Kabinet jaagt 22 miljard 'brievenbusgeld' land uit Gevluchte advocaat eist Nederlandse hulp Voel je vrij. kpn 10 CONGRES AM E RI KA KI EST De tussentijdse verkiezingen leveren een superster op voor links Amerika. Is Alexandria Ocasio-Cortez het nieuwe gezicht van de Democratische Partij? Het kabinet pakt deze brievenbus firma's aan door een bronbelasting in te voeren. Volgens D66-staatsse- cretaris Menno Snel van Financiën gaat het om een 'klap in het gezicht' van ondernemingen die een bij zondere financiële instelling (BFI) in Nederland enkel gebruiken om belasting te ontlopen. Door de invoering van een bron belasting op rente en royalty's ver valt voor dergelijke bedrijven de re den om hier met een brievenbus firma gevestigd te zijn. Het is daarom ook de verwachting dat de belasting niks zal opleveren en vooral een afschrikkende werking heeft. Het bedrag van 22 miljard euro komt naar voren in een studie van SEO Economisch Onderzoek in op dracht van Financiën. SEO conclu deert op basis van een steekproef dat in 2016 in totaal 199 miljard euro aan dividend, rente en royalty's uit Nederland is gestroomd. Het over grote deel daarvan, 177 miljard euro, gaat naar landen waar een normaal belastingtarief geldt, zoals EU-lan- den of de VS. Ruim 10 procent stroomt echter naar landen die niet of nauwelijks belasting heffen. Die praktijk pakt het kabinet nu aan. Snel benadrukt dat bedrijven die 'echt iets toevoegen' aan onze eco nomie welkom zijn in Nederland. „Maar ons land moet niet alleen maar gebruikt worden voor door stroom naar belastingparadijzen." De staatssecretaris bestrijdt dat Nederland maatregelen neemt om dat het internationaal zelf zou wor den gezien als belastingparadijs. „Niemand vindt dat, en als iemand dat wel vindt, snap ik dat niet. Wij hebben gewoon een keurig tarief. We moeten alleen niet ontkennen dat wij een rol spelen in geldstro men naar belastingparadijzen toe." Ze is nerveus, zegt Eileen Con- nelly. Het is even na 6.00 uur in de ochtend op deze druilerige verkiezingsdag in New York. Connelly is al op pad met een stapel blauwe flyers met daarop de naam van Alexandria Ocasio- Cortez, voorzien van Spaanse dubbele uitroeptekens. „Het móet vandaag gebeuren", zegt Connelly - dit is de dag dat De mocraten zoals zij de kans krij gen om president Trump en zijn partij macht te ontnemen door mensen als Ocasio-Cortez naar het Congres te sturen. Ocasio- Cortez, een 29-jarige barvrouw uit The Bronx van wie zes maanden geleden niemand bui ten het 14de kiesdistrict van New York had gehoord. Haar opponent in de voorver kiezingen, Democratisch partij kopstuk Joe Crowley, stuurde nog laconiek een vervan ger op haar afin een de bat. Maar hij verloor, en Ocasio-Cortez is nu een ultralinkse su perster die zonder veel Republikeinse tegenstand het Congres in gaat om te pleiten voor 'democra tisch socia lisme'. Een overheid die zorgverzeke ringen en ba nen voor ie dereen garan deert, bij- DEN HAAG De Pakistaanse advo caat van Asia Bibi, Saiful Malook, wil langer in Nederland blijven. Hij eist dat Nederland hem helpt en onderdak biedt. Asiel wil hij niet aanvragen. Hij zou liever door de regering worden uitgenodigd in ons land te blijven. Dat zei Malook gisteren bij een bezoek aan de ChristenUnie-frac- tie in de Tweede Kamer. „Als Ne derland als groot mensenrechten- land mij niet helpt en opneemt, dan ga ik liever terug naar Paki stan om vermoord te worden", stelde Malook. „Ik hoop dat Ne derland de daad bij het woord voegt. Ik wacht af wat de Neder landse regering mij aanbiedt." Malook vluchtte dit weekend uit zijn eigen land. Daar wordt hij bedreigd omdat hij Asia Bibi ja renlang bijstond. De christelijke vrouw werd beschuldigd van het beledigen van de profeet Moham med. Na acht jaar cel werd ze vrij gesproken. ChristenUnie-Kamerlid Joel Voordewind en SGP-fractieleider Kees van der Staaij zien de stevige taal van Malook als noodkreet. Malook benadrukte niet weg te willen uit Pakistan. „Ik heb er een groot huis en ik verdiende er 1000 Amerikaanse dollar per dag. Maar het is niet veilig meer." Wil je overal in huis goede wifi? Kies dan nu voor KPN. Want bij KPN krijg je standaard in je pakket wifi tot in alle hoekjes en gaatjes. Regel het bijvoorbeeld gemakkelijk zelf met onze Wifi Tuner, waarmee - zoals getest door de Consumentenbond - je wifi-snelheid flink verbetert. Of kies voor onze gratis monteur die bij je langskomt. Kijk snel op kpn.com/wifi woensdag 7 november 2018 GO Nederland gaat 22 miljard euro aan geldstromen het land uit jagen, die nu nog belastingvrij in belastingparadijzen terechtko men. Het gaat om royalty's en rente die nu nog via hier geves tigde brievenbusfirma's onbe last kunnen worden wegge sluisd. Laurens Kok Den Haag In totaal 199 miljard euro stroomt via brievenbusfirma's in Nederland naar andere landen. Barvrouw Karlijn van Houwelingen New York ▲-4 Alexan dria Ocasio- Cortez op verkiezings campagne. FO TOREUTERSENAP Wifi tot in alle hoekjes en gaatjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10