Waarom hebben we het over die 'midterms' VA f) reiskatern.nl 4 CONGRES AM ERI KA KI EST Hoe staan de partijen ervoor? Nieuwjaarsconcert André Rieu Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Krijgt de president de vrije hand of roepen de Amerikanen hem vandaag tot de orde? Alles wat u moet weten over de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten. Amerikaans politiek systeem Vanaf *Dagreis **2-Daags arrangement maaskant T Nieuwjaarsconcert André Rieu in de Ziggo Dome! dinsdag 6 november 2018 PC Doorstaat Trump zijn eerste echte test? Karlijn van Houwelingen l om de 2 jaar om de 4 jaar Het lijkt soms alsof er altijd verkiezingen zijn in de VS (en dat is ei genlijk ook zo, Amerika nen voeren nog cam pagne voor een plek in het schoolbestuur), maar die van vandaag horen tot de allerbe langrijkste. Het is de eerste keer dat kiezers hun mening kunnen geven over het bewind van Trump. Ze bepalen hoe de rest van zijn pre sidentschap eruit gaan zien. Er wordt ook ge stemd over honderden lokale bestuursposten, zoals die van gouver neurs, maar de ogen zijn vooral gericht op kandidaten voor het Congres, het parle ment. In het Huis van Afgevaardigden en de Senaat heeft de Repu blikeinse partij van Trump nu de meerder heid. Als de Democra ten in een of beide 'ka mers' de macht grijpen, zal het voor hem moei lijker worden om te re geren. Kiezers delen vandaag dus een stem pel van goed- of afkeu ring uit voor de rechts- conservatieve, provoca tieve koers van de VS onder leiding van Trump en zijn partij. Wetgevende macht Uitvoerende macht Rechterlijke macht Huis van Afgevaar digden 435, uit alle staten naar Senaat 100 leden, 2 uit elke staat, zitting 6 jaar. aantal inwoners. Hoog gerechtshof 9 rechters, benoemd door presidenten Senaat. I Het lijkt erop dat de Democraten het goed gaan doen in het Huis van Afge vaardigden. Ze moe ten er 23 zetels bij veroveren om de meerderheid te krij gen, en volgens opi niepeilers hebben ze goede kans van sla gen. In de Senaat ziet het er juist mooi uit voor de Republi keinen. Het systeem is daar anders: van daag wordt gestemd over een derde van de zetels, vooral in conservatieve staten waar Trump goed ligt. Als het Huis naar de Democraten gaat, zou het, hoewel ingecalculeerd, een tikje gênant zijn voor Trump, omdat hij hoogstpersoonlijk een politieke blitz- krieg heeft gevoerd om het Huis Republi keins te houden. Meer informatie en boeken: Ga voor 'nieuwjaarsconcert André Rieu' naar onze website reiskatern.nl/pzc/maas180G of bel met Maaskant Reizen 0412 - 48 28 28 André Rieu is terug in Amsterdam, ditmaal met een spetterend nieuwjaars concert! Samen met zijn 60-koppige Johann Strauss Orkest. U kunt hier op 2 manieren van genieten. Tijdens onze dagreis (al voor 99) of tijdens een heerlijk 2-daags arrangement met verblijf in 4-sterren Hotel Zeeduin in Wijk aan Zee (al voor 229). Via onze opstapplaatsen vertrekken we naar Amsterdam. U stapt dicht bij de ingang uit en kunt gaan genieten van het concert. Na afloop wordt u naar uw uitstapplaats gebracht. Inbegrepen zijn; Reis per luxe Tourist-Class touringcar, met minibar, toilet en airconditioning 4e rang kaart Nieuwjaarsconcert André RieuindeZiggoDome Vertrekdatum: 5 januari 2019 99 Reserveringskosten 5 p.p. Toeslag 3e Rangkaart 10 p.p. Een heerlijk 2-daags arrangement naar het Nieuwjaarsconcert van André Rieu! Feest mee en geniet van de meeslepende walsen, klassieke muziek, operette en musical... een avond om niet te vergeten. Dit alles met een heerlijk diner en verblijf in Wijk aan Zee. Wat een start van het jaar!! reizen AZ& WL W 5 januari 2019 Via onze opstapplaatsen reizen we naar Wijk aan Zee waar we rond 14.30 uur arri veren. Na de incheck bent u vrij om alvast een heerlijke strandwandeling te maken of te genieten van een lekker drankje. Om 16.00 uur gebruiken we in ons hotel het dinerbuffet. Hierna vertrekken we om 18.00 uur stipt naar Amsterdam. U stapt dicht bij de ingang uit en kunt genieten van het concert. Na afloop reizen we terug naarWijkaanZee. 6 januari 2019 Slaap lekker uit en geniet van het heerlijke ontbijtbuffet. Wat volgt is een heerlijke vrije ochtend om te wandelen of anderszins te genieten van de kust. Om 14.00 uur gebruiken we nog een gezel lige afscheidslunch in het restaurant. Rond 16.00 uur vertrekken we naar uw uitstapplaats waar u tussen 18.00 en 19.00 uur zult aankomen. Hotel Zeeduin***** Het aangename hotel in Wijk aan Zee is slechts 50 meter verwijderd van het breedste strand van Noord-Holland. In dit hotel in de duinen kunt u heerlijk uitwaaien en genieten van het rustge vende geluid van de zee. Hotel met een loungeterras en restaurant met uitzicht op de duinen. Inbegrepen zijn; Reis per luxe tourist-class touringcar, met minibar, toilet en airconditioning. Verblijf in 2-persoonskamer in Hotel Zeeduin**** Dinerbuffet in hotel voorafgaand aan concert. 4e rang kaart Nieuwjaarsconcert André RieuindeZiggoDome. Afscheidslunch op dag 2. Vertrekdatum: 5 januari 2019 229 Reserveringskosten 5 p.p. Toeslag 3' rangkaart 610 vanaf L Vertrek: 5 januari 2019 met o.a. Reis per luxe tourist-class touringcar, voorzien van minibar, toilet en airconditioning Kaart voor Nieuwjaarsconcert André RieuindeZiggoDome

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4