Meerwaarde Nep-Danny Vera vraagt om geld voor nieuw album Meer geld raadsleden kleinere gemeenten V&E 2 ERNSTJAN ROZENDAAL Column DESTELLING Vandaag: Het is leuk om nu al met kerst te beginnen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VBcb SAAT ONLINE VERDER Gasterminal Vopak breidt weer uit Schade aan kering valt mee na botsing schip Agressieve man bedreigt agenten De zanger werd in het afgelopen weekend attent gemaakt op de be richten, die in eerste instantie van hem afkomstig lijken. Het neppro- fiel vraagt in gemankeerd Neder lands om te 'doneren aan mijn vol gende album om mij te helpen we reldwijd te adverteren'. Vera waarschuwt op zijn eigen, geverifieerde pagina voor de prak tijken en vraagt mensen die wor den benaderd door nepaccounts dat te melden bij Facebook. Zelf vindt hij het desgevraagd 'niet zo'n ding'. „Ik denk er misschien te makkelijk over, maar het interesseert me niet zoveel. Dit zijn van die dingen die gebeuren, al schrik ik wel dat men sen zo'n bericht krijgen. Verder kan ik er weinig aan doen, klakkeloos online geld overmaken is in elk ge val niet handig." Óf en hoeveel mensen dat daadwerkelijk hebben gedaan is niet bekend. Aversie De zanger zal in elk geval nooit om geld vragen via crowdfunding, zo als veel (gerenommeerde) artiesten dat wel doen. „Ik heb daar een beetje een aversie tegen. Als er vraag is naar muziek, kun je daar als artiest zelf in investeren. Een bak ker die een winkel opent, gaat toch toch ook niet om geld vragen om dat te doen en dan als tegenpresta tie het eerste brood gratis geven?" De digitale wereld is 'lastig', vindt Vera. „Het is gedoe, je moet om de haverklap je wachtwoord wijzigen. Iedereen draaft naar mijn idee een beetje door en is veel te veel met social media bezig. Nega tieve reacties onder YouTube-vi- deo's begrijp ik bijvoorbeeld ook niet. En ik ben zelf online niet zo populair, maar al mijn zalen zitten vol." Of hij helemaal zonder social media zou kunnen, weet Vera niet. „Het is handig voor bepaalde din gen, maar of het werkt, geen idee." Vera is niet de eerste bekende Zeeuw of Nederlander die last heeft van nepprofielen of een gehackt ac count. Onlangs werd topkok Sergio Herman slachtoffer van een hacker. Die brak in op zijn Instagram-ac- count met 180.000 volgers en wiste alle inhoud. Het ministerie van Binnenlandse Zaken en de Vereniging van Neder landse Gemeenten hebben daarover een akkoord bereikt. De vergoeding is afhankelijk van het aantal inwo ners, waardoor lokale politici in kleine gemeenten tot nu toe bedui dend minder ontvingen dan hun collega's in grotere gemeenten. „Niet alleen wij, maar alle kleine gemeenten proberen al jaren de raadsvergoeding omhoog te krij gen", zegt Quinten. „Elke keer lukte het niet. Maar nu eindelijk heeft men begrepen dat het werk van een raadslid in een kleine gemeente bijna net zo zwaar is als in een grote gemeente." Het akkoord houdt in dat de ver goeding in alle gemeenten onder de 24.000 inwoners fors stijgt. Geen enkel raadslid ontvangt voortaan minder dan 958,92 euro per maand. Nu is het minimum 250,82 euro. In Zeeland profiteren de raadsle den van Noord-Beveland en Kapelle er het meest van. Zij krijgen nu nog 396,33 euro per maand. De politici van Borsele, Reimerswaal en Veere zien hun maandelijkse vergoeding stijgen van 617,77 naar 958,91 euro. Noord-Beveland en Sluis zaten, van wege de vele toeristen, al een catego rie hoger dan waar ze op grond van het aantal inwoners recht op heb ben. Een wat riantere vergoeding doet meer recht aan het werk dat je doet „De verhoging is zeker welkom", zegt Yvonne van der Maas (Noord- Bevelands Belang). „Een wat rian tere vergoeding doet meer recht aan het werk dat je doet. Het was wel heel weinig ten opzichte van andere gemeenten. Wij hebben minder raadsleden, dus je kunt het werk ook minder verdelen." ZEELAND 2 ilerarmsten tZe legden 13.000 kilometer af en haalden 140.000 euro op voor de in India zijn vaartje en moertje, realiseer ik me. Koos niet voor de gemakke lijkste weg. Vier jaar geleden deed hij in Louisville, Kentucky, mee aan de Iron Man, een loodzware triatlon. Hij trainde keihard, maar liet er ook geen wijntje voor staan. Vandaar dat hij zich de blijmoe dige triatleet noemde. Blijmoedige wandelaars, dat wa ren zijn ouders al. Wiek was de eerste sponsor toen zijn ze met lo pen begonnen, jaren geleden, naar Santiago de Compostela. In de loop der jaren hebben ze 13.000 ki lometer afgelegd en haalden ze 140.000 euro op voor schooltjes voor de allerarmsten in India. Wandelend stilstaan bij kinderen, noemden ze dat. Hun stichting Meerwaarde heb ben ze dit weekend feestelijk op geheven, omdat de scholen inmid dels sponsors hebben in India zelf. Ze vertelden over hun project alsof het de gewoonste zaak van de we reld is, maar het is natuurlijk heel bijzonder. Als we maar een klein beetje een voorbeeld nemen aan zulke mensen, wat een meer waarde zou dat opleveren. Ik heb het in dit hoekje weieens gehad over Wiek, sinds mijn studietijd mijn beste vriend, die ruim een jaar geleden overleed aan een hersentumor. Nu wil ik het hebben over zijn ouders, Gré en Wim. Zaterdag zijn we bij ze op bezoek geweest. We, dat zijn de vier achterblijvers in de groepsapp Voetbalvriendjes. Die telde oor spronkelijk zes leden, maar inmid dels moeten we ook Mikel missen. tachtigers. Vorig jaar zomer haal den ze hun zieke zoon op uit zijn vakantiehuisje in de Dordogne. Dit jaar wilden ze die tocht nog eens maken, lopend, om op Wicks sterfdag te eindigen bij zijn graf in Arnhem. Door een val van Wim met de fiets is dat niet helemaal gelukt, maar desondanks hebben ze 5800 euro aan sponsorgeld bij elkaar gewandeld voor de afdeling neuro-oncologie van het zieken huis in Utrecht. dinsdag 6 november 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Oesters rapen moet mogelijk blijven 1484 reacties C>E MEESTE KLANTEN SCHRIJVEN VLISSINGEN De gasterminal van Vopak in Vlissingen breidt uit. Er komen twee ondergrondse langwer pige tanks bij met een gezamenlijke capaciteit van 9200 kubieke meter. In 2015 werd de terminal ook al uitgebreid. Toen kwamen er zes 'bullets' bij. Dat zijn tanks van 97 meter lang en een door snee van ruim 10 meter. De opslagcapaciteit bij de terminal steeg van bijna 132.000 naar 169.000 kubieke meter gas. De uitbreiding zal waar schijnlijk leiden tot meer gastransporten over de Zeeuwse lijn. NEELTJE JANS Schelpenzuiger Eems- horn (foto) uit Yerseke heeft gisteren flinke schade opgelopen toen het rond 05.00 uur bij Neeltje Jans tegen de Oosterscheldekering botste. Het schip be landde ongeladen tegen een van de pijlers van de stormvloedkering. Hoe dat kon gebeuren, is nog niet bekend. Volgens Rijkswaterstaat is er aan de Oosterschel dekering schade op de pijler en op de draagbalk. „De schuiven van de Oosterscheldekering zijn in orde", aldus llze Rok- ven van Rijkswaterstaat. AXEL Een 42-jarige man uit Axel is zondag aange houden, omdat hij zich agressief gedroeg nadat agenten bij hem aan de deur kwamen vanwege geluidsoverlast. Hij ver zette zich en bedreigde de agenten met een schop. Rond 13.10 uur kwam er bij de politie een melding binnen van overlast door harde mu ziek vanuit een woning aan de Kanaalkade. Agenten gingen naar de woning om de bewoner hierop aan te spreken. De man kwam naar bui ten met een schop waar mee hij op de agenten afrende. De agenten ge bruikten pepperspray. Fans van Danny Vera die via Fa- cebook worden benaderd om geld over te maken naar de Mid delburgse zanger, hebben van doen met een nepaccount. De oplichters maken gebruik van de naam en foto van Vera in de hoop zo geld af te troggelen van ontvangers. Luc Oggel Middelburg Zanger Danny Vera. „Eindelijk!", roept Cor Quinten, PvdA-raadslid op Noord-Beve land. Hij en veel andere raadsle den van kleinere gemeenten zijn blij dat de beloning van hun werk omhoog gaat. Rolf Bosboom Wissenkerke - Yvonne van der Maas, raadslid Wiek had wel een aardje naar Wim en Gré zijn energieke ONS MET t>E VRAAS WAAR ONLINE PRECIES LIST,,.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2