Auto verkopen? rULTUUR 29 zonder gedoe, verkocht. Liefhebben kan verkeerd aflopen, maar is zelfs dan nog een fijne fout om te maken „Ik ben er nog steeds niet bovenop. Ik kan weer genieten hoor. Ik geniet van muziek, ik geniet van mijn vrienden, maar het spookt nog steeds. Ik ga nog steeds slapen met gedachten aan haar en word er nog mee wakker." „Zeker, ja. Ik zag een gezin voor me. Ik wilde kinderen. Een boerderijtje. Met kippen en paarden. Maar natuur lijk wilde ze geen kinderen met mij. Met zo'n egoïstische lui." „PfF... Moeilijke vraag. Maar ik blijf een man. Ik ben zwak, vrees ik." „Tja, misschien wordt het nooit be ter. Maar dat wil ik wel graag! Luister, ik kan nu beweren: ja, ik heb hiervan geleerd, ik ben gegroeid als mens, de volgende keer doe ik het beter. Hashtag schouderklopje aan mezelf. Maar dat vind ik zelfgenoegzaam. Ik wil mezelf best een schouderklopje geven, maar dan voor dit album. Voor een relatie blijft het vechten." „Ik heb geroepen: ik laat nooit meer iemand zo dichtbij komen. Maar dat slaat nergens op. Dan raak je verbit terd en vervagen de kleuren van het leven. Liefhebben kan verkeerd aflo pen, maar is zelfs dan nog een fijne fout om te maken. Ik ga het gewoon opnieuw proberen." Ontvang gratis en vrijblijvend een bod. wordt als artiest natuurlijk opgehe meld. En de meisjes vinden je leuk. Iedereen slaat je op de schouder en wil een drankje met je drinken. Maar dat stelt dus allemaal niet zo veel voor." Hij vertelt over de totstandkoming van The shape I'm in. Hij schreef zelf de teksten, maar de muziek is van de hele band. Die verzamelde zich op een in de buurt afgemeerde woonark voor een serie jamsessies. „Was echt een droom. Als een groep pubers, lekker grooven met een krat pils in het midden. Zo bouwden we orga nisch de nummers op en is het een dansplaat geworden waarop je kunt huilen." „Ja man, toen schreef ik de mooiste dingen. I do bijvoorbeeld. Heb ik hui lend achter de piano geschreven. Het was de eerste keer dat ik de tranen zo op het schrijfblok heb zien vallen. Dat ik mijn emoties zo puur op pa pier kreeg, werkte heel motiverend toen." „Dat is hilarisch natuurlijk. Wat een cliché! Dat kan ik nu allemaal wel re lativeren hoor. Maar op dat moment zag ik er de humor niet echt van in." „Over alles kapotmaken. Over het besef dat je iemand moet laten gaan. Het nummer staat voor een twee strijd: ik zag haar nadat het uit was nog weieens. In alle eerlijkheid: ik probeerde haar terug te winnen. Maar ik zag ook dat ze gelukkiger was dan toen we nog samen waren. Man, ik heb haar zelfs gehaat om hoe ze mij niet wilde. Vreemd, toch?" „Ik heb haar de liedjes niet laten ho ren. Ze gaan ook niet zozeer over haar, maar over mijn gevoel. Wel zijn er sommige vóór haar geschreven. En buiten dat, als je jezelf als schrijver censureert, kun je er beter mee kap pen." dinsdag 6 november 2018 GQ Is schrijven de manier waarop je er weer bovenop bent gekomen? Was dit de vrouw met wie je een toekomst zag? Wat doe je als ze straks voor de deur staat met haar koffers en zegt: 'We proberen het weer?' Je zei eerder: 'Ik ben erg goed in verliefd worden en stukken minder in wat daarna komt.' Sommigen met een gebroken hart zeggen: Ik begin er nooit meer aan. 'Eerste keer dat ik de tranen op het schrijfblok zag vallen' Schreef je al terwijl je zo verdrietig was? Als je nu op die scène terugkijkt, wat zie je dan? Waar gaat I do over? Wat vindt jouw ex ervan dat jullie relatie nu op deze manier open baar wordt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29