Britten zouden nu vóór EU kiezen Kies voor jezelf, reis met anderen EUWS 11 Kras.nl/singlereizen voorbeeld. De Democraten zullen vandaag, met de uitslag van de midterms in de hand, moeten be palen of die radicale koers ook deel van de partijlijn wordt. Ocasio, die delen van The Bronx en Queens vertegenwoordigt, is de anti-Trump. De jonge socialist die haar campagne deels in het Spaans voert, tegenover de be jaarde opperkapitalist Crowley, die de held van boze blanke man nen is geworden. Maar allebei wis ten ze als rebelse buitenstaander de gevestigde orde buiten spel te zetten. „Ik kon niet geloven dat ze het lef had om Crowley uit te da gen", zegt vrijwilliger Eileen Con- nelly uit Queens. „Ze durft - daarom steun ik haar." Vrouwen als zij, observeerde Ocasio-Cortez in een verkiezings spotje, 'horen zich niet verkies baar te stellen'. Nog tijdens haar campagne werkte ze als barvrouw in een tacorestaurant. Ze ging daar werken na de dood van haar vader, om de rekeningen van haar Puerto Ricaanse familie te kunnen beta len. Onzichtbaar Ze pakt haar campagne compleet anders aan dan de oude garde. Crowley was in het 14de district onzichtbaar. Team Ocasio is juist overal, al maanden. Ze probeert met name kiezers te interesseren, die de politiek lang links lieten lig gen. In een stadsdeel vol jongeren en minderheden. Driekwart van de bewoners van haar district is niet blank, de helft is immigrant. En millennials verhuizen hier naartoe op zoek naar betaalbare woningen. Zoals Allie Horton (26), gisteren bereid om voor zonsopgang in de regen te flyeren om Ocasio-Cortez met een zo groot mogelijke meer derheid het Congres in te helpen. „Ik had hiervoor nog nooit ge stemd in een voorverkiezing", ver telt ze. Maar dat Team Ocasio haar e-mails bleef sturen en haar op straat bleef aanspreken over de plannen om hoger onderwijs gra- tis toegankelijk te maken, trok haar - ex-student met een studie schuld - de politiek in. Zulke kersverse, wat verlegen vrijwilligers komen Ocasio-Cor tez aan de deur promoten. Haar catchy poster hangt in vrijwel elke winkelruit. Als winkeliers en buurtbewoners met elkaar over hoop liggen over de aanleg van fietspaden, duiken aanhangers in Ocasio-T-shirts op om onderne mers over te halen. Ze staat tegen woordig in het tijdschrift Vogue en zit bij alle late night shows, maar je kunt haar ook nog steeds tegenko men op het metrostation, of in je favoriete bar in de buurt. Zo, van mens tot mens, met voor Ameri kaanse begrippen radicaal links beleid, win je verkiezingen, meent Ocasio-Cortez. „Ik denk dat de Democratische partij niet moedig genoeg is", zei ze eerder. „Als wij niet voor mensen opkomen, ko men zij niet voor ons op." Is dat een model dat de Demo craten kunnen kopiëren nu de campagne voor de presidentsver kiezingen van 2020 gaat beginnen? De partij was tot op heden terug houdend. Haar opmars zegt iets over Ocasio's ultradiverse district, niet over de rest van de partij, zei de Democratische partijleider Nancy Pelosi over de socialistische sterpolitica met ideeën die rechts 'ronduit beangstigend' vindt. En is ze wel klaar voor het Con gres? Die vraag wordt door critici vaak gesteld, vooral sinds ze in een interview geen antwoord had op een vraag over het Israëlisch-Pa- lestijnse conflict. Vogue vatte het zo samen: „Niemand kan het er over eens worden of ze de nieuwe Sarah Palin is, de nieuwe Obama of een Venezolaanse dictator." LONDEN Britten zouden bij een nieuw referendum over de brexit toch besluiten in de Europese Unie te blijven. Dat blijkt uit een peiling onder 20.000 kiezers die is uitgevoerd door enquêteur Surva- tion. Het gaat volgens het bedrijf om de grootste onafhankelijke brexitpeiling sinds de volksraad pleging in 2016. Uit het onderzoek blijkt dat 54 procent van de kiezers nu toch voor een Brits EU-lidmaatschap zou kiezen, terwijl 46 procent lie ver wil vertrekken. De verschui ving heeft te maken met het feit dat meer jongeren en mensen die twee jaar geleden thuisbleven, als nog naar de stembus zouden gaan. De jongere Britten, die niet de moeite namen om te stemmen tij dens het referendum, geven nu in meerderheid aan tegen de brexit te zijn. De kans dat de Britten opnieuw hun mening mogen geven lijkt vooralsnog klein. Premier Theresa May heeft dat steeds uitgesloten, ondanks de roep van voormalige premiers r Tony Blair (foto) en lohn Major. Groot-Brittannië heeft nog vijf maan den te gaan voor het vertrek uit de Europese Unie op 29 maart. Toch zwelt de roep om een nieuwe volksraad pleging aan. Vorige maand gingen 700.000 betogers de straat op om een nieuw referendum te eisen. Overigens wezen veel pei lingen voor het referendum op een meerderheid voor 'remain' (blij ven). Dat bleek niet te kloppen. Verkiezingsdeskundige John Curtice stelt dat ook de uitkomst van een eventuele nieuwe stemming afhangt van wie er op komt dagen. „Wat hierachter schuilgaat heeft veel te maken met op komst", zegt hij. „Het aantal tegenstemmers schom melt per stemregio, maar vooral veel oudere voorstanders van de brexit veranderen niet echt van ge dachten." Singlereizen die je bewegen n°vember! voordeel p.p ■■m wuji'rsïF woensdag 7 november 2018 GO uit de Bronx, held op links Alexandria Ocasio-Cortez hoopt voor de Democratische Partij een zetel in het Congres te veroveren. Hier profileert ze zich tijdens een protestbijeen komst tegen de aanstelling van Brett Kavanauch als rechter in het Hooggerechtshof. FOTO REUTERS PROTECT HEALTH CAR of bel 088-0885 886 Zie kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11