inde - ~Pronto~ 2o% Groepje ruziezoekers verpest Herfstfeesten voor Café De Griete 779 399 10 ZE Vlaams Belang bij PVV in Nieuwdorp 829 219' Google Play wonen sterdam of Rotterdam is. En hou dat vooral zo. Het water heeft u bedreigd, maar het heeft u ook beschermd tegen de massa-im migratie, multi-culturalisering en de islamisering." Volgens Dewinter zal Zeeland niet ontsnappen 'aan de mon diale realiteit'. Dewinter pleitte om de grenzen te sluiten naar Hongaars voorbeeld. „Een land zonder grenzen is geen land." Het Vlaams Belang was met een zware delegatie naar Nieuwdorp afgereisd om te spreken voor de aanhang van de PVV. Naast De Winter waren ook senator Anke Van Dermeersch en Ka merlid Jan Pennis aanwezig bij de bij eenkomst. De Zeeuwse PVV- voorman en senator Peter van Dijk had Eerste Kamerleden Dannij van der Sluijs en Ton van Resteren meegeno men. Op de bijeen komst waren naar schatting honderd PVV-sympa- thisanten afgekomen. Maar zijn bekende hoofdthema's hadden wel alles met grenzen te maken: immigratie en islamise ring. Hij waarschuwde de Zeeu wen tegen de gedachte dat het in hun provincie allemaal niet zo'n vaart zal lopen. „Dan hoor ik uw volksvertegenwoordigers zeg gen: 'Ja hier in Zeeland leeft dat toch minder, want bij ons is dat niet echt een issue'. Dat zal wel. En als ik hier rond loop zie ik wel dat het geen Am- Het water heeft u ook beschermd tegen de massa-immigratie, multi-culturali- sering en de Hoofdthema's Niet de samenwerking tussen de havens, de Westerschelde, openbaar vervoer of andere Vlaams-Zeeuwse kwesties besprak de Dewinter. „Honderd vechtenden? Echt niet." Eigenaar Wouter Ebbing is het na een weekend lang vragen beantwoorden beu. „Er is niet eens gevochten. Wel stond hier na slui tingstijd een man of honderd op de dijk. Mensen die op de taxi's aan het wachten waren, voor een deel. De lastige groep, dat waren er hooguit een stuk of vijfentwintig. En daarvan zijn de meesten niet eens bij ons binnen geweest." Volgens Ebbing begon het met een handjevol bezoekers dat zater- Het waren jongens die een vete hebben en niet met elkaar overweg kunnen dag tegen het einde van het feest naar buiten is begeleid omdat ze ruzie aan het zoeken waren. „Het waren jongens die een vete hebben en niet met elkaar overweg kun nen. Dat is op straat verder gegaan. Die jongens hebben berichtjes ge stuurd en toen kwamen er ineens veel meer van die gasten. Onze be veiligers hebben daarom hulp van de politie gevraagd." Eigenares Jessica Bareman baalt ervan dat een stel raddraaiers toe vallig hun zaak koos om mot te trappen. „Wat is er toch met die gasten aan de hand? Zondag heb ben we weer een gezellig feest ge had. Er zijn hier nu achttien men sen aan het poetsen. Buren, vrien den, mensen uit Zaamslag. Zo is het hier, dat doen we hier voor el kaar. Dat geeft een warm gevoel." „Ik woon twee huizen verderop. Ik heb echt nergens iets van ge merkt", merkt een van de poet sende buurvrouwen op. „En zo vast slaap ik nou ook weer niet. Echt zwaar overdreven, allemaal." dinsdag 6 november 2018 GO Filip Dewinter: Sluit de grenzen Download in ONTDEK HET OP NU VOOR NU VOOR NU VOOR eciaroe NU VOOR KORTING Filip Dewinter van Vlaams Belang, foto jonas ROOSENS/BELGA Terwijl in Middelburg de Vlaamse en Nederlandse rege ring verdergaande samenwer king bespraken, maakte de voorman van het Vlaams Be lang, Filip Dewinter, gister avond tijdens een bijeenkomst van de PVV hier weinig woor den aan vuil. Centraal stond zijn slogan 'Eigen volk eerst' en 'grenzen dicht'. Theo Giele Nieuwdorp - Filip Dewinter, Vlaams Belang Bij Café De Griete in Zaamslag balen ze als een stekker. Vier dagen lang hebben ze hart stikke leuk Herfstfeesten ge vierd en nu staan ze in de Tele graaf omdat 'de politie zaterdag een groep van honderd vech tende jongeren met de wapen stok uiteen moest slaan'. Guido van der Heijden Zaamslag - Wouter Ebbing, Café De Griete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42