t, ...op dezelfde dag Mark Harbers piekert niet over nieuw kinder- pardon Plan VVD overal weggehoond Walcheren GELD Sanne zegt 'Nee' tegen merkkleding 'Euthanasie wet moet juist strenger worden Volgens Dijkhoff is de bouw van kerncentrales onontbeerlijk om de klimaatdoelen van Parijs te halen. De grote energiebedrijven fileren dat idee. Zij zeggen dat het commer cieel totaal onrendabel is en dat er in Nederland geen draagvlak voor is. De Zeeuwse energiemaatschappij PZEM, voor 70 procent eigenaar van de kerncentrale in Borssele, is juist blij met de heropening van het de bat. „De kerncentrale draagt al 45 jaar 4 procent van de C02-vrije elektriciteitsproductie in Nederland bij", zegt algemeen directeur Frank Verhagen. „Vanuit het klimaatbe leid ondersteunen we kernenergie, naast zon en wind, als essentieel on derdeel van de toekomstige ener giemix." Dat betekent niet dat PZEM op eigen houtje begint aan een tweede kerncentrale, onder streept hij. Door de lage energieprij zen draait de centrale sinds 2015 ver lies. De provincie en Zeeuwse ge meenten - aandeelhouders van PZEM - willen juist een oplossing voor 'Borssele'. Voor een tweede centrale krijgt niemand bij de aan deelhouders de handen op elkaar. Kennis Verhagen vindt dat de bouw van kerncentrales op landelijk niveau moet worden geregeld. PZEM en EPZ, de exploitant van de kerncen trale, kunnen wel de expertise leve ren. „Wij hebben heel veel kennis over kernenergie in huis." De gemeente Borsele zegt niet bij voorbaat nee tegen een nieuwe kerncentrale. „Stel dat een verzoek ons bereikt, dan zullen we daar in eerste instantie niet onwelwillend tegenover staan", zegt burgemees ter Gerben Dijksterhuis. „Ik denk daarbij ook aan de werkgelegenheid die het met zich mee brengt." Net Je kunt niet zomaar zeggen dat er hier nog voldoende draagvlak is als Verhagen vindt hij Borssele de meest aangewezen locatie. „Dat zou ik logisch vinden, omdat wij de er varing hebben en de infrastructuur, zoals een spoorverbinding en de Covra." Zelf onderneemt de ge meente geen actie. „Ik vind het wel belangrijk dat de discussie op basis van feiten wordt gevoerd. Als we daar een bijdrage aan kunnen leve ren door politici te laten zien hoe zo'n centrale in elkaar zit, dan doen we dat met alle plezier." Jaap Francke, secretaris van de dorpsraad, weet niet of Borssele een nieuwe centrale zal omarmen. „Daarvoor is het nog te vroeg." Het argument dat de bewoners toch al gewend zijn aan een centrale, gaat niet zonder meer op. „De tijden zijn wel veranderd. Je kunt niet zomaar zeggen dat er hier nog voldoende draagvlak is." P4 en ZEELAND 2 14°C Nieuwsmedia Het roer om? Zo doe je dat! P20 »P3 »P8 Scholieren doen gretig mee aan Merkloze Dag tegen logo-gekte Hoogleraar Paul Frissen pleit voor straf bij hulp bij zelfdoding Alleen maar in Zeeland steun voor Borssele 2 Zeeland staat open voor de komst van een nieuwe kerncen trale. Landelijk wordt het plei dooi van VVD-leider Klaas Dijk- hoff juist weggehoond. Rolf Bosboom en Frank Balkenende Borssele - Jaap Francke, dorpsraad woensdag 7 november 2018 Geleidelijk meer bewolking pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Het was gisteren een dag om te koesteren. Wat het weer betreft dan. Terwijl in Zierikzee Anja van der Vordt in T-shirt oliebollen ver kocht aan Cas en Puk, lepelden Jayla Geuze (rechts op de foto onder) en Emmie de Jong wat verderop een ijsje weg. Het was we derom een weerrecord. Nooit was warmer op 6 november. In West- dorpe steeg het kwik tot 20,4 graden en dat was een evenaring het landelijke record uit 1955. Toen werd het in Maastricht net zo warm. Het was voor het eerst dat in Zeeland in november een officiële warme dag (boven de 20 graden) werd gemeten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1