3 dagen Düsseldorf 9 Plan voor aanslag op tijd ontdekt Meisjes betast tijdens spooktocht filtreren, zei iedereen dat het nooit zou lukken. Het argument: die wer ken echt alleen met Turken. Behalve als ze iemand zoals ik nodig hebben. Na 3,5 maand zat ik in die groepering. Het gaat erom dat je verhaal geloof waardig is. Dat het logisch is dat jij er bent. Dat kan je op een heel natuur lijke manier laten gebeuren, met kleine manipulaties." Axel dook steeds weer met een an der verhaal op in de levens van onbe kenden. De moordverdachte werd de chauffeur van de zakenman die hij pretendeerde te zijn. Ineens was Axel er, toen de mogelijke moordenaar naar het politiebureau moest komen. Stond hij ruzie te maken, aan de ba lie, precies in het zicht van de ver dachte die zo'n hekel aan agenten had. Fraudeurs versleten Axel voor een investeerder die ze geld uit de zak zouden kunnen kloppen. Voor weer een andere crimineel werd Axel een beste vriend. Zelfs toen tijdens verhoren werd verteld dat die kame raad in werkelijkheid een infiltrant was, kon de crimineel het niet gelo ven. „Dat is onmogelijk", zei hij de rechercheurs die hem het nieuws vertelden. „Dat is mijn beste vriend." „Ik kan die foute patser zijn, met een dik horloge. Maar ook de verze keringsagent. Eén keer ontmoette ik zijdelings een BN'er tijdens een ope ratie. Die zei tegen me: 'weet je wat echt iets voor jou zou zijn? Acteren. Moest ik mijn gezicht in de plooi houden." Het risico ontmaskerd te worden was er altijd. Soms schuur den zijn twee werelden langs elkaar, zoals tijdens een vakantie. Axel en zijn gezin bleken op dezelfde plek te zijn als een man die door Axels op treden in de boeien was geslagen. In aller ijl pakten ze hun spullen. In zulke gevallen sprong Axels be geleider bij, de man bij wie hij ook de spanning van zich afkon praten. „Hoe je van tevoren ook wordt voor bereid, voor het leven als infiltrant TERREUR geldt hetzelfde als voor het leven wanneer je kinderen krijgt. Iedereen zegt dat het op zijn kop komt te staan. Maar hoe dat echt is, weet je pas als je het zelf ervaart. Ik heb aan tafel gezeten met reteslimme crimi nelen, met wie ik zo vrienden kon worden. Als ze het bedrijfsleven in waren gegaan, waren ze nog succes vol geweest ook. Maar zij zijn ergens linksaf gegaan, waar anderen rechtsaf zijn geslagen. Dat hou ik altijd in ge dachten. Zij overtreden de wet." Soms is dat gemakkelijk.„Ik heb ook aan tafel gezeten met iemand die dingen heeft gedaan, waar ik hem het liefst om had vermoord. Dan moest ik mijn emoties wegduwen." Vrijpleiten Niet altijd leidde een infiltratieactie tot een veroordeling. Het middel is omstreden, omdat de werkwijze van infiltranten slecht te controleren zou zijn. Ook wordt in sommige gevallen betoogd dat er te veel druk op ver dachten zou worden uitgeoefend. Maar Axel benadrukt dat zijn inzet ook mensen vrij heeft gepleit. „Dat is ook een mooi resultaat. Natuurlijk voelt zo'n verdachte zich eerst enorm genomen, als hij erachter komt met een infiltrant te maken te hebben. Maar dat is beter dan wanneer nooit blijkt dat je too procent onschuldig bent. Het gaat erom dat de waarheid aan het licht komt. „Het gaat dan ook niet alleen maar om een veroordeling. Neem die ter- reurzaak. Die collega's hebben fan tastisch werk gedaan. Ze hebben hun leven op het spel gezet om Nederland te beschermen. Ook als er geen straf fen worden opgelegd, dan nog weet ik zeker dat erger is voorkomen. En die lui zijn uit de anonimiteit ge haald. Stel je voor dat het was misge gaan en dan ook nog op een promi nente plek... Nee, we mogen trots zijn. Deze actie is hoe dan ook dan succesvol geweest." Vier minderjarige meisjes zijn tijdens een spooktocht in Best onzedelijk betast en vast gegrepen door drie mannen. De tocht werd stopgezet. De slachtoffers gaan aangifte doen van aanranding en mishande ling, meldt mede-organisator Sil Beelen. Zij begeleidde het groepje. De slachtoffers - in de leeftijd van 12 tot 17 jaar - stonden met nog een meisje en twee vol wassenen verkleed bij het ka naal, om deelnemers aan de tocht te laten schrikken. Iets na 21.00 uur kwamen drie man nen van ongeveer 25 jaar langs en grepen de twee oudste meisjes bij billen en borsten. Ook de jongste twee werden vastgepakt. De act ging al met het nodige kabaal gepaard, maar aan het gegil hoorde een van de vol wassenen dat er iets niet in de haak was. Terwijl Beelen een van de mannen wegjaagde, wist een ander nog snel een meisje vast te grijpen. Omstan ders schoten te hulp, maar het groepje wist te ontkomen. Dan zijn die lui van de straat tijdens oud en nieuw Politie wil praten over vermiste Willeke Dost De politie gaat praten met twee mannen die oproepen tot hernieuwd onderzoek in de zaak Willeke Dost, een meisje uit Koekange dat in 1992 op 15-jarige leeftijd spoor loos verdween en nooit werd gevonden. Mochten de twee met nieuwe informatie ko men, dan overweegt de politie opnieuw te kijken naar een plek waar speurhonden onge veer een jaar geleden zouden zijn aangeslagen, aldus een politiewoordvoerder. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cPg Kerstmarkt Vakantiepark Texel Kerstmarkt Antwerpen dinsdag 6 november 2018 GO spel voor geld' Over één ding is iedereen het eens: met de arrestatie van zeven mannen is in Nederland een terreuraan slag voorkomen. Door middel van infiltratie werden plannen voor een aan slag blootge legd, arrestaties volgden in sep tember. De poli tie hield een deel van de ver dachten aan bij een vakantie park in Weert. Agenten vonden er vuurwapens. De zeven zou den op zoek zijn geweest naar kalasjnikovs en grondstoffen voor explosie ven in huis heb ben gehaald. De aanslag zou eerst gepland zijn in augus tus, maar werd uitgesteld, omdat voorbe reidingen nog niet ver genoeg waren. BEST Yolanthe Sneijder-Cabau zit in de Bijlmerbajes ter ere van het tienjarige bestaan van de stichting Free A Girl, die aandacht vraagt voor meisjes die 'vast zitten' in de kinderprostitutie. Vol gend jaar mei laten mensen zich tijdens de jaarlijkse actie Lock Me Up weer opsluiten om geld in te zamelen, fotoanpkippa Ruud Verkuijien, pro grammamanager Geweld tegen Politieambtenaren, is enthousiast over het idee van de politie om mensen die gepakt zijn met illegaal vuurwerk een meldplicht op te leggen. KOEKANGE Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Voor maar: Deze sfeervolle Duitse Altstadt wordt omgebouwd tot een waar Kerstdorp! 2 nachten in 4* Holiday Inn Düsseldorf-Neuss (8,1) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Incl. welkomstdrankje, gebruik sauna en plattegrond /A-A-Al-Akx, jjjiv Kerstmarkt Düsseldorf van 22 nov. t/m 30 dec. Roompot Kustpark Texel (7,7) 4* Ramada Plaza Antwerp (8,0) Weekend, midweek of hele week 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. binnenzwembad Gratis wifi, sauna, fitness Prijs per 4-pers. chalet 3 Kerstmarkt: 8/12 t/m 6/1 OV*™

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9