik kon heel slecht tegen m'n verlies. En ging iets niet goed schiks, dan moest het maar kwaadschiks. Nu denk ik: Rinus, v je bent dertig en je hebt lang niks Vgedaan, het is logisch dat ande ren harder gaan. Dat vind ik niet Meuk en daar kan ik ook ziek van zijn, maar ik ga niks forceren. Ik I heb een gezin en een baan, ik heb nu meer verantwoordelijkhe den." Direct na die onfortuinlijke val in Stuttgart had Van de Ven een bijna-doodervaring. „Ik werd he lemaal rustig, mijn lichaam kon het allemaal niet meer aan en de pijn verdween. Ik kwam terecht in een witte tunnel en zag daar mensen in witte jurken. Sommi gen hadden een gezicht. Ik her- Ik kwam terecht in een witte tunnel en zag daar mensen in witte jurken kende duidelijk mijn oma. Ande ren hadden nog geen gezicht. Het was voor mij ook meteen duide lijk dat ik dood ging. Ik zei dat ook: ik ga dood." Van de Ven kwam er na een lange revalidatie weer bovenop en besloot: dit nooit weer. Na de Red Buil Knock-Out houdt hij er dus weer mee op, tot blijdschap van zijn omgeving. „Ik vind dat wel jammer, hoor", be kent hij. „Als topsporter was ik gewend om ergens naartoe te le ven en dat had ik dit jaar weer. Ik had niet altijd zin om te trainen, maar ik wist waarvoor ik het deed. Na 'Scheveningen' zal ik heus nog wel eens rijden, maar niet meer zoals nu." Het liefst zou de Vlissinger nog eenmaal een topresultaat neer zetten. Hij schat in dat hij bij de Red Buil Knock-Out bij de beste 25 kan rijden. „Kijk, ik kan niet een jaar lang trainen en dan geen doel hebben. Ik denk dat ik met de besten mee kan. Ik heb in elk geval geen zin om honderdste te worden. Als blijkt dat ik tien mi nuten voor het einde van de wed strijd ver achterop lig, stap ik uit." Hindernissen Van de Ven is benieuwd naar het precieze parkoers. Die heeft een lengte van vierenhalve kilometer en er zitten tal van lastige hin dernissen. „Twee jaar geleden waren het boomstammen. Ik heb geen idee wat ze nu weer hebben verzonnen." De Yamaha-rijder heeft meer maals getraind in Duinkerken, sa men met zijn zus. Daar kon hij wel uit de voeten. „Maar dan zei Nancy tegen me: 'Wacht maar tot de Red Buil Knock-Out.Zij kan het weten, ze heeft 'm al twee keer gereden." Wanneer we een avondje meekij ken bij haar vrijwilligersactivitei- ten in de gymzaal van Borssele vallen meteen de positieve reac ties van de deelnemers op. Uit de ene hoek klinkt, 'Ze zet zich 100 procent in voor onze vereniging' en een groep andere dames is het met elkaar eens, 'Katja verdient het om een keer aandacht te krij gen voor al haar enthousiasme en medewerking, ze is een geweldige docent'. Sinds tien jaar is Schikker be trokken bij de sportvereniging. Naast het verzorgen van sportles sen vervulde ze lange tijd een be stuursfunctie. Dat ze niet te be roerd is haar handen uit de mouwen te steken, bleek wel toen de gym club voor ouderen zonder docent kwam te zitten. „Er werd niemand gevonden, I dus heb ik het zelf op gepakt", vertelt ze alsof dat de normaalste zaak van de wereld is. „Dat uurtje extra in de week is voor mij geen probleem en bovendien vind ik het belang rijk dat ook de senioren in bewe ging blijven." Van de keuze les te geven aan ouderen heeft ze zeker geen spijt. „Het is persoonlijk, gezellig en ef fectief. Wekelijks zijn er tien ou dere dames die al jaren trouw de lessen bezoeken. Ik probeer iedere keer een andere invulling te ver zinnen, maar ze zijn altijd en thousiast. We maken een hoop lol en het is voor mij een feest om de sportlessen te geven. Er zitten vrouwen tussen van 89 jaar. Zo zie je maar, ook op hoge leeftijd is sporten mogelijk." PROCEDURE Schikker benadrukt dat finan ciën nooit een belemmering mo gen zijn om te kunnen sporten. „Door het organiseren van een jaarmarkt en een evenement als een oliebollenverkoop slagen we erin de contributie laag te houden. Op die manier is het bij onze club voor vrijwel iedereen mogelijk om lid te worden." Dansmarieke Van jongs af aan is Schikker bezeten van sport. Eerst in haar geboorteprovincie Limburg als 'dansma rieke' (iemand die mar- y cheert tijdens de Carnavals feesten) en later zat ze onder an dere op voetbal, judo en fitness. Toen Schikker begon met haar vrijwilligerswerk, telde de sport vereniging Borssele tussen de 20 en 30 leden. Inmiddels is dat aan tal tot boven de 100 gestegen. „Als één schaap over de dam is, volgen er meer. Door mond-tot-mond- reclame is de vereniging langzaam groter geworden", vertelt ze be scheiden, zonder zichzelf op de borst te kloppen voor haar grote inbreng in de groei van de vereni ging. Voorlopig hoeft de club niet te vrezen dat Schikker er mee op houdt. „Wat ik doe, is veel te leuk, dus ik denk nog lang niet aan stoppen." woensdag 7 november 2018 GO 's werelds besten - Rinus van de Ven (30) FOTO ROBIN UTRECHT ffé De inbreng van vrijwilligers in de amateursport is cruciaal. Dat is bij de bloeiende Sport vereniging Borssele niet an ders. Één van die vrijwilligers die onmisbaar is voor de club is de 46-jarige Katja Schikker. Ze verzorgt meerdere sportlessen voor volwassenen en senioren en is daarnaast de drijvende kracht achter de jaarmarkt in het dorp. Hans Puik Borssele CLUBHELDEN VAN DE Elke sportvereniging heeft ze: helden die al hun vrije tijd in de club steken, maar het liefst op de achtergrond blij ven. Die enthousiaste vrijwil ligers verdienen een podium. Stem ook! Heeft jouw club ook een echte clubheid? Laat het ons weten! Ga naar www.pzc.nl/clubhelden en stem op jouw held. Wie weet wint jouw club dan wel 10.000 euro. Als je nu stemt, maak je zelf kans op een lo- tenpakket van Nederlandse Loterij t.w.v. 50 euro. Stem men kan t/m 30 november. Katja Schikker zet zich al jaren in voor Sportvereniging Bors sele. Zij is daarom genomineerd voor clubvrijwilliger van het jaar 2018. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43