Staatssecretaris: Verbouwen huidige kazerne is een gepasseerd station Elisabeth Willeboordse is terug in het judo »ps Hun leden meer dan veertig kilometer laten omrijden voor een repetitie, dat vonden ze bij muziekvereniging EMM uit Kortgene te gortig. En dus bedachten ze een bijzondere oplossing: twaalf muzikanten werden gisteravond per zeilschip over het Veerse Meer naar de repetitie gebracht. De repetitie was belangrijk, want zaterdag heeft EMM een groot herfstconcert. Aanwezigheid was dus gewenst gisteravond, maar door afsluiting van de Deltaweg tussen Goes en Noord Beveland zouden de twaalf leden van Zuid-Beveland wel erg ver moeten omrijden. Schipper Robbert Verrijzer (r) werd gestrikt, en hij vervoerde de muzikanten met zijn zeiljacht Bries aan het begin van de avond van Wolphaartsdijk naar Kortgene, en een paar uur later netjes ook weer terug. Staatssecretaris Barbara Visser (De fensie, WD) beschouwt Doorn als een, reeds in 2012, gepasseerd sta tion. Dat jaar koos de minister van Defensie, met instemming van de Tweede Kamer, voor Vlissingen als plaats voor de nieuwe marinierska zerne. Sindsdien is er veel gebeurd, ook in Doorn. De gemeente Utrechtse Heuvelrug heeft plannen voor een nieuwe wijk in het gebied waar de Van Braam Houckgeest Ka zerne staat. De Zeeuwse gedeputeerde Carla Schönknecht (WD) en de Vlis- singse wethouder Albert Vader (PSR) hoorden de woorden van Visser tevreden aan vanaf publieke tribune van de Troelstrazaal, waar de Vaste Kamercommissie voor De fensie gisteren overleg voerde. Weggegooid geld Stopzetten van het project betekent dat de 37,5 miljoen euro die Defen sie in het project heeft gestoken weggegooid geld is. Daarbij zijn de investeringen van de provincie Zeeland, de gemeente Vlissingen en de claims van de drie aanne merscombinaties, die opdracht hebben gekregen om een ontwerp te maken, niet meegerekend. En de mariniers moeten toch ergens een plaats vinden. Het tempo van het project Mi- chiel Adriaanszoon de Ruyter Ka zerne te Vlissingen ligt in handen van de medezeggenschap van de mariniers. De staatssecretaris wil hieraan alle ruimte geven en heeft geen deadline gesteld. „Mensen moeten niet de indruk krijgen, dat We zien ook bij de verplaatsing van andere kazernes dat mensen niet willen verhuizen ze met stoom en kokend water tot overeenstemming moeten komen." Defensie kreeg deze zomer een tik op de vingers, omdat de medezeg genschap onvoldoende betrokken was geweest bij het maken van de plannen. Vertraging Schönknecht en Vader vinden het verstandig dat Visser de medezeg genschap niet onder druk zet. Als teken van goede wil heeft Visser alle voorbereidende werkzaamhe den opgeschort. Gedeputeerde Schönknecht verwacht dat de ver traging van het project meevalt. Het woord 'uitstroom' viel her haaldelijk. D66, SP, Groenlinks en in mindere mate de SGP spraken hun grote zorgen hierover uit. Wat heb je aan een dure kazerne zonder mariniers, was de teneur van hun vragen aan de staatssecretaris. Op aandringen van Groenlinks-Ka merlid Isabelle Diks gaat de staats secretaris ex-mariniers vragen, of de aangekondigde verhuizing naar Vlissingen voor hen de doorslag heeft gegeven om het korps te ver laten. Overigens liet Visser door schemeren er niet veel van te ver wachten. „Was het maar zo een voudig dat iedereen zou blijven als we van de verhuizing naar Vlissin gen afzien. We zien ook bij de ver plaatsing van andere kazernes dat mensen niet willen verhuizen." De belangstelling van de Defen siewoordvoerders voor het overleg hield overigens niet over. Van de re geringspartijen waren VVD, CDA en D66 aanwezig. De oppositie was alleen vertegenwoordigd door SGP (bij aanvang), Groenlinks en SP. Het onderwerp marinierskazerne komt later in de maand opnieuw aan de orde als de gehele Tweede Kamer over de begroting voor De fensie spreekt. Een definitieve be slissing is pas mogelijk als alle kos ten bekend zijn. Dat is op zijn vroegst medio volgend jaar. It dinsdag 6 november 2018 pzc.nl e-maii: walcheren@pzc.nl Mariniers blijven niet in Doorn De mariniers kunnen niet in hun oude vertrouwde kazerne in Doorn blijven. Een vergelijking tussen de kosten van de bouw van een nieuwe kazerne in Vlis- singen en modernisering van Doorn heeft geen zin. Theo Giele Den Haag -Barbara Visser, staatssecretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33