WwÊBS m mm rjp - Beleef het ultieme kerstgevoel rULTUUR 29 INTERVIEW LONE VAN ROOSENDAAL <$$m ÓV«- «V Billy de Palma heet ze, het nieuwe serpent van Meerdijk dat gis teravond voor het eerst opdook in Goede Tijden Slechte Tijden. Een keiharde zakenvrouw die via de kunsthan del Ludo Sanders - ook niet be kend als barmhartige Samaritaan - vraagt haar te helpen in de schim mige wereld achter haar patat imperium. Daar moeten we het even bij laten, aldus soapdebu tante Lone van Roosendaal (49). Ze is bekend van Verliefd op Ibiza en tal van musicals als Mamma Mia! en momenteel Expeditie Eiland. „Ja, ze is iemand die over lijken gaat." „Dat was niet de reden dat ik nee zei. Ik werd tien jaar geleden ge peild of ik een nieuwe slechterik wilde spelen, maar ik was toen al een vrouw 'met een randje' in de serie Voetbalvrouwen. Het leek me niet goed om alleen maar in de bitch-hoek te opereren. Ik wil altijd mijn veelzijdigheid laten zien. Nu ben ik er helemaal aan toe. Ik kan me overigens wel herinneren dat op de Kleinkunstacademie inder daad op een andere manier werd gekeken naar GTST. Net als spelen in commercials, dat deed je ge woon niet. 'Dat is geen kunst en düs verkwansel je je talent'. Dat roep je als je jong bent en denkt dat de hele wereld op je zit te wachten. Ik stond er altijd wel voor open hoor. De grap is dat op een zeker moment iedereen van mijn opleiding weieens in GTST voorbijkwam, behalve ik!" Mijn tegenspelers worden steeds vaker gecast om hun bekendheid. Daar word ik verdrietig van „Dit klinkt een beetje als oma ver telt, maar dat neerkijken gebeurde vooral in een tijd waarin alles kon, overal geld voor was. Soapseries en musicals, waar ook op werd neer gekeken, waren toen vrij uitzon derlijk. Het veranderde tijdens de crisis. Men werd nederiger. Je was blij dat je gewoon werk had." „Ik dacht: dat wordt fabriekswerk. Ik stap op een rijdende trein en die rijdt héél hard. Ik hoopte dat mijn geest het allemaal kon bijbenen, ik ben een chaoot van mezelf. Wat me verbaasde, is dat er toch ruimte is voor discussie. Ik vroeg wel eens: 'Is het niet logischer als...' Of: 'Is het niet spannender om...' De ruimte is beperkt, maar er wordt wel naar je geluisterd. Ik had het vooroordeel dat het iedereen wel aan z'n reet zou roesten of iets wel of niet logisch was. Toen ik vroeg of mijn personage wel haar eigen boodschappen zou doen, werd voor die scène een acteur geregeld die als bodyguard mee de super markt inging." „Het was bijna verontrustend hoe prettig dat was, haha. Ik miste het niet eens zo. Daar moet ik bij zeg gen dat het musical- en theater landschap er de laatste tijd niet veel gezelliger op wordt. Alles gaat om kaartverkoop en mijn tegen spelers worden steeds vaker gecast om hun bekendheid. Daar word ik verdrietig van, omdat de kwaliteit er met regelmaat bij inschiet. Het is ook een vorm van broodroof. Opgeleide, goede mensen zitten soms thuis. Het publiek is snel te vreden, is de gedachte. Volgens mij klopt dat niet. Op de lange ter mijn wint kwaliteit altijd." „Nee hoor, werken geeft ook structuur aan mijn leven. En hoe wel ik gelukkig nog steeds aan de bak kom, kan ik niet eisen dat ik bijvoorbeeld geen musicals meer doe zonder livemuziek. Zoveel keuze heb ik nou ook weer niet. Als je zegt dat er over tien jaar niks meer voor me is, vind ik dat niet zo'n rare gedachte meer. En nee, dat zeg ik niet uit verbittering." 1 JB TOT 50% KORTING ^.concer Bestel nu tickets op pzc.nl/christmascarol woensdag 7 november 2018 M Lone van Roo sendaal (midden) speelt Billy de Palma in GTST. Naast haar Dilan Yurdakul en Erik de Vogel, fotortl f «in Lone van Roosendaal speelde in musicals, films en dramaseries, maar een soapserie stond nog niet op haar cv. De reden dat ze nu, in tegenstelling tot tien jaar geleden, wel ja zei tegen GTST, is vooral de kans om een kreng van een wijf te spelen. Gudo Tienhooven Je sloeg een eerder aanbod om in GTST te spelen af. Omdat er in de 'serieuze acteerwereld' wordt neergekeken op soaps? Dat neerkijken, is dat veran derd? Wat verraste je het meest aan acteren in een soapserie? Je hebt vorig jaar voor het eerst in je carrière een periode niet gewerkt. Hoe beviel dat? Je suggereert het voortaan rus tiger aan te doen. Ontsnap aan de dagelijkse realiteit en duik in een wereld vol sprookjesachtige muziek die door Europese top musici wordt vertolkt. De kerstconcerten, die dit jaar de titel A Christmas Carol Concert' hebben meegekregen zorgen al jaren voor volle zalen door heel Nederland. De kwaliteit is dan ook ongeëvenaard en sluit aan bij de stijgende populariteit van klassieke muziek. A Christmas CaroL Concert' is een hommage aan de meest popuLaire en bekende kerstklassiekers en daarmee een feest der herkenning. Er is dit jaar fors geïnvesteerd in een nog intensere kerstbeleving die het publiek van de eerste tot de laatste minuut meeneemt naar een droomwereld volledig in het teken van de feestdagen. Vanaf 9 t/m 17 december in o.a. Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Oudenbosch, Apeldoorn en Groningen. v *Prijzen zijn inclusisf SBrvicskostsn sn BxclusiGf tronsoctiBkostGn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29