28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV De arbeid die zij verricht-ik moet er niet aan denken, die verzet ik niet eens in een week Quote van de dag De tv-kijker heeft het niet altijd mak kelijk, maar laten we vandaag eens aan de presentatoren denken. Die stumperds zijn ook niet te benijden. Leuk hoor, zo'n contract bij een commerciële zen der, maar op een dag ben je onvermijdelijk aan de beurt voor het K-klusje van het jaar. Zo noemen de bazen het natuurlijk niet. Die kijken wel mooi uit. Die reppen van een spannend nieuw format, spraakmakend ook, beetje ondeugend, voor mensen die sterk in hun schoenen staan. Nicolette had interesse, aan Beau hadden ze gedacht. Maar weet je, ze gunnen het jou. Want ja, jij hebt toch dat contract, en jij had de afgelopen tijd niet zo heel veel te doen. Ze letten er natuurlijk op dat laatste zinnetje niet al te dreigend te la ten klinken, maar als betrokken ster voel je donders goed dat nee zeggen geen optie is. Tenminste, als je niet binnenkort als de vol gende Dennis Weening op de keien wilt be landen en toezien hoe een jongere en blon dere dame jouw plek inneemt. de nieuwste datingshow UndressforLove. En mag je vragen stellen als 'hoe vaak heb jij nou drie naakte vrouwen voor je gezien?' en 'wat doet dat met je?' Trippelend op naald hakken doe je krampachtig je best je te ver beelden dat je de nieuwe Linda de Mol bent, precies waar je als jong meisje van droomde. Dit programma hoeft heus niet het eind van je carrière te zijn. Wendy van Dijk begon ook ooit met mensen op straat eikaars bil spleet te laten uitlikken voor ïooo gulden. Dus lachen nu, de stralendste glimlach die je in huis hebt. Je bent niet voor niets ook actrice. En hé, jij hebt de mensheid een dienst bewezen. Er zijn toch maar mooi twee zoekende singles aan elkaar gekoppeld die een avondje uit mogen. Dat die stakkers elkaar nu al niets meer te vertellen hebben en ongemakkelijk in eikaars neusgaten staan te staren, uit angst hun blik af te laten dwa len naar blote borst of piemel, merk je niet. Jij bent alleen maar opgelucht dat je het einde van de show hebt gehaald. De dag na uitzending bleek de corvee beurt bekeken door een schamele 344.000 mensen. En volgt de gewetensvraag: ben je teleurgesteld of stiekem heel erg blij, Lieke? Wat gaaf, Fleetwood Mac sluit volgend jaar Pinkpop af! Maar zonder frontman Lindsey Buckingham. Is het optreden zonder hem nog wel wat waard? Radiomaker Erik de Zwart over bands die in een gewijzigde samenstelling toerden - met wisselend succes. HHB: volop vrouwen FLEETWOOD MAC Een paar jaar geleden, vertelt Erik de Zwart, zag hij Fleetwood Mac al eens optreden zonder Lindsey Bucking ham. De producer, gitarist en zanger had weer eens hoogoplopende mot met de overige bandleden, onder wie zijn ex-vrouw Stevie Nicks en ging een tijdje his own way. De Zwart: „Al met al vond ik dat optreden best aar dig. Een paar jaar later was Bucking ham weer in genade aangenomen en zag ik ze in de volledige bezetting. Toen hoorde ik: dit is toch wel een paar tandjes beter dan Fleetwood Mac zonder Buckingham." DI-RECT Vier Haagse tieners vormden sinds eind vorige eeuw Di-rect, scoorden met Inside my head een dijk van een hit en schurkten met de volgende single, Free, en in 2007, A good thing, twee keer tegen een nummer ï-note- ring aan. Na tien jaar verliet Tim Ak kerman in 2009 de band, waarna de overgebleven leden een door BNN uitgezonden zoektocht naar een nieuwe frontman begonnen, onder de titel Wie is Di-rect? Het antwoord: Marcel Veenendaal en hij bracht een fris geluid mee, al blijven nieuwe hit noteringen vooralsnog uit. Begin vol gend jaar begint de formatie met een nieuwe theatertour. De Zwart: „Mu zikaal gezien vind ik het echt een vooruitgang, Di-rect met de andere zanger. Ze klinken beter dan vroeger." THE ROLLING STONES De Zwart is heel duidelijk: zonder Mick Jagger of Keith Richards be staan de Stones niet meer. Dat is als abrikozenjam zonder abrikoos, als een file zonder auto's, als een kermis zonder schiettent: onmogelijk. Maar The Rolling Stones zonder Bill Wy- man, dat kan dus prima. Een kwart eeuw geleden stapte de bassist, alias de 'Stille Stone' uit de band die nog altijd legendarische concerten geeft. De Zwart: „Dat van de Stille Stone sloeg alleen op zijn optredens, want daar speelde hij alleen zijn partijtje en deed hij verder niets. Maar in interviews sloeg hij vaak nogal wild om zich heen, ook over de andere bandleden. Zij vonden zijn vertrek niet erg en de fans kennelijk ook niet." UB40 Als Bert van Leeuwen ooit plannen heeft om zijn Familiediner-limousine naar een ander land te laten rijden, dan zou hij Engeland kunnen over wegen. Daar moeten de broers Ali en Duncan Campbell heel wat bespre ken, willen ze hun diepgaande con flicten ooit oplossen. Beiden hebben ze hun eigen UB40 na een reeks on navolgbare rechtszaken. De Zwart: „Ik ben bij twee optredens van de groep van Ali Campbell geweest en dat is echt prima. Maar ik geloof di rect dat de muziek van die andere UB40 ook dik in orde is. UB40 is na melijk echt niets-aan-de-hand-reg- gae, daar kan je met de beste wil van de wereld niets aan verkloten." Middagshow voor Genee —Acteur Thijs Römer in Volle Zalen over zijn vriendin, ballerina Igoné de woensdag 7 november 2018 Fleetwood Mac, hier nog mét Lindsey Buckingham, tweede van rechts, fotoap Verder zonder de zanger Kan dat? Rotklusje En zo sta je dus ineens in een tv-studio vol naakte mensen, onder de mom van TELEVISIE Tien van de vijf tien deelnemers aan het nieuwe seizoen van Heel Holland Bakt zijn vrou wen. Er komt een aflevering meer dan vorige jaren. Na die eerste selectie (9 december) blijven er nog tien kandidaten over. Jeroen Schmale Di-rect, de Stones en UB40 traden op in verschillende samen stellingen. FOTO'S PAULBER GEN.NICBOTHMA RADIO Wilfred Genee maakt vanaf ja nuari vier dagen per week een middagshow op Radio Veronica. Rick Romijn en Niels van Baar- len, nu nog de sidekicks van Edwin Evers, schuiven aan bij Veronica Inside het zusje van het tv-pro- gramma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28