Positiefdenker Emile Ratelband eist bij rechter 20 jaar lagere leeftijd 7 En weer stond Emile Ratelband voor de rechter. Dit keer om zijn leeftijd 20 jaar terug te draaien. „Ik hoor eigenlijk al te krimpen, maar ik ben nog steeds 1 meter 87." Een van de drie rechters kijkt om hoog, heel even maar, en zegt dan: „En meneer Ratelband, wat als we nou een botscan laten uitvoeren, wat zou..." Haar vraag kan ze niet afmaken, want Emile Ratelband (69 volgens zijn paspoort en rijbewijs, naar eigen zeggen 49,35 of 42 maar in géén ge val 69) heeft het woord alweer geno men: „Grappig dat u dat zegt, me vrouw de rechter, want ik heb in ja nuari een botmeting laten uitvoeren. En daaruit bleek dat mijn botten 0,005 nanometer waren gegroeid!" De rechter: „Wat zegt dat?" Ratelband: „Ik hoor eigenlijk al te krimpen, maar ik ben nog steeds 1 meter 87. Door mijn voeding, door dat ik sport, maar vooral dankzij mijn positieve levenswijze, met alle visua lisaties die ik heb. Kijk, de arts van die scan wilde ook weten hoe dit in vredesnaam mogelijk is, dat ik niet krimp. Nou ja, ik gebruik geen medi cijnen, loop elke dag een uur, eet ge zond, doe aan tai chi en denk vooral positief. Dus die dokter doet dat nu zelf ook allemaal, want hij wil ook niet krimpen." „Mijn cliënt is hét toonbeeld van voortschrijdend inzicht op het ge bied van gezond ouder worden", concludeert Ratelbands advocaat Jan-Hein Kuijpers even later triom fantelijk in de Arnhemse rechtszaal. Leeftijdlijder Ratelband, inwoner van de Gelderse hoofdstad, heeft een zaak tegen de gemeente aangespannen omdat hij de geboortedatum in zijn paspoort graag gewijzigd wil zien van 11 maart 1949 in 11 maart 1969. Dat komt veel dichter in de buurt van zijn 'gevoels matige leeftijd'. Uit alle onderzoe ken, betoogt Ratelband, blijkt dat 'de biologische leeftijd die de medische wereld mij toedicht altijd 20 jaar jon ger is'. Hij voelt zich, als ontvanger van aow, gediscrimineerd. Tegen de rechtbank: „Ik lijd hieronder, van binnen." Bij zwaarwegende redenen is het voor Nederlanders al mogelijk om naam en geslacht te laten aanpassen in de officiële documentatie, dus waarom niet de geboortedatum, be toogt het kamp-Ratelband. De zelf- verklaarde bewustzijnsverruimer haalt de #MeToodiscussie erbij. „Als iemand zich nu opeens kan herinne ren dat iemand 34 jaar eerder aan zijn pikkie zat, mag ik toch ook zeggen dat ik me al heel lang veel jonger voel dan op papier staat", stelt hij na af loop, voor het Paleis van Justitie, te gen de pers. Vraag: is het niet wat overdreven dat drie rechters, een officier van jus titie, een griffier, een gemeenteamb tenaar en twee advocaten zich over zo'n zaak moeten buigen, in een tijd dat in dit land ziekenhuizen dicht moeten omdat er geen geld meer is? Ratelband rept in zijn antwoord- met-donkerrode-konen over 'voor ingenomenheid' bij de vraagsteller. Het gaat hem, schuimbekt de posi- tiviteitsgoeroe, om zijn vrije wil. „Weet u wel wat dat is, vrije wil? Weet u dat?" Kuijpers, hand op de schouder van zijn cliënt: „Rustig maar." Ratelband: „Ik bén ook rustig." Terug naar de rechtszaal: volgens advocaat Kuijpers zijn er 'alleen maar voordelen' als zijn cliënt zijn zin krijgt. Denk bijvoorbeeld aan de aow en pensioengelden, waar hij voorlopig geen aanspraak meer op maakt, 'als zijn leeftijd wordt vooruitgeschoven'. Ratelband: „Nee, achteruitgescho- ven!" Klein jongetje De rechtbank is sceptisch, vooral in praktisch opzicht. Hoe moet dat dan als iemand zich meldt die zich juist 20 of 40 jaar ouder voelt? En hoe zien we de eerste 20 jaar van Ratelbands leven? De voorzitter van de recht bank: „Voor wie hebben uw ouders toen gezorgd? Wie was dat kleine jongetje toen?" Ratelband: „Mijn ouders zijn overle den, hen doe ik geen verdriet met deze wens." Uitspraak over uiterlijk vier weken. Compleet verzorgde rondreizen met vlucht, verblijf, reisleiding en excursies dinsdag 6 november 2018 De enige man ter wereld die j onger wordt Jeroen Schmale Arnhem Emile Ratelband gisteren, en in 1997 (foto onder): na 20 jaar nog steeds hooguit 49 jaar jong, vindt hij zelf. FOTO'S GERARD BURGERS EN ANP KIPPA Kras.nl/74760 Kras.nl/36760 Kras.nl/25059 Kras.nl/36655 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reservei Highlights van Vietnam Suriname Compleet Classic South Africa Highlights van Namibië Adembenemend Australië Hanoi, Mekongdelta, Hué en meer Wegens succes extra data in jan. Klantbeoordeling 8,3 Paramaribo én de binnenlanden Verblijf in voormalig plantagehuis Klantbeoordeling 8,3 Van de 'Big Five' tot de Tafelberg Tip: boek het excursiepakket bij Klantbeoordeling 8,5 Bewonder verlaten landschappen Machtig uitzicht vanaf'Dune 45' Bezoek Sossusvlei en Etosha NP Melbourne, Sydney, Perth en meer Inclusief 4 binnenlandse vluchten Klantbeoordeling 9,0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7