Minister: ooit weer een soort Stint de weg op 088 - 70 70 600 Mobiele wasservice is voor daklozen mentale opkikker EXTREEM LAGE PRIJZEN! Canarische Eilanden Madeira Van Italië naar Dubai 12 BRISBANE Een gratis mobiele wasservice voor daklozen met speciaal ontworpen wasvoer- tuigen begint wereldwijd aan te slaan. Twee Australische jongens za gen vier jaar geleden een gat in de markt en bouwden een busje om tot een speciaal wasvoer- tuig, met een wasmachine en een droger aan boord. Met het busje reden ze naar parken en kerken om daklozen de gelegen heid te geven om hun kleren te kunnen wassen. Volgens Lucas Patchett, mede-oprichter van dit Orange Sky, profiteren de daklozen die gebruik maken van de service niet alleen van een verbeterde hygiëne, maar geeft het hen vooral ook een mentale opkikker. „Het wassen en drogen van kleren duurt zo een uur. In die tijd blijven de mensen meestal rondhangen en dan begint het gesprek", zegt Patchett. „Deze mensen worden 99 procent van de tijd gene geerd op straat. Hier hebben ze de mogelijkheid om weer meer in contact te komen met de maatschappij." Het idee is overgenomen in meerdere steden ter wereld. Orange Sky is afhankelijk van donaties. De bewindsvrouw zei het 'zeer wel mogelijk' te achten dat er in de toekomst weer een elektrische bolderkar zoals de Stint de weg op kan, weliswaar in aangepaste vorm. In september kwamen vier kinderen om het leven toen een Stint in Oss met een trein botste. Onder meer de PvdA wil nu zo snel mogelijk de resultaten zien van een onderzoek dat TNO uit voert naar de veiligheid van de Stint. Die worden verwacht rond de jaarwisseling, maar ook de rege ringspartijen eisen dat Van Nieu wenhuizen het onderzoeksinsti tuut tot haast maant. Binnenkort houdt TNO in ieder geval gesprekken met experts over mogelijkheden om het onderzoek te versnellen. Want iedereen wil een betere en veiligere versie van de Stint zo snel mogelijk weer de weg op hebben, bleek gisteravond. „We gaan niet wachten tot Sint- Juttemis", aldus het CDA. De Bilthovense fabrikant van de Stint maakte gisteravond bekend dat hij zijn faillissementsaanvraag heeft ingetrokken. Edwin Renzen wacht na overleg met zijn advocaat eerst de lopende procedures over de elektrische bolderkar af, het hij weten aan RTV Utrecht. Hij voert de discussie in de Tweede Kamer aan als argument om het faillissement nog even uit te stellen. Vandaag zou de recht bank zich uitspreken over het fail lissement van het bedrijf. „Het hoeft nog niet over te zijn. Er is geen geldschieter, er zijn wel veel aanbiedingen." Als de situatie zo blijft, sluit Renzen een nieuwe faillissementsaanvraag niet uit. In het debat was er wederom de nodige kritiek op de minister. Ze ging vorige week al publiekelijk door het stof, omdat ze heeft ver zuimd de Kamer volledig te infor meren op dit dossier de afgelopen maanden. Van een motie van wan trouwen was geen sprake meer. Volgens PW-Kamerlid Van Aalst had de verkeersminister al vanaf het moment van het ongeluk de Stint, op 20 september, van de weg moeten halen. „Het was al duidelijk dat er geen goed toezicht was op dit wagentje, ze had gelijk moeten ingrijpen." De minister is ook volgens GroenLinks de afgelo pen jaren niet actief bezig geweest met handhaving. Verder begrepen alle partijen het besluit om de Stint snel van de weg te halen. PvdA'er Van Dijk: „Er moeten wel oplossingen komen voor verblijven. Dit kan leiden tot financiële problemen, wat kan het kabinet hierin betekenen?" Eind volgende week komen par tijen die betrokken zijn bij de kin deropvang samen om te spreken over de gevolgen van het Stint-ver- bod voor de branche. reizen «nl buitenhut v.a binnenhut v.a. woensdag 7 november 2018 Tijdens het wasuurtje is er tijd voor contact, foto orange sky Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen sluit een terug keer van de Stint op de weg niet uit. De fabrikant van de Stint, zo bleek gisteravond, heeft zijn faillissementsaanvraag voorlo pig ingetrokken. Edwin van der Aa Den Haag Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen. fotoanp korting zie sfipreizen.nl/cralsb zie sfipreizen.nl/crclib IV /o korting Vaart u met ons mee? Semi All Indusive Inclusief vliegreis transfers Fooien/dranken t.w.v. €185 p.p. Tip: Verleng uw cruise tot 4 nachten in Maspalomas Prachtige cruise tegen een waanzinnige lage prijs! Vertrek dec. 2018 t/m mrt. 2019 Laatste 28 plaatsen! Nog geen €62 per dag! O.a. Jordanië, Israël Oman Cultuur historische gebouwen Mysterieuze rotsstad Petra Extra hotelnacht in Dubai Vertrek op 2 december 2018! VcrQuj OV^-S Ook Op Q >«WLS» V W- 8-daagse cruise per 4* AIDAstella 22-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reisvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. 659

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12