Kapelle vertrouwt op komst extra agenten Steenbakker in finale Sweet Sorrow Award Ondernemers willen parkeerverbod toeristen op Havendijk Yerseke 7 Musicalgroep Goes is erkend leerbedrijf De gemeenteraad van Reimerswaal bespreekt vandaag het plan om voor anderhalf miljoen de Haven dijk en omgeving te renoveren. Doel is om de toegenomen drukte op de dijk in betere banen te leiden. De laatste jaren openden vier hore cagelegenheden op de putten hun deuren, waardoor het gebied uit groeide tot een toeristische trek pleister. Iets wat nog wel eens wil botsen met de bedrijven die (al leen) in oesters handelen. Zij zijn er vooral bij gebaat dat ze ruimte heb ben om bijvoorbeeld met heftrucks vrachtwagens te laden. Om ervoor te zorgen dat toeris ten die de oesterputten willen be kijken niet te veel in de weg lopen, wordt aan de kant van de Juliana- straat een overhangende loopvlon der gemaakt. Aanvankelijk zou er ook een parkeerverbod worden in gevoerd op de dijk, maar daar heeft de gemeente toch van afgezien. „In feite verandert er niet veel", re ageert wethouder Jaap Sinke (SGP, verkeer) op de kritiek van vier oes terbedrijven over de parkeersitua tie. „De problematiek valt mee, dat willen we graag zou houden." Nijpend Vier oesterbedrijven denken daar heel anders over. 'De situatie is der mate nijpend, dat onze bedrijfsvoe ring de laatste jaren aanzienlijk is bemoeilijkt en soms ook daadwer kelijk wordt belemmerd doordat onze bedrijven onbereikbaar zijn', schrijven ze in een brief aan de ge meente. Ze vinden het plan dat er nu ligt onacceptabel en wijzen erop dat zij met hun activiteiten de pijler onder het toeristische beleid van de gemeente vormen. 'Per vestigings locatie is behoefte aan een drietal parkeerplaatsen voor personenau to's, apart van de laad-en losplaat sen. Dit om de de bereikbaarheid en daarmee ook de continuïteit van onze bedrijfsvoering te waarbor gen', aldus de ondernemers. Sinke ziet niet in waarom de ge meente exclusief voor de oesterbe drijven parkeerplaatsen zou moe ten reserveren. „Dat doen we in Het is wel zaak om te proberen de toeristen op de juiste plaats te laten parkeren geen enkel dorp voor onderne mers." De wethouder zegt wel be grip te hebben voor de zorgen. „Het is wel zaak om te proberen de vele toeristen op de juiste plaats te laten parkeren." Duurder Mede daarom wordt het parkeer terrein op de kop van Prins Willem Alexanderhaven (bij de Viskêête) uitgebreid en beter verbonden met de Havendijk. Verder kunnen toe risten ook aan de Burenpolderweg (Kijkuit) en de Molenpolderweg (Zaetepolder) hun auto kwijt. Het project is overigens een half mil joen euro duurder dan gepland. Be halve door de loopvlonder van drie ton is de gemeente ook twee ton kwijt aan de aanpak van de kruis punten met de Burenpolderweg en de Kaaistraat. Op die laatste krui sing komt ter hoogte van de huidige rotonde een brede trap. De (jacht)haven en de oesterputten krijgen zo een betere verbinding met het centrum. Volgens de ge meente is de aanpassing van deze kruisingen ook een enorme verbe tering voor de verkeersveiligheid. GOES De Goese vereniging Mu sical-Vrienden mag zich erkend leerbedrijf noemen voor de mbo-opleidingen acteur, danser, musical-performer en muzi kant. De titel 'erkend leerbedrijf be tekent dat studenten het prak tijkgedeelte van hun mbo-oplei- ding bij de musicalgroep mogen volgen. Ook vóór de officiële er kenning bleek de Goese musical groep een kweekvijver. Zo is oud deelnemer Veerle Sanders in middels operazangeres bij Opera Zuid en kan zangeres Emma Heesters, met ruim 861.000 vol gers op haar eigen YouT\ibe-ka- naal, leven van haar muziek. WEMELDINGE Wim Steenb akker staat in de finale van de Sweet Sorrow Award 2018. Op zondag 25 november is de We- meldingse zanger en gitarist één van de zes finalisten. Plaats van handeling is het Utrechtse conservatorium. De Sweet Sorrow Award is een zangwedstrijd in de genres klassiek, lichte muziek en sin- ger-songwriters. Een vakjury en het aantal likes op YouTube hebben bepaald wie door mochten naar de finale in Utrecht. Daar zingen alle fina listen het lied waarmee ze hebben deelgenomen en een finalelied uit het Sweet Sorrowrepertoire. Wie het beste zingt én de be ste performance heeft, wint een hoofdprijs van 2000 euro. Voor nummer twee ligt 1000 euro klaar. De overige finalis ten krijgen 250 euro. Daarnaast bepaalt het publiek de win naar van de publieksprijs, die 1500 euro bedraagt. Steenbakker zingt tijdens de finale zijn inzending Avond van Boudewijn de Groot en een Sweet Sorrow- nummer. KAPELLE Kapelle is nog steeds één van de veiligste gemeenten in Zeeland. En dat wil het ook graag blijven. Om dit doel te bereiken, heeft de gemeente er al een halve boa bij gekregen en de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) aangepast. Daar komt ook nog een extra wijkagent bij. „We zijn goed in gesprek met het districtscollege van politie om de politiecapaciteit te vergoten", laat burgemeester Huub Hieltjes weten. „Dat moet ertoe gaan leiden dat er binnen de Oosterschelderegio tien agenten bij komen. Daarvan zullen er vijf de specifieke taak van wijk agent krijgen. Waarvan er één voor de gemeente Kapelle zal zijn. De andere vijf agenten moeten ervoor zorgen dat de huidige wijkagent ook écht wijkagent kan zijn." Vol gens Hieltjes gaat die uitbreiding er zeker komen. „Daar ben ik van overtuigd, al is het wel iets van de lange adem. Maar de besluitvor ming zal waarschijnlijk nog wel dit jaar worden afgerond." Met de maatregelen hoopt Hiel tjes de veiligheid van zijn gemeente op z'n minst te kunnen handhaven. De burgemeester doet ook een be roep op de inwoners. „Want veilig heid is niet alleen een taak van de gemeente. Inwoners moeten elkaar aanspreken op onwenselijk gedrag. Verdachte situaties moeten zij mel den bij de politie." dinsdag 6 november 2018 BE Vrees voor bereikbaarheid Oesterbedrijven in Yerseke voe len zich ernstig tekort gedaan door de gemeente Reimerswaal. Ze vinden dat in het herinrich tingsplan voor de Havendijk te weinig rekening is gehouden met de ondernemers op de oes terputten en willen een parkeer verbod voor toeristen. „Wij vre zen dat de parkeersituatie vol komen uit de hand loopt." Joeri Wisse Yerseke Ondernemers vrezen dat de herinrichting van de Havendijk in Yerseke voor parkeerproblemen zorgt. FOTO MARCELLE DAVIDSE - Jaap Sinke, wethouder Meer informatie: sweetsor- row.nl en wimsteenbakker.nl. ii)TTTrrr\i)i\(

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53