78-jarige Goese oplichter mag cel in Zeehondjes kijken op nieuw belevingspunt Waterstof lek: een ton boete voor Eastman 4 ONGEVAL WEMELDINGE Zijn auto is vernield, z'n vrouw en dochter hebben verwondingen opgelopen, maar de 55-jarige Jan de Vos beseft dat het horror ongeluk van afgelopen weekeinde in Wemeldinge nog veel slechter had kunnen aflopen. De BMW waarin zij zaten werd op de Steldijk van voor tot achter doorboord door twee houten balken. „Dit had nooit mogen gebeuren." Twee dagen na het bi zarre ongeluk is de grootste schrik wegge zakt. Van een shock is geen sprake. De We- meldingenaar durft zijn verhaal, nuchter als hij is, eerlijk te vertel len. „Ik heb me laten opfokken door een andere automobilist en dat is verkeerd afgelopen." „Ik reed de Binnendijk op en zag honderd meter achter me een auto rijden. Die kwam op een gegeven moment zo dichtbij dat ik zijn koplampen niet eens meer kon zien. Hij begon te seinen en te toe teren waardoor ik geïrriteerd raakte. Bij een vluchtheuvel op de dijk vloog die wagen me voorbij. De bestuurder toeterde weer, deed zijn knipperlichten aan en trapte zelfs op de rem. Daarna gaf hij gas en ging ervandoor." De Vos reageerde meteen. „In een vlaag van verstandsverbijste ring dacht ik: ik ga er achteraan. Ik gaf gas, belandde in de berm en raakte toen de macht over het stuur kwijt." De blauwe bolide klapte tegen een houten hek, waarvan twee dikke palen de auto vanaf de voorzijde binnendron gen. Wonder boven wonder werd zijn vrouw, die naast hem zat, maar licht geraakt. Dat gold ook voor hun dochter op de achter bank. „Mijn vrouw zat bekneld en Mijn vrouw is terecht boos op me en ik heb natuurlijk ook een schuldgevoel schreeuwde het uit van de pijn. Mijn dochter was ook gewond, maar kon net als ik zelf uitstappen. Ik heb mijn telefoon gepakt en 112 gebeld." Hulpdiensten waren er snel bij. Brandweerlieden knipten de auto open om De Vos' vrouw te kunnen bevrijden. De weg was uren dicht. De Vos zelf maakte dat allemaal niet mee omdat hij voor een ademanalyse was meegeno men naar het politiebureau. Hij had alcohol gedronken, maar niet meer dan toegestaan. In het zie kenhuis werd hij geconfronteerd met de verwondingen van partner en kind. „Mijn vrouw heeft een gebroken knie en gebroken ribben, van mijn dochter is haar boven arm gebroken." De Vos, vader van drie kinderen, realiseert zich goed wat er had kunnen gebeuren. „Het scheelde een paar centimeter of ik had mijn vrouw en dochter moeten weg brengen. Mijn vrouw is terecht boos op me en ik heb natuurlijk ook een schuldgevoel. Iedereen weet dat je je niet moet laten lei den door een ander en toch is het gebeurd. Ik ben er ingetrapt. Ach terafis het makkelijk praten, dit had natuurlijk nooit mogen ge beuren. Ik zit voor mijn werk veel op de weg en zie mezelf niet als een agressieve rijder. Ik ben ook maar een mens, die op een be paalde situatie heeft gereageerd." Spies Foto's en video's van de vernielde BMW hebben veel indruk ge maakt, zo weet De Vos. Op social media regende het reacties over 'engeltjes op de schouders', maar ook over het gevaar van de houten afrastering langs de weg. De Vos: „Zoals die vangrail nu is aangelegd, kan die als een spies werken. Dat is nu wel gebleken. De burgemeester heeft contact met ons gezocht en verzekerd dat er door dit ongeluk naar die vang rail zal worden gekeken. Daar ben ik blij om. Het herstel van mijn vrouw en dochter is nu het aller belangrijkst. We moeten verder. Misschien kom ik over als een koele kikker, maar dit is natuurlijk wel een harde les voor me. We zijn door het oog van de naald gekro pen. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 78- jarige oplichter J. de K. uit Goes een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan twee maan den voorwaardelijk, opgelegd. De K. probeerde dit jaar een echtpaar uit Goes dat hun huis te koop had gezet, op te lichten. Het stel ging daardoor voor ongeveer 30.000 euro het schip in. De vier maanden onvoorwaar delijke celstraf die gisteren zijn opgelegd, heeft De K. inmiddels al uitgezeten. Hij moet alsnog vijf maanden en twee weken 'zitten', door eerdere vonnissen. Verder komt De K. onder toezicht van de reclassering en moet hem 'finan cieel beheer' worden bijgebracht. Het vonnis was conform de eis. De K. probeerde dit jaar een Goes' echtpaar op te lichten. Hun huis stond voor 355.000 euro te koop en De K. meldde zich als ko per. Alleen moest het geld uit het buitenland komen, beweerde hij. Als 'bewijs', liet hij de verkopers een document zien waarop stond dat hij miljoenen op zijn reke ning had staan. Betaling bleef echter uit. De koop van een nieuwe woning door het stel moest worden geannuleerd, en daarvoor kregen ze een boete van ongeveer 30.000 euro. RILLAND De zeehondjes op de zandplaten tussen Rilland en Waarde zijn straks nog beter te bekijken. De provincie Zeeland legt op de dijk bij de Zimmer- manweg een 'belevingspunt', compleet met verrekijkers aan. Aanleiding is de aanleg van in totaal elf strekdammen in de Westerschelde. Die moeten er voor zorgen dat de slikken en schorren niet verder afkalven. Acht strekdammen komen bij Bath, de drie andere worden ter hoogte van veredelingsbedrijf Limagrain aangelegd. De provincie trekt 100.000 euro uit voor het belevingspunt nabij het schor van Waarde, dat meteen cadeau wordt gedaan aan de gemeente Reimerswaal. Reden is dat zowel de provincie als waterschap Scheldestromen het niet als hun taak zien om be- levingspunten te onderhouden en beheren. Wethouder Kees Verburg (PvdA, toerisme) vindt het geen probleem de kosten op zich te nemen. „Het belevingspunt wordt gemaakt van beton en staal, daar is niet veel onderhoud voor nodig." Desondanks trekt de ge meente Reimerswaal 500 euro per jaar uit. „De dijk wordt al leen maar aantrekkelijker voor wandelaars en fietsers." DEN BOSCH Kunstharsfabri kant Eastman Chemical in Mid delburg heeft gisteren van de rechtbank in Den Bosch een boete gekregen van 100.000 euro, waarvan 30.000 voorwaardelijk. De boete is het gevolg van een incident waarbij zes kilo water stof ontsnapte. Dat leidde met een tot een explosie en brand bij de fabriek. „Het leek wel een vlammenwerper die maar bleef blazen", zei één van de twee ope rators die bij het lek stonden. De waterstof ontsnapte vlak boven zijn hoofd. Dat kon gebeuren doordat een afsluiter niet goed dicht zat. Niemand raakte ge wond. Eastman had het lek met een moeten melden bij de omge- vingsdienst, maar liet dat na. De rechtbank veroordeelde Eastman ook, omdat het niet goed was omgegaan met een wijziging in het leidingsysteem. Dat was niet op de werkinstructies terecht ge komen en er werd ook onvol doende voorlichting over gege ven aan de operators. De rechtbank benadrukte dat Eastman momenteel samen met de overheid maatregelen heeft getroffen om herhaling te voor komen. De straf is iets lager dan de eis van 130.000 euro, waarvan 30.000 voorwaardelijk. woensdag 7 november 2018 GO Bestuurder:'Ik heb me laten opfokken' Jan de Vos op de plek des onheils. FOTOMARCELLEDA- VIDSE P ill De vangrail doorboorde de auto volle dig. FOTO HV ZEELAND Eldridge Pentury Wemeldinge -Jan de Vos Op de zandplaten in de Westerschelde zijn vaak zeehonden te spotten, zoals hier bij Vlissingen. archieffoto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36